Czytaj więcej:
Śmierć nadchodzi jesienią okładka

Średnia Ocena:Śmierć nadchodzi jesienią

Najbardziej przerażające i enigmatyczne sprawy Herkulesa Poirot i panny Marple. Agatha Christie i solidna dawka horroru? Tajemnice, nadprzyrodzone moce i snujące się widma? Po trzykroć tak! Kto sądzi, że Christie pisała jedynie klasyczne kryminały, jest w błędzie. Ten zestaw opowiadań udowadnia, jak wszechstronną była autorką. Wisienką na tym torcie grozy jest opowieść Małżonka Kenity w przekładzie Marty Kisiel-Małeckiej. W języku polskim ten tekst ukazuje się po raz pierwszy. Chciałoby się rzec za Herkulesem: Bon appétit, mon ami. Wszak jesienią lepiej zostać w domu i zagłębić się w lekturze, niż niepotrzebnie uwodzić licho. „Królowa Kryminału w niepublikowanym do tej pory po polsku opowiadaniu dowodzi, że nie trzeba setek stron, by zbudować napięcie. Niebywała gratka tak dla Czytelników, jak i dla tłumaczki!” Marta Kisiel-Małecka Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Śmierć nadchodzi jesienią
Autor: Christie Agatha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Śmierć nadchodzi jesienią pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Śmierć nadchodzi jesienią Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Śmierć nadchodzi jesienią PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    „Najbardziej przerażające i enigmatyczne sprawy Herkulesa Poirot i panny Marple”〰️ „Śmierć nadchodzi jesienią” to najwieższy zestaw opowiadań Agathy Christie wydany przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Jest on doskonały na jesienne wieczory, kiedy to zmrok zapada wiele szybciej, a na ulicy może kręcić się niechciane licho👻 Nie wiedziałam, że te legendarna autorka zaskoczy mnie własnymi dziełami jeszcze bardziej, lecz zrobiła to, oczywiście że tak i zapewniła mi wspaniałą rozrywkę podczas czytania! W tej książce pdf znajdziemy opowieść pt. „Żona Kenity”, które dopiero teraz po raz pierwszy ukazało się w polskim przekładzie (ja je uwielbiam!). Każda z opowiastek miała w sobie coś, co nie pozwoliło mi odłożyć książki do momentu, aż poznałam rozwikłanie zagadki. Nie jestem wielbicielką horrorów, lecz taka delikatna dawka strachu tutaj była elektryzująca i wręcz zachęcająca do dalszego czytania. Moimi ulubionymi opowiadaniami: są „Ostatni seans”, „Domek pod słowikami”, „Lampa”, „Tajemnica błękitnej wazy”, „Lalka krawcowej” a także „Żona Kenity”. Bardzo mi przykro, że książka ebook liczyła tylko niecałe 400 stron, ponieważ połknęłabym i taką, co miałaby ich z 800🤕 Utwierdza mnie to w przekonaniu, że Christie nie miała złych pozycji, wszystkie posiadają coś co je łączy, lecz jednocześnie własną indywidualność. ig: mojastronalustra

  • Kamila Pluta

    Wszyscy znają Agathe Christie z kryminałów, lecz czy z opowiadań też? „smierć nadchodzi jesienią” to zestaw opowiadań autorki, dowodzące iż można napisać idealnie trzymającą w napięciu historie kryminalną w formie jednego krótkiego opowiadanka. Podchodząc do lektury byłam trochę sceptyczna ponieważ niektóre opowiadania były naprawdę krótkie! Bałam się, że mi nie podejdą do gustu, lecz Agatha Christie nie utraciła fasonu i nawet w tak króciutkich opowieściach zawarła wszystko co lubię. Nie mogę stwierdzić, które bardziej mi podobało, ponieważ każde było świetne i trzymające mnie w napięciu. Jako wielbicielka Christie mogę z całym sercem stwierdzić iż „Smierć nadchodzi jesienią” jest idealną książką do wieczornego czytania i do zagłębienia się w słowach autorki, która jak nikt inny potrafi napisać bardzo niezły kryminał i wciągnąć czytelnika do własnych powieści. Wielbiciele autorki nie powinni omijać tych opowiadanek, są bardzo interesujące i naprawdę można utracić rachubę czasu. Na pewno nie zawiedziecie się.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!