Czytaj więcej:
Śmierć lorda Edgware'a okładka

Średnia Ocena:Śmierć lorda Edgware'a

Kolejne śledztwo Herkulesa Poirota omawia jego wierny przyjaciel Hastings. Czy czwarty baron Edgware zginął dlatego, że odmawiał żonie rozwodu? Lecz przecież wreszcie się zgodził! A może odziedziczenie tytułu lordowskiego było dla Ronalda Marsha wystarczającym motywem do popełnienia zbrodni? Sprawa wikła się coraz bardziej, są nowe ofiary; nawet inspektor Scotland Yardu zaczyna wątpić w talent Poirota. Jakże się myli! Szare komórki ekscentrycznego detektywa nigdy nie zawodzą.

Szczegóły
Tytuł Śmierć lorda Edgware'a
Autor: Christie Agatha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Śmierć lorda Edgware'a pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Śmierć lorda Edgware'a Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Śmierć lorda Edgware'a PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Bunia

  Ten kryminał Agaty Christie niestety nie ciekawił mnie tak bardzo przeczytałam tylko ze względu na Herkulesa Poirota.

 • Przy kawie z ksiazka

  Piękna, ale niezbyt rozgarnięta aktorka, Jane Wilkinson, zgłasza się do Herculesa Poirot z prośbą, żeby ten nakłonił jej męża do rozwodu z nią. Oferta ta nie przypada detektywowi do gustu, jednak jest on zaintrygowany osobą tej skrajnie egoistycznej dziewczyny i postanawia rozmówić się z jej mężem. Zostaje zaskoczony faktem, iż lord, który posiada opinię łajdaka nie ma ku temu przeciwwskazań, już pół roku wcześniej wysłał wiadomość do małżonki z odpowiednim zapisem. Zanim jednak Poirot ogłosi własny sukces mediacyjny, lord Edgware zostanie odnaleziony martwy z wbitym sztyletem w kark. Główne podejrzenie pada oczywiście na małżonkę lorda, która bez skrępowania opowiadała, że któregoś dna wsiądzie w taksówkę i pojedzie do lorda, zabije go i w ten sposób się od niego uwolni. Będzie wówczas mogła poślubić księcia Mertona, co zapewni jej pozycję w społeczeństwie. Jej wina jest tak oczywista, że aż ciężko w to uwierzyć. Tym bardziej, że była na przyjęciu widziana przez kilkanaście osób. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy służba w domu lorda potwierdza, że Jane Wilkinson w dniu zbrodni byłą widziana o 10 wieczorem w domu lorda i mogła dokonać tej zbrodni. Młoda wdowa spędza czas na uporządkowaniu garderoby i snuciu planów jak to będzie, kiedy wyjdzie za mąż za księcia. Agatha Christie omawia nam życie klasy średniej i wyższej. Nie ukrywa, ze męski kamerdyner o szemranej przeszłości może mieć skłonności homoseksualne, a potencjalna narzeczona innego, o długim żydowskim nosie to wyraźna aluzja do poglądów antysemickich, od których wielu się odżegnywało. Buduje obraz angielskiego społeczeństwa pełnego próżniaków, egoistów i okrutników. Opowieść ta jest bardzo złożona. Dla paru jej bohaterów można by było napisać osobne przygody. Taką osobą jest m.in. Carlotta Adams, która też jest aktorką, potrafi imitować inne osoby. Jak można się domyśleć, jej osoba jest ważna w zagadce, którą musi rozwikłać Poirot. Najbardziej irytująca jest tu głupota Jane Wilkinson, dla której Parys i Paryż to to samo, a dywagacje ponad sądem Parysa są o tyle bez zasadne, że od paru lat nikt już się z opinią Paryża nie liczy. Christie ukazuje tu głupotę kobiet, dla których jedynym celem życia jest dobre zamążpójście, nawet jeżeli przez ciężką pracę potrafiły już dużo osiągnąć. Książka ebook nie jest prosta i przyjemna. Jest to historia opowiadana przez przyjaciela Poirota, Hastingsa. Hastings uparcie towarzyszy Poirotowi i jest dla niego natchnieniem do poszukiwania rozwiązania. Z drugiej strony mamy inspektora Jappa, który wyciąga wnioski jedynie na podstawie poszlak i pozornych faktów. To utrudnia trochę powieść, gdyż czytelnikowi wydaje się, iż wie kto jest sprawcą morderstwa - Japp i Hastings wprowadzą go w błąd.

 • Patrycja Łukasiak

  Jedyna w swoim rodzaju, czyli Agatha Christie nikogo nie pozostawia obojętnym po przeczytaniu tego dzieła. Jak dla mnie wciągający i trzymający w napięciu do ostatniej strony.Książka warta przeczytania

 • Adalrunave

  Jedna z moich ulubionych autorek kryminałów i jeden z ulubionych detektywów który mądrze potrafi rozpracować każdą, najbardziej nawet zawiłą zagadkę kryminalną. Jak nieźle było przeczytać niezły kryminał napisany przez mistrzynię tego gatunku. Dziś tak wspaniałych powieści kryminalnych już prawdopodobnie nie ma.

 • HoneyIrene

  Ponadczasowy, idealny kryminał. Powieści Agathy Christie należą do tych kryminałów do których niezwykle lubię wracać. Napięcie oczywiście Christie potrafi stworzyć bezbłędnie, a do tego fragmenty zaskoczenia, jak zawsze idealnie rozegrane. Kryminalna klasyka, którą po prostu wypada znać.

 • Maciek Mańkowski

  Jedna z pierwszych ebooków tej autorki jakie w życiu przeczytałem. Na tyle jednak przypadła mi do serca, że od niej zacząłem czytać powieści tej autorki. Mam wrażenie, że jej książki się nie starzeją. Opowieść napisana jest lekkim piórem i trzyma nas w napięciu od pierwszych stron. Czego można pragnąć więcej od dobrej powieści?

 • bkocik

  100% Christie w Christie - jest Poirot, jest niewielka grupa podejrzanych, jest morderstwo i jest zaskoczenie na samym końcu. Jeden z kolejnych niezłych kryminałów Agathy Christie, ale tym razem odznaczający się prostotą rozwiązania i możliwością obserwacji różnorakich uczuć Poirota w przypadku możliwości porażki.

 • Katka

  "Śmierć lorda Edgware" to następna porcja perypetii detektywistycznych Herkulesa Poirota. Podobnie jak w poprzednich częściach serii Christie zgrabnie łączy wątki typowo detektywistyczne z prywatnym życiem detektywa, niejednokrotnie stawiając go między młotem a kowadłem. Książka ebook utrzymuje też wysokie napięcie przez całą powieść.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!