Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum okładka

Średnia Ocena:


Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum

"Smart Time" to nowy, składający się z czterech części kurs dla gimnazjum, łączący kompleksowe przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i poszerzonym z wszechstronnym rozwijaniem umiejętności językowych uczniów.

Szczegóły
Tytuł Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum
Autor: Sendor-Gala Bożena, Evans Virginia, Dooley Jenny
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egis Sp. z o.o.
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: klasa-7-wiązanie-kowalencyjne-i-jonowe.pdf - Rozmiar: 118 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Smart Time 2. Podręcznik dla nauczyciela. Gimnazjum PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Zadanie 1 – Rozpoznaj jaki typ wiązania (kowalencyjne spolaryzowane, kowalencyjne niespolaryzowane, jonowe) występuje w podanych cząsteczkach: Na2S, HI, P4O10, Br2, CH4, CaC2 Zadanie 2 – Prawda czy fałsz? Im większa różnica elektroujemności między atomami P F składającymi się na cząsteczkę, tym większa tendencja do tworzenia się między nimi wiązania jonowego. Związki jonowe lepiej rozpuszczają się w wodzie niż P F kowalencyjne. Cząsteczki wody, rozpuszczając CaF2, ustawiają się atomem P F tlenu w stronę jonów wapnia. Wiązanie w cząsteczce tlenu jest przykładem potrójnego P F wiązania kowalencyjnego niespolaryzowanego. Oddziaływania między związkami niepolarnymi są słabsze P F niż te między związkami polarnymi. Na ilustracji po prawej atomem o większej P F elektroujemności jest atom niebieski. Zadanie 3 – Jakie jony wchodzą w skład: a) KCl b) CaO c) Al2O3 Zadanie 4 – Rozrysuj wiązanie kowalencyjne, występujące w podanych cząsteczkach. Pamiętaj o wolnych parach elektronowych: a) HBr b) H2S c) N2 d) SiO2