"Słowiańskie dzieje" to kompendium wiedzy o zamierzchłych dziejach Słowiańszczyzny a także ludów z nią spokrewnionych. Opowiadanie zaczyna się dziesiątki tysięcy lat temu, gdy ludzie rozpoczęli exodus z afrykańskiego matecznika. Później, na obszarach azjatyckich wyodrębniły się pierwociny ludów indoeuropejskich. Skierowały się one do Europy. Z nich wyłonili się Protosłowianie. Stało się to co najmniej 7,5 tys. lat temu ponad Dunajem, w dorzeczach Dniepru, Wisły, Odry i Łaby. Stąd element Indoeuropejczyków znowu udała się na wschód, i około cztery tysiące lat temu opanowała Indie. Ludność tę nazwano Ariami. Niektóre ludy indoaryjskie, np. Scytowie i Sarmaci, skierowały się następnie na zachód, dokonując podbojów na terenie Europy. W efekcie rozwoju tych ludów w średniowieczu powstały słowiańskie narody i państwa, w tym naród i państwo polskie. Twórca odtwarza ten proces, korzystając także z najwieższych osiągnięć genetyki. Ukazuje również władców, wydarzenia polityczne i wojny, organizację społeczną a także bogaty świat wierzeń religijnych poszczególnych grup Słowian.
Szczegóły
Tytuł
Słowiańskie dzieje
Autor:
Dębek Bogusław Andrzej
Rozszerzenie:
brak
Język wydania:
polski
Ilość stron:
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Bellona
Rok wydania:
2018
Tytuł
Data Dodania
Rozmiar
Porównaj ceny książki Słowiańskie dzieje w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.
Słowiańskie dzieje PDF - podgląd:
Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Czytaj więcejOK