Czytaj więcej:
Słowianie Zachodni. Początki państwowości okładka

Średnia Ocena:Słowianie Zachodni. Początki państwowości

Trzecia element trylogii poświęcona Słowianom. Tym razem twórca poświęcił uwagę Czechom, Słowakom, Słowianom połabskimi, co oczywiste, Polakom. Bogato ilustrowana publikacja omawia pojawienie się Słowian w centralnej Europie, przemieszczanie się plemion, początki kształtowania się państw narodowych w zmaganiach z Sasami, Wikingami, Awarami i Węgrami. Ze szczególną uwagą twórca potraktował tematykę wojskowości Słowian i wczesnych państw słowiańskich a także toczonych przez te państwa wojen.

Szczegóły
Tytuł Słowianie Zachodni. Początki państwowości
Autor: Michałek Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Słowianie Zachodni. Początki państwowości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Słowianie Zachodni. Początki państwowości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Słowianie Zachodni. Początki państwowości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    "Słowianie Zachodni. Początki państwowości" jest publikacją naukową, która prezentuje czytelnikom wczesne losy Słowian Zachodnich. Info przedstawione w tej książce pdf są wyjątkowo ciekawe i przekazują czytelnikowi sporą dawkę nowej wiedzy. Michałek Andrzej w tej publikacji przedstawił początki państwowości Słowian Zachodnich. Książka ebook jest interesująca i przedstawia sporą dawkę wiedzy z czasów naszych przodków. Odnajdziemy w niej liczne info odnośnie stylu życia, potyczek a także religii tamtych ludzi. Dużo ciekawostek historycznych zostało okraszonych barwnymi ilustracjami, co dodatkowo przyciąga do lektury.Tym razem w ręce czytelników zostaje oddany trzeci tom trylogii traktujący o Słowianach Zachodnich. Michałek Andrzej skupił się na omówieniu losów Słowaków, Czechów a także Słowian połabskich, o których coraz częściej słychać w licznych publikacjach naukowych. Twórca skupił się też w znacznej mierze na historii państwa polskiego, z dokładnością i zaciętością. Dużą zaletą tej publikacji są interesujące ilustracje, przedstawiające choćby mapy czy uzbrojenie zamierzchłych żołnierzy. Pozwalając dodatkowo wczuć się w klimat epoki i jeszcze lepiej zrozumieć jej realia. Słowianie z europy środkowej wiedli niebezpieczne i burzliwe życie, co wyraźnie prezentuje ta publikacja. Liczne wojny i walki były codziennością ówczesnych ludzi. Wędrówki plemion, zaczątki pierwszych państw a także liczne spiski i intrygi zostały całkiem wiernie ukazane. Dzieje Sasów, Awarów, Węgrów i Wikingów twórca potraktował szczegółowo i przedstawił czytnikom z wieloma szczegółami.Michałek Andrzej posługuje się mową profesjonalnym i bogatym, dzięki czemu przeczytałem tą pozycję dość sprawnie i szybko. Liczne fakty podane są w sposób łatwy i rzeczowy. Co sprawiło, że nawet laik powinien wynieść z lektury sporą dawkę wiedzy i satysfakcji z czytania. Opisywany okres historyczny najwcześniejszych początków słowiańszczyzny sięga bardzo daleko w przeszłość. Co roku przynosząc nowe fakty i znaleziska archeologiczne, które przesuwają coraz bardziej w przeszłość początki naszych przodków. W książce pdf odnajdziemy dużo informacji z zakresu militariów, wierzeń i budowli dawnej Europy. Michałek Andrzej nie pominął geopolityki a także migracji ludności, opisom których poświęcił dużo miejsca w niniejszej publikacji."Słowianie Zachodni. Początki państwowości" jest pozycją interesującą, która zarysowuje dzieje naszych przodków. Zachęcając do dalszego poznania historii słowiańskich dziejów. Widać ogrom pracy włożony w stworzenie tej rzetelnej publikacji, która została spisana mową bogatym i barwnym. Książka ebook jak najbardziej przypadnie do gustu fanom historii i słowiańszczyzny. Można dowiedzieć się z niej paru świeżych faktów. Wydanie też zasługuje na pochwałę, twarda oprawa, porządnej jakości papier i wyraźne ilustracje to kolejne mocne strony tej pozycji. Serdecznie polecam.

  • hefeystos

    Doskonała książka, pełno zdjęć opisów. Do tego wszystkiego kopalnia wiedzy o naszych przodkach.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!