Czytaj więcej:
Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek okładka

Średnia Ocena:Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści "Poczekajka" Katarzyny Michalak.Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć świeży etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Starczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania kobiety brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z najbliższa nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie? Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją  jeszcze dużo przeciwności losu tragicznych zawirowań."Zachcianek" to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii. O prawdziwej miłości, która jest tuż, obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu swojego miejsca na ziemi i szczęścia, które jest w normalnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może przemienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.

Szczegóły
Tytuł Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek
Autor: Michalak Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Słoneczna trylogia. Tom 2. Zachcianek PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iza

  Histori młodej kobiety. Jej dzieje zmagania z rzeczywistością i trochę fantazji.

 • markuc

  Nie przepadam za tego typu literaturą lecz podobała mi się. Doskonała lektura na gorsze dni i letnie lenistwo.

 • Beata

  Bardzo interesująca książka, czyta się ją jednym tchem. Bawi i wzrusza do łez.

 • Patrycja Telega

  Pani Katarzyna Michalak nie jest moją ulubiona polską pisarką, a po przeczytaniu dwóch tomów Gry o Ferrin miałam mieszane uczucia co do jej twórczości. Sięgając po "Zachcianek" moje uprzedzenia do autorki i jej dzieł nie pomogły. Książka ebook jednak bardzo mi się spodobała i pochłonęłam ją w jeden dzień, a dokładniej wieczór. Nie czytałam części pierwszej, lecz mam zamiar to nadrobić. O "Poczekajce" czytałam wiele pozytywnych recenzji i stwierdziłam, że w sumie znajomość pierwszego tomu nie jest potrzebna, aby od razu przejść do lektury drugiego tomu, natomiast jest potrzebna, żeby uzupełnić brak wiedzy o głównej bohaterce.Patrycja razem ze swoim księciem na czarnym koniu - Gabrielem tworzą od roku "szczęśliwy" związek, lecz jest tylko taki dla obserwatorów. Gabriel za bardzo nie przykłada ręki do tego, aby pielęgnować uczucie jakie jest pomiędzy nim a Patrycją. Nie poświęca jej wolnego czasu, nierzadko wyjeżdża na tygodnie, a o ślubie i gromadce dzieci (których tak bardzo pragnie Patrycja) nawet nie myśli. Patrycja tęskni za wszystkim, co zostawiła i zastanawia się czy chce dalej tkwić w takim związku. Na dodatek pojawia sie była małżonka Gabriela - Janka, która można powiedzieć przesądziła o decyzji Patrycji i nakłoniła ją do głębszych refleksji ponad swoim obecnym związkiem.Muszę przyznać, że dzięki tej książce pdf pani Michalak zarobiła u mnie plusa. Pełna niewymuszonego humoru opowieść umiliła mi wieczór. Książkę czyta się lekko i dynamicznie dzięki tak lubianemu, lub i nie stylowi pani Michalak. Wczuwamy się w historię Patrycji i nie możemy przestać śledzić jej losów. Zalecam ją wszystkim serdecznie, a ja zabieram się do pisania recenzji kolejnej części serii o Patrycji Marynowskiej.(recenzja krótka, lecz mam nadzieję, że was zachęci)http://odkryc-tajemnice-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2015/10/48-zachcianek-katarzyna-michalak.html

 • Ania mama Alicji

  Ta książka ebook poza tym, że jest zabawna, jest także bardzo ciekawa. Tu wciąż coś się dzieje, akcja cały czas nas zaskakuje i sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie dalej. Co więcej, szalenie podoba mi się kreacja bohaterów, o czym wspominałam prawdopodobnie poprzednio. Każda z tych postaci jest bardzo wyrazista. Każda jest zupełnie inna. Z nimi po prostu nie da się nudzić!Ogólnie muszę przyznać, że jestem tymi ebookami po prostu oczarowana. Uwielbiam je! Dla mnie są rewelacyjne i nie zmienię zadnia. Co z tego, że praca pani lekar może nie jest do końca realistyczna? Kompletnie nie znam się na leczeniu weterynarzy, a już tym bardziej leczeniu zwierząt egzotycznych. I wiecie co? Nie interesuje mnie to, czy tak jest naprawdę czy również nie! W końcu od czego jest fikcja literacka? Dla mnie kluczowe jest to, że jest ciekawie i zabawnie. Że ubawiłam się przy tej książce pdf nieziemsko. Że spędziłam przy niej kilka świetnych godzin, podczas których czułam się odprężona i szczęśliwa. I już nie mogę się doczekać kolejnej części. Muszę ja mieć!!! :)

 • Lucyna Tomoń

  Wydaje mi się, że nie ma bardziej wakacyjnej polskiej autorki niż Katarzyna Michalak. Jej książki przenoszą w najładniejsze polskie miejscowości. Bez zbędnych słów, idealnie oddaje ona klimat miejsc, do których chciałybyśmy uciec od codzienności, od dojmującego upału. "Zachcianek" jest kontynuacją "Poczekajki". Główna bohaterka, lekar weterynarii- Patrycja, spełniła własne marzenie, zamieszkała ze własnymi rycerzem- Gabrielem. Niestety, nic nie wygląda tak, jak sobie to wcześniej wyobrażała. Gabriel bardziej ceni sobie własną niezależność, niż miłość do Patrycji. Ciągłe kłótnie nie umacniają związku. Sprawiają natomiast, że główna bohaterka coraz bardziej tęskni za Chatką w Poczekajce, Tracą na tym też jej magiczne zdolności...Krąg coraz bardziej martwi się, o utratę jednej ze własnych czarownic. Dlatego postanawia troszkę pokierować życiem Patrycji. Czy Patrycji nie odbije się to czkawką? Co z Chatką? Gabrielem? I co w tym wszystkim robi, wydawać by się mogło, czarny charakter- Łukasz? Wpadłam w szał zbierania ebooków idealnych na wakacje. Mam ich coraz więcej, a wydaje mi się ciągle, że przeczytam je w dwa tygodnie, a potem, o zgrozo, zostanę bez lektury. Sytuacja taka z pewnością nie będzie miała miejsca, gdyby jednak, wiem, że sięgnęłabym po książki pani Michalak, które mam na własnej półce. "Zachcianek", tak jak pozostałe książki autorki, odpowiadają mi swoim ciepłem, lokalnością i lekkością. Magiczne zdolności dziewczyn w "Zachcianku" wydały mi się naprawdę cudowne i bardzo...rzeczywiste. Każda bowiem z nas, może, podobnie jak główna bohaterka, zostać marzycielką. Czarownicą, która dzięki swoim zdolnościom, jest w stanie spełniać własne marzenia. Trzeba tylko bardzo bardzo w nie wierzyć. Absolutnie wierzę w kobiecą magię, siłę kobiecej przyjaźni i tego, że jeżeli czegoś naprawdę chcemy, zostanie nam to dane. Musimy tylko, tak jak Patrycja-uważać na to, o czym marzymy. Nie zawsze to, co w pierwszej chwili wydaje się wspaniałe, na dłuższy czas będzie równie niesamowite. Marzcie z umiarem! :) Doskonała na lato. I prześlicznie wydana. Dla tych, którzy leżą na plaży, tak jak ja, pod gruszą na hamaku, lub dla tych z Was, które nie mogą wyrwać się z miasta. Ta książka ebook ma zdolność teleportacji! :)Lucyna Tomoń/ http://today-ornever.blogspot.com/2015/07/zachcianek-katarzyna-michalak.html

 • Pola Kurek

  Pokochałam klimat ebooków Katarzyny Michalak, bardzo pozytywnie mnie nastrajają. Już nie mogłam się doczekać kiedy sięgnę po Zachcianek, historię pełną cudownego ciepła, miłości, atmosfery. Michalak ma wyjątkową smykałkę do takich opowieści, jest w nich niezła energia i można przy nich miło spędzić czas.

 • werka777

  „Zachcianek”, czyli druga element serii autorstwa Katarzyny Michalak, to barwna i obfita w zwroty akcji opowieść o trudnym życiu Patrycji, która poszukiwała i stale szuka wyśnionego mężczyzny. Prócz typowego, kobiecego i romantycznego świata, pojawia się rzeczywistość czarownic, magia, która potrafi łączyć to, co niemożliwe, z rzeczami typowo przyziemnymi. Główna bohaterka, prócz zdolności zawodowych i wrażliwego serca, odkrywa w sobie coś dodatkowego. Posiada głęboko ukrytą moc, która być może odegra w jej przypadku sporą rolę. Czy nietypowe zdolności okażą się jej ratunkiem, a może przekleństwem? Czy codzienność spowita w magię jest łatwiejsza? A może to właśnie te nieprzewidywalne scenariusze są tymi, które dają prawdziwą radość?Katarzyna Michalak, wraz z pierwszą stroną, wprowadza czytelnika w nietypowy świat. Z pozoru realny i zwykły, momentami zmienia się w grę prowadzoną przez nienaturalne moce. Któż z nas otacza się gronem czarownic? Czy bylibyśmy w stanie uwierzyć, gdyby takowe pojawiły się wokół nas? Autorka książki w bardzo przystępny i prosty do zaakceptowania sposób łączy te dwie rzeczywistości. Manipuluje życiem bohaterów wyprowadzając ich na prostą, a później wykolejając ich kurs z torów tak, że aż ciężko w to uwierzyć. „Zachcianek” to z pewnością zaskakująca kontynuacja, ponieważ to, co w pierwszej części wydawało się takie oczywiste, teraz całkowicie się zmienia. Pani Michalak udowadnia ty samym nieprzewidywalność naszego życia, w którym nieraz dobro okazuje się złem, a zło przeradza się w piękno. Człowiek powinien więc pozostać otwartym na zmiany i umieć przebaczać, bo zamykając się w sobie może utracić szansę na prawdziwe szczęście. Bohaterowie książki to istna mieszanka, która przez cały czas wiruje w dużym kotle. W zależności od sytuacji wychodzą te dobre i te negatywne cechy, które posiadają, ponieważ każdy z nas ma własne słabości – trzeba tylko umieć się do nich przyznać. Oprócz Patrycji, całkiem sporą rolę odgrywają także bohaterowie drugoplanowi. Hanka - jej wierna przyjaciółka, Janka – niebezpieczna wariatka czy również niezwykła, w dobitnym tego słowa znaczeniu, Berenika. Pod tym wobec naprawdę bywa ciekawie. Jest więc wesoło, groźnie, tajemniczo, nieprzewidywalnie, smutno, lecz przede wszystkim pozytywnie. Pani Michalak jak zwykle potrafiła wykorzystać własne zdolności wywoływania emocji na naprawdę wysoką skalę. Książka ebook łączy ze sobą romantyczność z brutalną podmiotowością miłości. Prezentuje ludzkie dobro, lecz i zawiść. Łączy magię, z klasyczna rzeczywistością. To opowieść skrajności i kontrastów, a więc coś o życiu, ponieważ właśnie takie ono jest. Jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia, także pojawiają się sprzeczne emocje. Bardzo lubię styl pani Michalak, jej pomysły na bohaterów a także fabułę. Podobało mi się to, że tak bardzo zamieszała akcją, iż mało kto po przeczytaniu „Poczekajki” mógłby się spodziewać takiego obrotu sprawy. A jednak nie do końca przekonałam się do pomysłu znacznej ingerencji czarownic. Momentami wydawało mi się to wszystko nieco pogmatwane i zachwiane, przy czym generalnie lubię świat delikatnej magii, dzięki której nawet te najskrytsze marzenia mogą znaleźć szansę realizacji. Nie mogłabym zatem powiedzieć, że „Zachcianek” to niegodna polecenia pozycja. Uważam, że wielbiciele pierwszej części powinni po nią sięgnąć. Aura ciepłego domu, nowy aromat kontaktu z naturą, żar miłości i ludzie, których naprawdę można polubić. Niewinność i obłuda, prawda i kłamstwo, przyjaźń i nienawiść. Sprawdźcie dokładniej, czym tym razem postanowiła obdarować czytelników jedna z najbardziej poczytnych, polskich autorek.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!