Ślady Tamtych Dni (Tryptyk) okładka

Średnia Ocena:


Ślady Tamtych Dni (Tryptyk)

Wspomnienia spisane bardzo dobrym, plastycznym językiem. Ekspresyjne obrazy oddają grozę wojny i okupacji, a wyjątkowo powściągliwa i skrótowa narracja potęguje dramatyzm opisanych zdarzeń. Wspomnienia dotyczą pierwszych dni wojny w Warszawie, wyjścia ze stolicy, poszukiwania punktu mobilizacyjnego, a następnie uciążliwego powrotu do miasta. Kolejne relacje z akcji sił zbrojnych AK, z działań konspiracyjnych, z Powstania Warszawskiego łączą w sobie prawdę i autentyzm zdarzeń z literackim ujęciem scen. Podtytuł wspomnień ?tryptyk? odpowiada konstrukcji tej opowieści: wojna, okupacja, Powstanie Warszawskie. Trzy wyjścia z miasta, trzy etapy życia, jedna idealnie opowiedziana historia polskiego losu.

Szczegóły
Tytuł Ślady Tamtych Dni (Tryptyk)
Autor: Wilk Jerzy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Rok wydania: 2008
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ślady Tamtych Dni (Tryptyk) w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ślady Tamtych Dni (Tryptyk) PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Cubirdia

    Bardzo poruszająco przedstawiony obraz wojennego dramatu jakiego doświadczyła Stolica. Sposób w jaki pisze Jerzy Wilk daje czytelnikowi najpełniejszy obraz jak duże rozmiary przybrał ten wojenny dramat. Ślady tamtych dni to dramatyczna, nasycona emocjami relacja, w słowach Jerzego Wilka staje się stale żywa i bolesna.