Czytaj więcej:
Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania okładka

Średnia Ocena:Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania

Wyobraź sobie świat, w którym w zeszytach możesz do woli bazgrać, kolorować, podkreślać i rysować. A twój nauczyciel, widząc to, skacze z radości.  Sprawdziany idą ci jak z płatka. Wiedza sama wchodzi ci do głowy, a znajdowanie informacji zajmuje ci tyle czasu, co wpisanie hasła w wyszukiwarce. Brzmi jak bajka? No, może ten skaczący nauczyciel to przesada. Lecz reszta – to moc sketchnotingu, czyli sztuki rysowania i porządkowania notatek! Ikonki, sekretne symbole, tajne znaki, magiczne strzałki. Przekonaj się, jak odlotowo może wyglądać twój zeszyt, jeśli będziesz notować w własny własny, niepowtarzalny sposób. A twoje notatki będą TYLKO twoje. PS Nie, nie musisz mieć specjalnych umiejętności! Wystarczy, że potrafisz trzymać długopis. Sketchnoting jest absolutnie dla każdego. A już na pewno dla ciebie! Pozwól dzidziusiowi bazgrać! Nie wiesz, co to sketchnoting? To zupełnie inny sposób notowania, który sprawi, że zeszyty twojego dzidziusia zmienią się nie do poznania, a notowanie nie będzie tylko smutnym obowiązkiem. Książka ebook pokazuje, jak twoje dzidziuś w łatwy sposób może tworzyć w zeszycie szkolnym niestandardowe, nielinearne notatki, dzięki którym ma szansę zapamiętać więcej i szybciej i do których zechce zaglądać częściej. Taki sposób notowania rozwija u twojego dzidziusia też dużo kompetencji, takich jak samodzielność w procesie uczenia się, krytyczne myślenie, kreatywność, umiejętność selekcjonowania i wybierania informacji czy ich porządkowania. Jeśli Twoje dziecko… notatki robi, ponieważ musi, wszyscy je przecież robią; po prostu przepisuje wszystko z tablicy, stara się zanotować każde słowo nauczyciela; nie potrafi powiedzieć, co zanotowało, nie pamięta zbyt dużo ze własnej notatki, a jeśli chce odszukać jakąś informację w swoim zeszycie, zazwyczaj ma z tym problem; zamiast tego woli wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową… nie martw się! W tej książce pdf odnajdziesz podpowiedź, jak mogłyby wyglądać pożyteczne notatki. Pokażemy, jak je robić, aby były czytelne, aby łatwiej się z nich uczyć i więcej z nich pamiętać. Oczywiście, że szkolna notatka może być dobra! Notatki szkolne robione na dynamicznie podczas lekcji również mogą̨ mieć olbrzymią moc, a skoro i tak twoje dzidziuś robi notatki, i chyba będzie je robić przez wszystkie lata własnej nauki, dlaczego nie podjąć wysiłku i nauczyć się je robić lepiej? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania
Autor: Agnieszka Jachymek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    🎓Nasza przygoda z edukacją domową znacząco przemieniła spojrzenie naszej rodziny na kwestię organizacji nauki. Córka przyswaja wiedzę w sposób dostosowany do jej potrzeb, mając szeroki horyzont swobody. To dotyczy też kwestii pomocy dydaktycznych a także prowadzenia zeszytów. 📑W przeciwieństwie do większości nauczycieli nie narzucam jej sposobu prowadzenia zapisków. Przecież ich zadaniem nie jest ucieszenie oka nauczyciela schludnością i dostosowaniem do narzuconych przez niego zasad. Wprost przeciwnie, to własność dziecka, a skoro każde dzidziuś jest inne, powinno mieć prawo do swoich zapisków, które nie podlegałyby ocenie! 💡Dlatego, gdy zobaczyłam tę książkę, wiedziałam, że jest skrojona na miarę naszych potrzeb! 👍Założeniem publikacji jest wsparcie dzidziusia w opracowaniu swojego sposobu tworzenia notatek, "dzięki którym ma szansę zapamiętać więcej i szybciej". Książka ebook zawiera w sobie mnóstwo grafiki, którą z łatwością możemy przenieść do świata naszych zeszytów, by uczynić je jednocześnie estetycznymi, praktycznymi, a przede wszystkim POMOCNYMI! Publikacja zachęca m. in. do: ✅ustalenia kodu wyróżniania treści kolorem, ✅tworzenia map myśli, ✅stosowania ikonek, ramek, strzałek, punktorów itp. ✅wizualizacji treści notatek m. in. przez tworzenie wizualnego alfabetu a także wielu innych przydatnych czynności ❤️ Zdecydowanie zalecam wszystkim tę publikację, a zwłaszcza tym, którzy doceniają swobodę i samodzielność w edukacji ❤️ PS. Sądzę, że mógłaby być idealnym upominkiem dla samych nauczycieli 😉

  • anonymous

    Powoli zbliża się wrzesień, a jak wiadomo wrzesień to pierwszy dzwonek, szkoła, lekcje,..., zeszyty, a w nich - notatki. Zwykle uczniowskie notatki nie wyglądają zbyt kolorowo i atrakcyjnie. Nie zachęcają do czytania i do nauki. Czy wiecie jak to zmienić? Zastosować Sketchnoting! Nie wiecie co to jest? To sztuka kreatywnego porządkowania i tworzenia notatek. Sprawia, że zeszyty zmieniają się nie do poznania, a notowanie przestaje być smutnym obowiązkiem. W książce pdf "Skatchnoting. Kompletnie inny sposób notowania" znajdziecie szereg porad jak notować lepiej. Nauczycie się na przykład rysować ikonki, a jak wiadomo obraz jest wart więcej niż 1000 słów. W kulturze wszechobecnych mediów i Internetu jest on szczególnie ważny. Tak więc ikony, szarfy, wstęgi i mapy myśli nie będą miały przed Wami tajemnic. Nauczycie się wykorzystywać kolor, różnorakie rodzaje linii i kresek, a przede wszystkim nauczycie się jak porządkować infirnacje. Gdy byłam studentką moje notatki były pełne rysunków, bazgrołów i podkreśleń. Lubię też, gdy zeszyty moich uczniów takie są. Wówczas wiem, że zaglądają do nich, czytają i przyswajają wiedzę. @zaczytana.kreatywna

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!