Czytaj więcej:
Skaza. Tom 2. Doskonała okładka

Średnia Ocena:Skaza. Tom 2. Doskonała

Trzymająca w napięciu, szokująca i wzruszająca kontynuacja „Skazy” – powieści, którą słynna i ceniona na całym świecie autorka podbiła serca także najmłodszych czytelniczek. Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemowi. Jedyną osobą, której może zaufać, jest Carrick. Czy dwoje młodych, kochających się ludzi ma jakiekolwiek szanse w potyczce z bezdusznym, skostniałym porządkiem? Czy zapał i gorąca miłość wystarczą, by skierować świat na nowe tory?

Szczegóły
Tytuł Skaza. Tom 2. Doskonała
Autor: Ahern Cecelia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Skaza. Tom 2. Doskonała pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Skaza. Tom 2. Doskonała Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Skaza. Tom 2. Doskonała PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Milenaluczak

  Przypomina historia inna książkę lecz mimo wszystko książka ebook bardzo fajna. Bardzo fajnie się czyta. Zalecam pierwsza element i ta.

 • Zaczytana

  Gdybyście mięli wątpliwości co do tych książek... To NIE MIEJCIE! 🖤 Naprawdę idealnie napisana książka. Porusza tematy ciężkie w sposób lekki, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Bohaterzy i pióro autorki poruszą Twoją maralnością i każą zastanowić się ponad naszym zachowaniem. „Jest osoba, którą wydaje ci się, że powinieneś być i osoba, którą naprawdę jesteś. Straciłam poczucie ich obu.” W książce pdf wraz z bohaterką tracimy poczucie bezpieczeństwa i przynależności do słynnego nam świata. Musimy jak dzieci nauczyć się chodzić i odnaleźć w świeżym świecie który nas nie chce, wyklucza i wszystko powoli odbiera. Jednak jeżeli stale przy naszym boku jest choć jedna osoba która w nas naprawdę wierzy, która nas naprawdę widzi jesteśmy w stanie dokonać rzeczy Wielkich. Jesteśmy w stanie pokazać ,że jakiekolwiek skazy, naznaczenia czy błędy nie określają nas jako ludzi ale ukazują ,że nimi jesteśmy. Popełniamy błędy by móc się na nich uczyć, dostrzegać granice. Dla jednych Twój błąd możebyć niewybaczalny, dla Ciebie błędem możebyć fakt, że nikt nie stanie za Tobą.

 • Angelika

  Uwielbiam autorkę Cecelii Ahern, przeczytałam jej każdą opowieść i nie mam jej nigdy dosyć,co bardzo rzadko się u mnie zdarza.Dziś przychodzę do Was z następna powieścią, tym razem mam kontynuacją książki ''Skaza''. Doskonałość w społeczeństwie Celstine jest na początku dziennym. Kobiecie przyszło żyć w świecie,w którym dla naznaczonych jest bardzo ciężko.Próbuję zwyczajnie żyć na farmie dziadka,niestety niezapowiedziane wizyty Demaskatorów przypominają kobiecie o tym,co kryję na własnej skórze.Celestine postanawia sprzeciwić się prawą, jaką są narzucane ludziom.Zaczyna walkę z wiatrakami.Czy dzięki pomocy Carrick jest w stanie poradzić sobie z problemami?Tego nie zdradzę, musicie sami sięgnąć po książkę. Następna książka ebook przeczytana przeze mnie i następny raz się nie zawiodłam.Cecelia Ahern ma tą wyjątkową lekkość pióra,że czytanie jej historii jest olbrzymią przygodą.Z każdą stroną chłonęłam czyny Celstine coraz bardziej. Pokochałam tą książkę od razu podobnie jak ''Skaze''.Czekam już z utęsknieniem na kolejną opowieść i kolejne doznania czytelnicze.Polecam gorąco.

 • Megan

  „Ironia sprawiedliwości jest taka, że uczucia, które ją poprzedzają, i te, które z niej powstają, nigdy nie są w pełni uczciwe i zrównoważone. Nawet sama sprawiedliwość nie jest idealna.” Celestine mieszka w społeczeństwie, które ma obsesję na punkcie doskonałości. A ona sama nie jest doskonała, dlatego otrzymała tak zwaną Skazę. Przez nią, jej życie zmieniło się nie do poznania. Jedyną osobą, której tak naprawdę może zaufać jest Carrick. I tylko z nim, kobieta jest w stanie stawić czoła temu, co nadchodzi… Dystopijny świat, rządzony przez bezlitosnych przywódców jest czymś, z czym w literaturze, zwłaszcza młodzieżowej, spotykam się co raz częściej. Pamiętam, że gdy czytałam „Skazę” przypominała mi ona nieco pierwszy tom „Niezgodnej” Veroniki Roth. Jednak było coś w tej powieści, co sprawiło, że bardzo polubiłam główną bohaterkę i z zapartym tchem śledziłam jej losy. Jej wzloty i upadki. W „Doskonałej” z kolei, niby widzimy tę samą bohaterkę, jednak jest dojrzalsza, silniejsza, bardziej zdeterminowana. Trochę naiwna i niezdecydowana, ale stale dążąca do osiągnięcia celu. Cecelia Ahern opowiada nam historię o młodzieńczej miłości, która została wystawiona na ciężką próbę. A także uświadamia nas, że realne życie wiele nie różni się od historii opisanych w powieściach dystopijnych. My również podążamy za ludźmi, którzy mówią nam jak mamy żyć i co dla nas jest najlepsze, choć bardzo nierzadko sobie nie zdajemy z tego sprawy. Autorka w bardzo trafny sposób komentuje rzeczywistość a także daje nam nadzieję na to, że nawet jednostka jest w stanie coś przemienić w naszym świecie. Nie mogę powiedzieć, by ta opowieść była super oryginalna, ponieważ już wielokrotnie ten temat został poruszony, aczkolwiek, podobało mi się zarówno przedstawienie świata jak i sami bohaterowie, którzy sprawiali, że była to dla mnie bardzo przyjemna lektura. Czy poleciłabym tę książkę? Owszem, jeśli lubicie młodzieżową dystopię, podobną do serii „Niezgodna” czy „Igrzyska Śmierci”. Choć tutaj, będziecie mile zaskoczeni przez to, w jaki sposób autorka bawi się z czytelnikiem i jak sprawia, że pochłania kolejne strony z zainteresowaniem. A prowadzenie narracji w pierwszej osobie, sprawia, że opowieść czyta się jak dziennik. Pomimo, iż autorka specjalizuje się głównie w powieściach romantycznych i obyczajowych, to uważam, że w gatunku młodzieżowym poradziła sobie świetnie. ” Żeby ktoś mógł wygrać, ktoś musi przegrać. A aby ta osoba mogła wygrać, najpierw musi coś stracić.”

 • Anna Adamczyk

  Idealna historia, bardzo wiele się dzieje, prawdopodobnie spodziewałam się trochę więcej Carricka, lecz książka ebook doskonała

 • ewa

  jak można omówić - to już koniec, nie mamy już nic - co dobre dynamicznie się kończy. uwielbiam takie historie tylko dlaczego zwykle są takie nieznośnie krótkie. dlaczego się pytam? książkę POLECAM! bardzo!

 • Aivalar

  Odkąd Celestine zdecydowała się opuścić dom, musi ukrywać się przed ludźmi sędziego Crevana, który pragnie ją uciszyć i znowu ukarać. Tymczasem w państwie rośnie bunt. Naznaczeni chcą dojść do głosu, a świeża partia coraz odważniej domaga się zmiany obecnego Trybunału. Choć to nie było w jej planie, Celestine musi współpracować z obcymi ludźmi, aby odszukać pewne nagranie i raz na zawsze zdyskredytować Crevana. Przy okazji pragnie odszukać nieznajomego, który tamtego pamiętnego dnia złożył jej pewną obietnicę. Przy recenzji pierwszego tomu, „Skazy”, wspomniałam, że opowieść Cecelii Ahern jest niczym innym, jak kalką „Igrzysk śmierci” czy „Niezgodnej”. Po lekturze drugiej części zdania nie zmieniłam. Fakt, że autorka inspirowała się tymi seriami, to coś tak oczywistego, że ciężko temu zaprzeczyć. Ale! Choć „Doskonałej” daleko jest do ideału, nie mogę powiedzieć, że lektura tej książki zupełnie mnie nie usatysfakcjonowała. Fabuła w tej powieści jest zdecydowanie bardziej „widowiskowa” niż w przypadku pierwszego tomu. Nie ma tu absolutnie miejsca na nudę. Chwile zatrzymania są naprawdę krótkie, zaraz później wydarzenia gnają do przodu, więc nie sposób było się oprzeć; wciągnęłam się błyskawicznie. Styl Cecelii Ahern jak zwykle urzekł mnie własną prostotą i lekkością. Prawdopodobnie głównie dzięki temu autorce udało się nadać odpowiednie tempo i prześlizgiwać się od jednego rozdziału do drugiego w bardzo płynny, spójny sposób. Nie można powiedzieć, by fabuła w sama w sobie była szczególnie skomplikowana. Stale dostrzegałam podobieństwa do wymienionych wyżej serii i właściwie nie zdarzyło się nic, co mogłabym uznać za odkrywcze. Mimo to czytelnik jest zwyczajnie, po ludzku ciekawy, co będzie dalej i w jaki sposób Celestine zamierza wybrnąć z sytuacji, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej napięta. Opisy są zresztą niemal „filmowe”, więc wyobrażam sobie, że ewentualna ekranizacja mogłaby uwydatnić zalety tej historii. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że polubiłam główną bohaterkę. Właśnie podczas lektury „Doskonałej” ostatecznie przekonała mnie do siebie i zasłużyła na mój szacunek. Nie mówię, że wszystkie jej decyzje spotykały się z moją aprobatą, jednak Celestine ma w sobie coś, co budzi sympatię czy nawet podziw. Utrwaliła się też moja miłość do jej siostry, Juniper a także do dziadka dziewczyn. Do tego grona dołączyła też matka, która wreszcie nie wydała mi się sztuczna i zachowawcza. Podobało mi się, że autorka w całym tym zgiełku odnalazła odrobinę czasu, by poświęcić go relacjom rodzinnym w domu Celestine. Dzięki temu kreacja głównej bohaterki nieustanna się zdecydowanie pełniejsza. Niestety nie da się tego samego powiedzieć o świecie przedstawionym. Pytania, które nasunęły mi się w trakcie czytania „Skazy”, tutaj stale pozostały bez odpowiedzi. Jak doszło do powstania Highlandu? Czy Cecelia Ahern stworzyła alternatywną rzeczywistość, gdzie po prostu takie państwo istnieje? Czy może ktoś je kiedyś założył lub narodziło się w wyniku wojny? Tego się prawdopodobnie nigdy nie dowiemy. Zdecydowanie brakowało mi historii tego kraju. W jednej ze scen Crevan opowiada o założeniu i rozwoju Trybunału, lecz co albo kto sprawował władzę wcześniej? Jaki panował ustrój? Bohaterowie najwyraźniej posługują się mową angielskim, więc gdzie w ogóle leży Highland? Nie spodziewałam się, że autorka napisze cały podręcznik dotyczący historii, geografii czy polityki, jednak tych informacji zdecydowanie brakowało – a w moim odczuciu są podstawowe, zwłaszcza w przypadku dystopii. Nie przypadł mi też do gustu wątek romansowy. Lubię Celestine, polubiłam również Carricka, lecz razem, jako para, wypadli zupełnie nieprzekonująco. O ile w „Skazie” dało się w pewien sposób odczuć łączącą ich więź (nieco absurdalną zważywszy na fakt, że niemal nie zamienili ze sobą słowa), o tyle w „Doskonałej” chemia pomiędzy nimi stopniowo opadała. No i w dalszym ciągu nie potrafię pojąć, jakim cudem zbliżyli się do siebie w tak krótkim czasie. Wcześniej główna bohaterka miała przez kilka miesięcy chłopaka, z którym zresztą znała się od dziecka, a i tak oboje nie wypracowali przez ten czas takiego rodzaju intymności, jak to potem stało się z Celestine i Carrickiem. Zdaję sobie sprawę, że okoliczności działają na uczucia i ludzie pod wpływem presji dają się im ponieść, lecz nie zmienia to faktu, że motyw czysto romansowy wypadł bardzo słabo. Zakończenie „Doskonałej” jest przewidywalne, wręcz sztampowe. Nawet bez czytania książki zapewne wielu z was może przewidzieć, dokąd to wszystko zmierza. Podtrzymuję jednak przekonanie, że dylogia Cecelii Ahern to fajne, młodzieżowe czytadło, które można pochłonąć w błyskawicznym tempie. Drugi tom zdecydowanie przeważa ponad pierwszym. Nie jest to może historia ani oryginalna, ani przesadnie rozbudowana, jednak nieźle się przy niej bawiłam.

 • Anonim

  Idealna książa!! Jak mi szkoda, że już koniec. Przeczytałam następną element w ciągu jednego dnia. Niesamowicie wciągająca i kiedy na samym końcu myślałam, że to już koniec i nic się nie udało bohaterka poraz następny mnie zaskoczyła. Byłam przeszczęśłiwa, że utarła wszystkim nosa, ale ciiii nie moge powiedzieć jak i dokładnie komu, ponieważ nie tylko jednej osobie. Idealna książa i jestem wdzięczna za jej powstanie i przetłumaczenie. Gorąco zalecam do przeczytania. A tak na marginesie tej książki się nie czyta nią się żyje. Każde uczucie płynące od głównej bohaterki jest odczówalne w nas samych.

 • Anna Jędrzejewska (Świat Książkowych Recenzji)

  Tę a także inne recenzje możecie przeczytać na: www.swiat-ksiazkowych-recenzji.blogspot.com Autorka: Cecelia Ahern Tytuł: Idealna Cykl: Skaza (tom 2) Wydawnictwo: Akurat Ilość stron: 479 Cena: 39,90 zł "Jest osoba, którą wydaje Ci się, że powinieneś być, i osoba, którą naprawdę jesteś. Nie mam pewności, kim powinnam być, lecz teraz wiem, kim jestem." Pamiętacie Celestine North? Która sprzeciwiła się Trybunałowi i pokazała, że to nic złego mieć skazy na ciele i duszy. Cecelia Ahern powraca z drugim tomem, która wieńczy walkę o lepsze jutro. Celestine ucieka. Ukrywa się na farmie własnego dziadka przed demaskatorami, w tym Mary May, która miała mieć na nią oko. Celestine stara się nie prezentować światu na oczy, ma jeden cel - przetrwać cały ten bałagan, który się urodził z powodu jej uczynku. Sędzia Crevan poprzysiągł sobie że ją znajdzie. Lecz dlaczego tak bardzo mu zależy by znaleźć Celestine? Co takiego się wydarzyło, że nie może dopuścić by North odnalazła innych Naznaczonych? Co takiego wydarzyło się w sali naznaczeń? To wiemy z pierwszej części - sam sędzia Crevan wypalił jej 6 skazę na kręgosłupie, gdzie dopuszczalnych jest tylko 5. Wie o tym tylko on i Celestine, lecz czy żeby na pewno to prawda? Jak zakończy się potyczka niezła ze złem? Cecelia Ahern stworzyła coś zupełnie innego. Bardzo czekałam na kontynuację tej historii. Świat dystopi został idealnie opisany. Jestem pełna szacunku dla autorki. To nielada wyczyn napisać książkę dla młodzieży, gdzie głównie pisało się romanse dla dorosłych dziewczyn ;) Gdy tylko dostałam ją w własne ręcę, wiedziałam że ponownie mogę zatopić się w świat Celestine i Carricka. Czekałam na ich ruch, czekałam na ich walkę o to by móc być wolnymi od osądów Crevana. Bardzo zaskoczyła mnie końcówka, w sumie dobrze, że to koniec (chyba). Tym razem Celestine jest zupełnie inną osobą niż w poprzednim tomie, bardziej dojrzalsza emocjonalnie, lecz i fizycznie. Z uporem maniaka walczy o przyszłość dla ludzi, którzy według Crevana dopuścili się skazy moralnej. Poznajemy również innych Naznaczonych, bardziej poznajemy Carricka, chłopaka z zamku, gdzie przebywała North. Oboje wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Czy ich uczucie pomoże im pokonać Crevana? Bardzo zalecam wam duologię Cecelii Ahern. Możecie poznać nieźle wykreowany świat, który uczy. Który pokazuje, że na świecie nie zawsze jest tak kolorowo.

 • Livingbooksx

  W świecie, w którym żyją bohaterowie, panuje Trybunał i jego specyficzne rządy. Za każdy przejaw sprzeciwu, chciwości, uporu bądź innych niepożądanych cech, obywatel zostaje naznaczony Skazą wypalaną na wybranej części ciała - w zależności, jaka cecha dominuje. Celestine North przez własne dobre serce i pomoc staruszkowi w autobusie zostaje skazana na wypalenie pięciu skaz. Szóstą wypala jej sam Crevan, postrach ludności, pomimo że kiedyś była blisko z jego synem Artem. Ostatnia skaza nie była przewidziana, a Crevan wypalił ją we wściekłości z powodu sprzeciwu młodej kobiety. Naznaczeni zostają prześladowani, a Celestine poszukiwana w każdym zakamarku państwa. Kobieta ma coś, co może obalić rządy Trybunału, przez co wysoko postawieni ludzie zaczynają się jej obawiać i bać o własną przyszłość. Sprawy przebierają interesujący obrót, a młodzi bohaterowie zaczynają walkę o dobro i sprawiedliwość, którą Trybunał bezczelnie im odbiera. Zacięta rozgrywka dopiero się zaczyna. Zwycięży dobroć czy jednak niesprawiedliwość? "Doskonała" to drugi tom duologii Cecelii Ahern, która skradła serca wielu czytelników, w tym też moje. Autorka wykreowała zupełnie inną rzeczywistość, w której obywatele nie mają wolności wyboru a Trybunał wciąż śledzi każdy ich ruch. Na każdym kroku grozi im więzienie albo Skaza, pomimo że ich zachowanie jest ludzkie i wydawałoby się - normalne. Według Crevana jednak, jest to zachowanie "zbyt ludzkie" i człowiecze, a owe cechy nie są pożądane w jego społeczeństwie. Stworzony świat przenosi czytelnika w zupełnie inne miejsce, w którym nic nie jest oczywiste, a każdy następny krok niepewny. "Aby ktoś mógł wygrać, ktoś musi przegrać. A aby ta osoba mogła wygrać, najpierw musi coś stracić. Ironia sprawiedliwości jest taka, że uczucia, które ją poprzedzają, i te, które z niej powstają, nigdy nie są w pełni uczciwe i zrównoważone. Nawet sama sprawiedliwość nie jest idealna." W drugim tomie mamy okazję poznać bohaterów jeszcze dokładniej, zagłębić się w ich przeszłość a także rodzinne relacje. Charaktery przedstawionych postaci są doskonale zarysowane, a każdy ich ruch dokładnie przemyślany. Celestine jest wyjątkowo waleczną bohaterką, prezentuje własną siłę i determinację, co dodaje książce pdf i całej historii dużo uroku i tempa. Wydarzenia z pierwszego a także drugiego tomu doskonale łączą się, wplatając w historię wątki z przeszłości bohaterów. Tempo akcji nie jest zbyt wolne ani zbyt szybkie, wydarzenia są jasne i dokładnie opisane, dzięki czemu czytelnik ma możliwość przeniesienia się w równoległą rzeczywistość i przeżywania wszystkiego wraz z bohaterami. Klimat powieści bardzo przypadł mi do gustu i pomimo, że nie wszystko, co się tam działo było dobre - książka ebook skradła moje serce i dostarczyła wielu emocji, wzruszeń a także zaskoczeń w najmniej spodziewanych momentach. Doskonała duologia, a autorka po raz następny spisała się wspaniale.

 • Monika Szulc

  Niedaleka przyszłość jest przerażająca. Ludzkość pragnie być doskonała. Każdy, kto odbiega od tej wizji zostaje naznaczony piętnem, by wszyscy mogli zobaczyć jego skażony charakter. Prawda jest jednak inna, bo kara jest nieadekwatna do popełnionych czynów, a nierzadko zostają ukarani niewinni ludzie. Represję, szykanowanie a także jawna dyskryminacja naznaczonych jest na porządku dziennym. „Doskonała” to porywająca kontynuacja „Skazy”! Celestine ma coś, co może odmienić ten świat, ale jest ścigana i może liczyć tylko na Carricka. Dajcie się porwać tej książce pdf i poznajcie siłę miłości, lojalności i człowieczeństwa, które nie jest wcale tak oczywiste jak nam się wydaję. Celestine to przesympatyczna dziewczyna, wyjątkowo prawdziwa i potrafiąca zaskarbić sympatię otoczenia. Z jednej strony nieśmiała i niezdecydowana, a z drugiej odważna. W pierwszej części było to bardzo widoczne, jednak cała sytuacja związana z aresztowaniem bohaterki jest szokująca i prawdziwa do bólu. Nie wierze w bohaterki, które od pierwszej strony są herosami, to sytuacja je kształtuje i zmienia charaktery. Tak jest w tym przypadku i jest to cudownie pokazane. Bo wątek miłosny jest, co niezmiernie mnie cieszy, to nie on dominuje. Głównie skupiamy się na sprawie naznaczonych, jednak Carrick to osoba interesująca i pociągająca. Owszem, popełnia błędy, jednak każdy to robi, a on ma szczytne ideały i wile mogę mu wybaczyć. Jeden z moich ulubionych męskich bohaterów. Pierwsza element była wprowadzeniem, a ten tom od pierwszej strony zaskakuję tempem akcji. Bohaterowie mają dużo do zrobienia i gnają na złamanie karku pod presją pogoni i niebezpieczeństwem, które wciąż ponad nimi wisi. To, że dużo się losy w tej powieści, to za mało powiedziane. Nieoczekiwane zwroty akcji, liczne intrygi i miłosne uniesienia przyprawiają o zawroty głowy. Autorka jest cenioną powieściopisarką lubującą się w obyczajówkach, a jej umiejętność operowania emocjami jest tu widoczna. Wielki nacisk kładzie na rodzinę i relację pomiędzy Celestine a Carrickiiem, co wypadło naprawdę dobrze. Kobieta nigdy nie miała doskonałego kontaktu z rodziną i wszystkie sprzeczki, czy również próby nawiązania porozumienia są wyjątkowo absorbujące. Fabuła jest sztampowa i niczym mnie szczególne nie zaskoczyła, może tylko mały niuansik na zakończenie wzbudził mój szczególny podziw. Zarówno świat przedstawiony a także rozwój wypadków toczy się utartym szlakiem. Ogromna ilość zbiegów okoliczności też nie jest problematyczna. Wymieniam tę minusy, bo rzucają się w oczy, jednak dla tej książki, która jest lepsza do pierwszego tomu, zarwałam noc. Zrobiłam to z prawdziwą rozkoszą, ponieważ pokochałam bohaterów, a uczucia pomiędzy Celestiną a Carrckiem mocno mnie fascynowały. Autorka nie robiła zbędnych zawirowań i głupich nieporozumień wobec tej pary. Skupiła się na ważniejszych rzeczach, a uczucia łączące tę dwójkę rozwijały się na moich oczach. „Doskonała” to piękna kontynuacja, co prawda niepozbawiona wad, ale całość w odbiorze jest tak przyjemna, że można dużo wybaczyć autorce. Chaotyczny finał, który rozgrywa się w zawrotnym tempie w pełni mnie nie usatysfakcjonowała, ponieważ choć historia wygląda na zakończoną, to ja mam ochotę na więcej! Powieść, która zapowiadała się obiecująco, przerodziła się w bardzo dobrą książkę, którą zalecam z czystym sumieniem. 7/10!!! Autorka powinna pisać więcej ebooków dla młodzieży, ponieważ ta wersja jej twórczości całkowici zdobyła moje serce!

 • Ania1

  ,,Doskonała" to druga element bestsellerowej książki Cecelii Ahern ,,Skaza". Szczerze mówiąc po przeczytaniu pierwszego tomu miałam mieszane uczucia. Nie byłam do końca przekonana w którym kierunku zmierza cała opowieść a także jak potoczą się dalsze dzieje bohaterów. Niemniej jednak ta element rozwiała wszelkie moje wątpliwości. Umocniła mnie w przekonaniu, że autorka po raz następny pokazała swoim czytelnikom różnorakie perspektywy postrzegania świata na które w dzisiejszych czasach po prostu nie zwraca się uwagi. Stosunek a także sposób traktowania osób zepchniętych na margines, a także potyczka o własne przekonania nieustanna się podstawą do napisania poruszającego dzieła. Cecelia Ahern ukazuje kluczowe aspekty, które wiąże z historią wyjątkowo odważnej dziewczyny, która mimo wielu przeciwności a także zła którego zaznała, nieustanna się głosem rewolucji . Przede wszystkim opowieść ta zawiera dużo zwrotów akcji dzięki, którym nie sposób oderwać się od książki. Każda strona wprowadza do powieści nowe info które ukierunkowują czytelnika jak potoczy się akcja a także komu można zaufać, bo dużo bohaterów pod wpływem zagrożenia a także presji zmienia własne oblicze. Podsumowując ,,Doskonała" jest wyjątkowo ciekawą pozycją, którą z pewnością zalecam osobom szukającym silnych emocji.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!