Czytaj więcej:
Silmarillion. Wydanie ilustrowane okładka

Średnia Ocena:Silmarillion. Wydanie ilustrowane

Potrzebna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena - zestaw opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Zamierzchłych Dniach, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja "Władcy Pierścieni".Opowiedziane w książce pdf legendy i mity sięgają dawnych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy świetliste klejnoty, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia - od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...

Szczegóły
Tytuł Silmarillion. Wydanie ilustrowane
Autor: Tolkien John Ronald Reuel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Silmarillion. Wydanie ilustrowane pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Silmarillion. Wydanie ilustrowane Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Silmarillion. Wydanie ilustrowane PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: eic_106720801.pdf - Rozmiar: 191 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • David Faire

  Koniecznie musi ją przeczytać każdy wielbiciel Władcy Pierścieni. Sam osobiście miałem szansę na wybór jednej lektury do przeczytania w klasie. Koleżanki wybrali właśnie Władcę Pierścieni. Od tego momenty zakochałem się w ebookach fantasy a najbardziej w dziełach Pana Tolkiena. Dopiero niedawno dowiedziałem się o istnieniu Silmarillion i musiałem ją dostać. Świetne jest to wydanie opatrzone dobrymi ilustracjami. Potęguje to odczucie podczas czytania. Znacznie lepiej układa mi się obraz w wyobraźni. Dzięki tej książce pdf dostajemy wgląd wa zamierzchłe losy tego świata. Poznajemy prawdziwą przeszłość bohaterów. Jest to bardzo cenny zapis dla prawdziwego fana. Zalecam mocno wersję z ilustracjami.

 • Majka

  Pięknie zilustrowana i wykonana bardzo niezły pomysł na upominek

 • Anonim

  W wielkim skrócie Silmarillion po przeczytaniu powala na kolana. Coś niesamowitego.

 • karla322

  Cudownie napisana, cudownie zilustrowana, nie można się od niej oderwać.

 • key

  Trudno było mi się zabrać za książki Tolkiena, mimo, że UWIELBIAM filmy. Pierwsze podejście do Silmarillionu również nie było udane, dopiero teraz udało mi się skończyć tę pozycję. Ku mojemu zaskoczeniu, ksiażkę czytało mi się naprawdę przyjemnie! Mitologia Śródziemia naprawdę mnie wciągnęła i zafascynowała, zwłaszcza historie elfów. Nie jest to książka ebook prosta do czytania, język, którym posługuje się twórca naprawdę potrafi sprawiać trudność, a sama złożoność całego świata sprawia, że odnoszę wrażenie, że mam przed sobą książkę historyczną(!). J.R.R. Tolkien stworzył naprawdę dużo postaci (każda z swoją historią!), dużo rodów, nawet języki. Wszystko jest perfekcyjnie przemyślane i te detale opisu świata stworzonego w fantazji autora zachwycają. Nigdy nie spotkałam się z aż taką złożonością świata przedstawionego. Nie sposób zapamiętać wszystkich informacji, chyba, że zaczniemy się wszystkiego uczyć - tak, jak faktów historycznych. Wszystko to niesamowicie funkcjonuje na fantacje i sprawia, że czytelnik w myślach widzi krajobrazy, postaci zdają się realne (naprawdę miałam wrażenie, że bohaterowie kiedyś naprawdę żyli) i razem z nimi przeżywamy przedstawione historie, pomimo wręcz mitologicznej jeśli nie biblijnej formy opowieści. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do lektury Silmarillionu, jak też nie wątpię, że z każdą lekturą będę odkrywać coś nowego.

 • sliwinskan

  Fajna, idealnie zilustrowana książka. Doskonała dla wielbicieli Tolkiena. Polecam!

 • smooqu

  Cudowne wydanie idealnej książki! Serdecznie polecam!

 • Marcin Palmąka

  Skusiłem się, aby kupić to wydanie ze względu na cudowne ilustracje. Książka ebook jest ilustrowana bardzo kolorowymi i dopracowanymi rysunkami. Bardzo mi się podobają.

 • jambrozik

  Książki nie trzeba specjalnie przedstawiać, więc może powiem o samym wydaniu. Bardzo mnie cieszy wydanie książki z nieźle słynnymi mi sprzed lat ilustracjami Nasmitha. Książka ebook wydana jest starannie, z piękną obwolutą, porządnie szyta. Niestety muszę się trochę przyczepić do papieru użytego w druku. Jest on lekko żółtawy i w sumie nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo, gdyby nie to, że też ilustracje są na tym papierze. Dużo lat temu czytałam egzemplarz w większym formacie, na którym ilustracje wydrukowano na osobnym błyszczącym papierze. Tutaj prawdopodobnie wydawca chciał zaoszczędzić. Gdyby być może użył nawet zwykłego papieru, lecz białego i gładszego, to wynik byłby lepszy, a tak niestety czytelnik trochę traci.

 • Patrycja

  Magia i prześliczna wizja! Majstersztyk wyobraźni! Zalecam :)

 • Anonim

  Jak dla mnie - książka ebook cud ;) . Takie fenomeny jak Silmarillion w literaturze rzadko się spotyka. Niektórzy może mnie zlinczują, lecz w mojej skromnej opinii ten zestaw opowieści to klejnot koronny twórczości Tolkiena, który przebija nawet Władcę. Zalecam każdemu :)

 • Magdalena Mrózek

  J. R. R. Tolkien to pisarz, który zapisał się w kartach historii. Stworzył dzieła wieczne, w których będą się zaczytywać nasze wnuki. Władca Pierścieni, Hobbit… Nawet jeśli czytelnikowi nie udało się zaznajomić z tymi pozycjami (są to najsławniejsze, lecz nie jedyne książki w dorobku autora), to z pewnością zna stworzone przez niego historie chociażby z ich ekranizacji. Jednak wszystko ma gdzieś własny początek i choć nie w dosłownym znaczeniu, to Silmarillion można uznać jako wprowadzenie do tolkienowskiego świata. Nie jestem osobą, która wielbi twórczość Tolkiena. Rozumiem, dlaczego jest on uważany za dużego pisarza. Wręcz przyznaję rację, że jego dzieła są wybitne. Jednak sama nigdy nie czerpałam wielkiej radości z czytania jego utworów. Wypróbowałam jako nastolatka, po czym dałam kolejną szansę jako osoba dorosła. Stąd również moja chłopczykowi może nie zawierać odpowiednich pochwał, na które zasługuje dzieło Silmarillion. Twórca zaczął tworzyć Silmarillion jako 20 letni mężczyzna. Całe własne życie tworzył historię, legendy i postacie, które dały życie światu w jego książkach. Choć śmierć przerwała proces tworzenia tego zbioru, to jego syn - Christopher, ułożył poszczególne części i stworzył spójną całość. Rozpoczęcie tytułowej treści książki poprzedza objaśnienie syna autora co kierowało nim przy podjęciu się zadania wydania Silmarilliona a także list samego J. R. R. Tolkiena, w którym to możemy poznać historię towarzyszącą powstawania opowieści o Pierwszej Erze. Słyszałam opinie, że jest to odpowiednia lektura wprowadzająca do świata tolkienowskiego. Sądzę jednak, że więcej radości będzie czerpał z niej czytelnik, który miał okazję poznać inne książki autora. Powrót do początków świata, który już znamy i uwielbiamy. Rozszerzenie historii, które wcześniej były jedynie wspomniane. Przede wszystkim olbrzymi sentyment, bo w treści znajdziemy dużo nawiązań do bohaterów i wydarzeń. To ponowne odkrycie tego co sprawia, że dzieła Tolkiena są uważane za wybitne. Cała treść jest krótkimi opowiadaniami. Napisana jest w formie ciągłej, stąd trudno uświadczyć w niej jeden przewodni wątek, który skłania czytelnika do dokładnego śledzenia wydarzeń. Jednak jak wspomniałam, twórca pracował ponad tymi historiami całe własne życie. Zmieniał je, modyfikował. Chciał by można było uznać ich zestaw za swego rodzaju biblię. Nie posiadam odpowiedniego słownictwa by oddać jak wybitny jest język, którym posługuje się autor, jednak jest to coś co nawet dla mnie - osoby, która nie do końca rozumie fenomen tej historii - czymś wyjątkowym i wybitnym. Jeśli kochacie dzieła Tolkiena, to Silmarillion jest kolejną obowiązkową lekturą dla was. Zachwyca treścią i wydaniem. Twarda oprawa, ilustracje stworzone przez Teda Nasmitha a także dbałość o szczegóły sprawiają, że warto zwrócić uwagę na tę książkę. Treść stawia tylko kropkę ponad i. Nawet jeśli nie będziecie do końca przekonani czy ten zestaw opowieści jest dla was, to nie będziecie żałować zakupu tej książki.

 • Wkp

  SIŁA SILMARILLIONU Choć to zdecydowanie Władca Pierścieni jest najbardziej znanym z dzieł J.R.R. Tolkiena, jego opus magnum – także we swóim odczuciu autora – pozostaje bez dwóch zdań Silmarillion. Książka ebook ta, nie powieść, a legendarium świata wymyślonego, zaczęła powstać niemalże ćwierć wieku przed wydaniem Hobbita, kiedy przyszły pisarz zaledwie przekroczył wiek dwudziestu lat, i niemal do samej jego śmierci była przezeń poprawiana. Nigdy nieukończona, nieustanna się tym, co spajało całą twórczość Brytyjczyka. Dziełem jego życia, w którym spotkały się wszystkie jego pasje, miłości i zainteresowania. Z okazji 40-lecia jego pierwszego wydania, wydawnictwo Zysk i Spółka przygotowało jubileuszową ekskluzywną edycję, po raz następny dając polskim czytelnikom okazję poznania tego arcydzieła literatury nie tylko fantastycznej. Niełatwo jest powiedzieć, w o czym dokładnie opowiada Silmarillion. To po prostu zestaw inspirowanych mitologią legend i opowieści z Zamierzchłych Dni, ukazujący dzieje tolkienowskiego świata (w tym wypadku Śródziemia byłoby zbyt skromnym określeniem), od jego stworzenia, do okresu Trzeciej Ery, kiedy to toczy się akcja Hobbita i Władcy Pierścieni. Za wątek przewodni całości można uznać jednak historię Silmarilli, stworzonych przez Fëanora klejnotów, w których uwięzione zostało światło Drzew Valinoru. Ukradł je zły Melkor, zabijając ojca ich twórcy i niszcząc Drzewa. Fëanor wraz z synami poprzysiągł zemstę, zaczęła się Wojna o Klejnoty i wielka opowieść, w której splotły się dzieje wielu mieszkańców Śródziemia, w tym przejmujące losy Berena i Lúthien – pary kochanków, których imiona zostały później uwiecznione na nagrobku Tolkiena. To oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w Silmarillionie. Jak na dzieło życia przystało, splatają się tu fragmenty z właściwie każdego związanego ze Śródziemiem tekstu, jaki spisał autor. To tu własne początki biorą dzieje dzieci Húrina, które później doczekały się samodzielnej książki (zresztą wspomniani Beren i Lúthien także już wkrótce pojawią się w tej formie), widzimy również wczesne lata działania Saurona, a co za tym idzie wielu postaci, także tych najistotniejszych dla innych dzieł Tolkiena. A wszystko to we idealnej historii jednego z najlepszych wymyślonych uniwersów w historii. I pomyśleć, że wszystko to zapoczątkowała chęć dobrania odpowiedniej opowieści do wymyślonego przez siebie elfickiego języka. Oczywiście był to jeden z wielu impulsów. Tolkien, jako fan legend, zawarł tu wszystko, czym na tym polu żywił się przez lata jego umysł. Zaczynając od Kalevali, przez mitologie nordycką, grecką i celtycką, na inspiracjach baśniami kończąc, ojciec Hobbitów stworzył dzieło tak pełne, kompleksowe i wspaniałe, że wartością literacką – i wywoływanymi emocjami – przewyższyło dokonania klasyków. Tolkien nie spisał bowiem kolejnej pozycji z gatunku fantastyki, jakich dużo przecież na rynku, a współczesną baśń dla dorosłych. Baśń, w której odzyskał elfy, tak bardzo ugrzecznione przez bajki (jakże on nie znosił tego ich wizerunku, zresztą obwiniał o to Szekspira!), jako dumne, cudowne istoty, podobne człowiekowi, lecz jakże od niego różne. Oczywiście to samo zrobił choćby w Hobbicie, jednak należy pamiętać, że to Silmarillion był pierwszy, choć wydany został dopiero cztery lata po śmierci pisarza. Nieźle jednak, że w ogóle trafił na księgarskie półki. Tolkien sam wahał się, czy to dzieło ma sens – ponieważ czy coś bez Hobbitów, za to z podniosłą atmosferą mogło zdobyć popularność? Poza tym, kiedy usiłował opublikować je tuż po wydaniu Hobbita, maszynopis został odrzucony. Twórca nie poddawał się jednak, a jak na perfekcjonistę przystało, nie potrafił skończyć poprawiać Silmarillionu. Redagowanie przerwała śmierć i dopiero jego syn, Christopher wraz z pomocą Guya Gavriela Kaya (autora Fionavarskiego gobelinu) doprowadził zapiski ojca do obecnego kształtu. Można by więc sądzić, że po takich perypetiach w ręce czytelników trafiło dzieło niespójne lub po prostu niepełne, lecz nic bardziej mylnego. Silmarillion to dzieło pełne, cudowne, prześlicznie spisane i poruszające wyobraźnię, jak mało które. Być może najlepsze, jakie stworzył Tolkien. Bardziej wymagające niż Władca Pierścieni, trudniejsze, lecz dostarczające takich literackich przeżyć i takiej satysfakcji, że nie sposób przestać się nim zachwycać. Świeża edycja także przedstawia się bez zarzutu. Prześlicznie zilustrowana przez Teda Nasmitha, którego hiperrealistyczne obrazy idealnie uzupełniają tekst, wzbogacona o jedną nową grafikę i spis wszystkich znajdujących się w tomie, wraz z ich nazwami, wygląda znakomicie. Wydana na dobrym papierze, w twardej oprawie i z dodatkową obwolutą, idealnie pokazuje się na półce. Jedynym mankamentem jest fakt, że ilustracje wydrukowane zostały na papierze offsetowym, a nie kredowym, lecz to tylko przysłowiowa łyżka dziegciu do tej beczki miodu. Jeśli więc jeszcze jakimś cudem nie znacie Silmarillionu, zmieńcie to koniecznie. To nagrodzone Locus Award dla najlepszej powieści dzieło, mimo począ

 • Anonim

  Potrzebna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena! Recenzja --> http://www.rzeczgustu.com.pl/recenzje/ksiazki/silmarillion-wydanie-ilustrowane

 • Fantasy-Bestiarium

  „Silmarillion” to dzieło wręcz monumentalne, spisane mową bogatym, barwnym i urzekającym. Prawdziwe kompendium wiedzy o świecie Śródziemia, twórca omawia głównie wydarzenia z Pierwszej Ery a także liczne niepublikowane wcześniej opowieści. Pozycja ta prezentuje dogłębnie jaką bogatą wyobraźnię posiadał Tolkien, książka ebook ta to hołd złożony jego fantazji i pasji. Jest to lektura ponadczasowa. Książka ebook to została opublikowana po śmierci Tolkiena, opracowana przez jego syna Christophera. Sam twórca nie sądził, że odniesie ona sukces Hobbita czy Władcy Pierścieni, jednak w tej sprawie mocno się mylił. Bo Silmarillion zyskał szeroką sława wśród czytelników, wielbicieli poprzednich książek, jak i wielbicieli fantastyki. Zestaw ten opowiada o Zamierzchłych Dniach, o Pierwszej Erze Świata, która poprzedza epokę, w której rozgrywa się fabuła Władcy Pierścieni. Naszpikowany jest licznymi mitami i legendami, które sięgają dawnych czasów. Omawia jak Władca Ciemności zwany Morgothem, przybywa do Śródziemia, tocząc z Elfami Wysokiego Rodu wojnę, w celu odzyskania Silmarilii, trzech świetlistych klejnotów, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Z niniejszych opowieści dowiemy się też informacji o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru a także Pierścieniu Władzy. Tolkien niesamowicie omówił muzykę Ainurów, z której powstał świat aż do Trzeciej Ery, gdzie rozgrywa się fabuła Władcy Pierścieni. Świat wykreowany przez Tolkiena zachwyca bogactwem szczegółów i mnogością postaci, dat i wydarzeń. Twórca pisze mową dostojnym, bogatym i w pełni oddającym epickość opisanych wydarzeń. Idealnie jest widoczny podział na dobro i zło a także ogarniający motyw fatum i przeznaczenia, który towarzyszy większości bohaterów. Twórca pokazuje, że pomimo krążącego do okola zła i tak zawsze znajdzie się, choć najmniejsza iskierka dobra. Opowieści pisane są z rozmachem, wciągając czytelnika coraz mocniej w kreowany świat. Tę prawdziwą perełkę w gatunku powinien przeczytać każdy, niekoniecznie tylko i wyłącznie fan fantasy. Bo niesie za sobą cudowny język, uniwersalne przesłanie i ogrom włożonej pracy i pasji. „Silmarillion” pogłębia wiedzę na temat stworzonego przez Tolkiena świata, wzbogacając go o kolejne kluczowe fakty i wydarzenia. John Ronald Reuel Tolkien ukształtował literaturę i wyobraźnię XX a także XXI wieku. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla kogoś, kto ceni sobie ponadczasową literaturę. Lektura tej książki pozostawia po sobie ślad na długi czas, sprawiając, że wraca się do niej wielokrotnie. Gorąco polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/10/silmarillion-wersja-ilustrowana-john.html

 • Monika Szulc

  Nowe wydanie „Silmarillionu” skłoniło mnie do tego, by posmakować prozy Tolkiena. Jestem kompletnym laikiem i nie czytałam jeszcze żadnej z ebooków autora. Podobno tę książkę należy czytać przez sławną trylogią, gdyż opowiada ona historię Pierwszej Ery Świata, czyli Zamierzchłych Dniach, poprzedzających epokę przed zdarzeniami w Władcy Pierścienia. Ja mam mieszane uczucia, ponieważ gdybym znała, choć w znikomym stopniu ten złożony świat, to łatwiej byłoby mi się odnaleźć w tej powieści. Piekielnie niełatwa lektura wymagająca skupienia. Nie jest to zła książka, wręcz przeciwnie, bo określenie GENIALNA lepiej do niej pasuje. Jak to bywa z geniuszami, ich wiedza jest tak wielka, że zwykły laik może wszystkiego nie zrozumieć. Bardzo znaczna ilość imion, miejsc, krain i ras. „Silmarillion” to prawdziwa skarbnica wiedzy, to nie jest książka, a biblia albo encyklopedia Tolkienowskiego świata. Twórca w tym zbiorze opowiadań nakreślił początki świata i pokazał, jakie wydarzenia miały miejsce dużo przed Władcą Pierścienia. Mnogość mitów i legend zachwycają drobiazgowością. To, co z jednej strony jest przerażające, z drugiej zdumiewa perfekcją. Twórca zaplanował własny świat w najdrobniejszym szczególe i mam wrażenie, że najdrobniejsze źdźbło trawy nie ośmieliłby się zadrżeć na wietrze bez zgody autora. Twórca ma idealny styl, który szlifował przez lata i jest to wyczuwalne. Pisze z polotem! Książka ebook napisana niemalże ciągiem, a dialogi pojawiały się sporadycznie, co trochę mi ciążyło, gdyż lubię interakcję pomiędzy bohaterami, a tutaj głównie byłam zafascynowana złożonością świata przedstawionego, a z bohaterami nie nawiązałam więzi. Przyczyną tego były zbyt krótkie opowiadania, i było ich za wiele. „Silmarillion” to znaczna cegiełka, która pokazuje się przepięknie! Twarda okładka i ten wyróżniający się grzbiet, zauroczą każdą okładkową srokę! Jest to już kolejne wydanie, do tego ilustrowane. Ted Nasmith jest zagorzałym wielbicielem Tolkiena i z zapałem ilustruje Śródziemie. Jego prace są barwne, szczegółowe, ułatwiają wyobrażenie sobie bohaterów. Pan Nasmith tchnął życie w te lustrację i każdą prace szczegółowo oglądałam i analizowałam. Znacznym ułatwieniem jest indeks, który ma blisko pięćdziesiąt stron. Już sam ten fakt ukazuję ogrom tej pozycji, a i tak w tym słowniczku nie zostały ujęte wszystkie nazwy. J. R. R. Tolkien to geniusz, który na wieki wpisała się w kanon literatury fantastycznej. Jest perfekcjonistą w tym, co robi i mogę się tylko zachwycać jego dziełem. Trudna? Jak dla mnie tak, chwilami nudna, jednak tych porywających momentów było więcej. Zachwycające ilustrację, też pozytywnie wpływają na odbiór całej powieści. Niecierpliwie wyczekuję nowego wydania Władcy Pierścieni, by znowu wkroczyć do tego świata i lepiej poznać bohaterów. Książka ebook bez wątpienia należy do tych, do których można wracać i za każdym razem odkrywać coś nowego! 8/10!

 • Beren84

  oj prawdopodobnie jednak Łoziński :/ no nic, zobaczymy jak to wyjdzie.

 • Beren84

  SUPER ! Tylko tłumaczenie Skibniewskiej a nie Łozińskiego (zgodnie z informacją wydawnictwa)

 

 

Silmarillion. Wydanie ilustrowane PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 "PKP Intercity" BILET INTERNETOWY NORMAL. : X Spółka Akcyjna OF: 1 ULG. : 1 Przewoźnik: PKP IC A-Cena bazowa: ULG.: 1x51% 99 STU/DOK Od/From Do/To KL./CL. 01.12 12:36 Szczecin Główny Wrocław Główny 01.12 17:12 2 * * * * * * * PRZEZ: SUMA PLN: 32,34 zł 512028011115 Nr biletu : eIC106720801 (ES) 4591 Informacje o podróży: Stacja Data Godzina /Wagon Km Nr miejsca (o-okno ś-środek k-korytarz) Suma PLN Szczecin Główny 01.12 12:36 TLK 84104 383 68ś 32,34 zł Wrocław Główny 01.12 17:12 13 1 m. do siedzenia; wagon z przedziałami j1A Podróżny: Jacek Sadowski Informacja o cenie PTU Suma PLN Płatność: kartą Opłata za przejazd: 8% 32,34 Zapłacono i wystawiono dnia: j1A 2020-11-27 21:41:30(80987454) Ogółem PLN: 32,34 Bilet internetowy jest biletem imiennym i jest ważny: a) wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość Podróżnego, b) tylko w dniu, relacji, pociągu, wagonie i na miejsce na nim oznaczone. Zwrotu należności za niewykorzystany bilet dokonuje się na podstawie 84104 wniosku złożonego przez płatnika w wyznaczonych przez 'PKP Intercity' S.A. punktach, z wyjątkiem należności zwracanych automatycznie na zasadach określonych w Regulaminie e-IC. Niniejszy bilet internetowy nie jest fakturą VAT. W związku z przeprowadzanymi modernizacjami sieci kolejowej, uprzejmie prosimy o dokładne sprawdzanie rozkładu jazdy pociągów przed podróżą. Data wydruku: 2020-11-27 21:41:50

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!