Czytaj więcej:
Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać okładka

Średnia Ocena:Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać

"Dlaczego pewnych ludzi słuchamy jak zaczarowani, a przy innych zasypiamy po pięciu minutach? Może ci pierwsi mówią mądrzej? Ciekawiej? A może: ładniej, płynniej, dynamiczniej? Tak, to właśnie to — po prostu mówią lepiej! Zdają sobie sprawę z tego, że głos, sposób jego modulacji, odpowiednie wznoszenie się i opadanie tonu to ich najsilniejsza broń osobista. Używają jej, by zjednać sobie ludzi. Myślisz, że umiejętność czarowania głosem opanowali ot tak, bez wysiłku? Mylisz się! Przemawianie to sztuka, którą należy wciąż doskonalić. Wbrew pozorom to niezła wiadomość, ponieważ oznacza, że każdy (nawet najgorszy) mówca ma szansę na sukces na miarę Cycerona. Oczywiście pod warunkiem, że pozna i wdroży odpowiednie techniki działania.Głos to główne narzędzie kreowania swojego wizerunku. Jest bowiem naturalnym przedłużeniem osoby, pozwala nam przejawiać prawdziwe emocje czy nastroje. Głos funkcjonuje prawidłowo, jeżeli mu na to pozwolimy. Pracuje wówczas bez zarzutu. Jednak kiedy w pewien sposób odseparujemy go od ciała i naszych odczuć, zareaguje na to bardzo wyraźnie w postaci fizycznych dolegliwości. W związku z tym emisja głosu to cały zestrój zjawisk wymagających świadomego treningu i szkolenia..."(Ze wstępu do pierwszego wydania książki)

Szczegóły
Tytuł Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać
Autor: Pietroń Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Czasem tak jest...

    Spoglądając na tytuł, zdawać by się mogło, że to tutorial o tym, jak zwracać się do kogoś, by ten ktoś wykonywał nasze polecenia. Każdy kto tak pomyślał ( ze mną w roli głównej) myli się. Jest to tutorial o tym jak mówić, jakiego tonu używać, jak trenować nasz głos, aby słuchano naszego głosu, a tym samym nas, z przyjemnością i zaciekawieniem. Książka ebook skierowana jest głównie dla osób "pracujących" głosem, czyli muzyków, aktorów, osób występujących publicznie, sprzedawców itp. według mnie, jednak nie do końca tylko do tej grupy osób. To, co znajdziemy w publikacji przyda się każdemu z nas.

  • Kto czyta - nie pyta

    Głos, to narzędzie, dzięki któremu komunikujemy się ze światem. Używamy go codziennie i właśnie dlatego powinniśmy wiedzieć jak to robić prawidłowo. Co jednak sprawia, że jednych osób lubimy słuchać, a inne nas drażnią bądź normalnie nudzą? Powodów jest zbyt wiele, by je wszystkie wymienić! Na szczęście Siła głosu autorstwa Katarzyny Pietroń rozwiewa wszelkie wątpliwości i uczy jak mówić, by ludzie chcieli słuchać!Książka zasługuje na same ciepłe słowa, ponieważ ma nie tylko mnóstwo przydatnej wiedzy, lecz też dużo przykładów i cennych ćwiczeń. Autorka cierpliwie i prostym mową opowiada o wszystkim, co związane z poprawną wymową. Tłumaczy, jak oddychać, mówić, ćwiczyć, a nawet zadbać o higienę głosu, unikając niektórych pokarmów czy napojów.Dużą zaletą jest przejrzystość książki i to, że autorka nie koncentruje się tylko na dykcji, artykulacji czy tempie mówienia. Opowiada bowiem dużo o emocjach, mimice, ekspresji, higienie głosu i wielu innych zagadnieniach, które wpływają na jakość naszej wypowiedzi i sprawiają, że inni chcą nas słuchać. Autorka daje nam też szereg ćwiczeń, które możemy (a nawet powinniśmy) robić jak najczęściej - w tym parę "na rozgrzewkę" od razu po przebudzeniu. Te ćwiczenia, to pomiędzy innymi ziewanie i rozciąganie się, więc jestem pewna, że każdy wykona je z przyjemnością! Element z ćwiczeń możemy robić nawet podczas spaceru, czy jazdy samochodem - ćwicząc oddech przeponowy czy dykcję.Czytając Siłę głosu czułam, że autorka naprawdę miłuje to, co robi i idealnie wie, o czym mówi... To, w jaki sposób się wypowiadamy: dynamicznie czy wolno, akcentując albo nie, robiąc pauzy w wypowiedzi albo mówiąc jednym ciągiem, itp. Wpływa na to, jak odbierają nas inni! Czytelnik który czuje się niepewnie i uważa, że powinien popracować ponad swoim głosem, na pewno znajdzie w tej książce pdf odpowiedzi na własne zapytania i dużo porad a także ćwiczeń. Książka ebook jest swoistym vademecum o naszym głosie i zawiera też parę porad od logopedów, głównie o poprawnej wymowie.Do książki dołączona jest też płyta CD, która zawiera dużo interesujących ćwiczeń. Ja sama wykonywałam je podczas jazdy samochodem i dzięki temu znacznie szybciej mijał mi czas spędzony w korkach… Nie ciężko się domyślić, że inni kierowcy spoglądali na mnie jak na wariatkę, lecz kto by się tym przejmował?

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!