Czytaj więcej:
Shriek: Posłowie okładka

Średnia Ocena:Shriek: Posłowie

"Shriek: Posłowie" jest tragikomiczną historią rodzinną rozgrywającą się w stworzonym przez Jeffa VanderMeera legendarnym fikcyjnym mieście Ambergris. To opowiedziana z ekstrawagancką pasją przez niegdysiejszą bywalczynię salonów, Janice Shriek, pełna barwnych i fascynujących postaci a także zagadkowych wydarzeń historia przygód brata Janice, Duncana, historyka opętanego przez skazany na niepowodzenie romans i mroczny sekret, który może go zamordować albo przemienić. To także opowiadanie o wojnie między konkurencyjnymi wydawnictwami, która na zawsze zmieni Ambergris, a także o rywalizacji z zepchniętą na margines rasą znaną jako "szare kapelusze", która, uzbrojona w zaawansowaną grzybową technologię, czeka pod ziemią na szansę odzyskania miasta, które kiedyś do niej należało. "W tej opowieści o zmiennych ludzkich losach i związkach wyczuwa się delikatne wpływy Borgesa i Nabokova, a także H.P. Lovecrafta... a także awangardową, surrealistyczną wrażliwość". "The Times"

Szczegóły
Tytuł Shriek: Posłowie
Autor: Vandermeer Jeff
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Shriek: Posłowie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Shriek: Posłowie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Shriek: Posłowie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Aleksandra

    Fantastyka i do tego w swoim świecie. Nie jest to książka ebook na jeden wieczór.

  • Alice

    Mimo tego, że jest to drugi tom trylogii o Ambergris (mieście-państwie w którym losy się akcja książki), ja zaczynałam przygodę z nim od "Fincha", który jest ostatnim tomem. Niestety "Shriek: Posłowie" był dla mnie pożegnaniem z Ambergris, które zakończyło się stale trwającym kacem książkowym.Książka to posłowie spisane przez Janice Shriek do "Hoegbottońskiego przewodnika po wczesnej historii miasta Ambergris" napisanego przed Duncana Shrieka (sam przewodnik znajduje się pierwszej części trylogii "Mieście szaleńców i świętych"). Z początku rzeczywiście wydaje się, że będzie to posłowie, jednak z czasem zaczyna się ono rozrastać i przekształcać w biografię rodzeństwa Shrieków.Konstrukcja powieści jest w mojej opinii genialna, bo czytelnik czuje, że Ambergris jest rzeczywiste, a w rękach trzyma historię prawdziwego człowieka. Książka ebook ma dwójkę narratorów; Janice, która napisała całość a także Duncana, który wprowadził korektę i dodatkowo wypowiada się w nawiasach; omawia zdarzenie za własnego punktu widzenia, wtrąca ciekawostki albo komentuje postępowanie Janice. Dodatkowo książka ebook opatrzona jest komentarzem ambergiańskiego wydawcy.Ze względu na konwencję jaką przyjął VanderMeer (lub Janice) wydarzenia w książce pdf nie są przedstawione chronologicznie. Janice na początku zarysowuje kilka ważniejszych wydarzeń, które później opisuje w dalszej części książki albo na samym końcu. Jak dla mnie jest to następny przemyślany zabieg autora, który wzbudza w czytelniku ciekawość odkrywając po kolei części układanki. Jednak jeśli kogoś lektura nie zainteresuje od początku to raczej jej nie skończy. Dodatkowo zdecydowanie warto wcześniej sięgnąć po poprzedni tom, bo wiele łatwiej jest zrozumieć tło powieści i relacje pomiędzy bohaterami.5/5 Jeff VanderMeer następny raz bardzo realistycznie przedstawia dopracowany świat Ambergris i tworzy podwaliny pod następny tom cyklu coraz bardziej pokazując świat Szarych Kapeluszy.

  • Hilary

    Książka ebook łączy w sobie formy pamiętnika, biografi i powieści historycznej. Jeff Vandermeer jest autorem, który jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią. Jego książki czyta się z ciekawością. Przed lekturą warto zapoznać się z powieścią "Miasto Szaleńców i Świętych". Bez tego ciężko będzie ogarnąć tą powieść.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!