Czytaj więcej:
Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań okładka

Średnia Ocena:Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań

Jedyne w Polsce wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele Arthura Conan Doyle o detektywie wszech czasów. Od wydawcy:Sherlock Holmes, najbardziej słynny bohater ebooków sir Arthura Conan Doyle'a, został omówiony tak wnikliwie, iż przez długie lata wielu czytelników uważało, że żył on naprawdę, albo pragnęło, żeby tak było. Sam twórca przyznawał, że Holmes był częściowo wzorowany na faktycznie istniejącej osobie, doktorze medycyny sądowej Josephie Bellu, mentorze pisarza i jego opiekunie podczas studiów w Edynburgu. Bell był postępowym chirurgiem i słynął z dedukcyjnego rozumowania.Sherlock Holmes po raz pierwszy pojawił się w noweli "Studium w szkarłacie", lecz dopiero po tym, jak opowieść "Skandal w Czechach" ukazało się w odcinkach w "The Strand Magazine", przyciągnął czytelników i stał się literackim fenomenem. Żadne inne dzieło Doyle'a nie spotkało się z takim przyjęciem jak opowieści o błyskotliwym, ekscentrycznym i ciężkim detektywie a także jego sympatycznym cierpliwym asystencie i kronikarzu, doktorze Johnie Watsonie. Choć Anglik spisał także kilka romansów historycznych a także monografie "Wielka wojna" i "Wojna w Afryce Południowej: przyczyny i przebieg", za które otrzymał tytuł szlachecki, pozostały one w cieniu przygód enigmatycznego bohatera.Mimo uznania, jakim cieszył się detektyw, Conan Doyle w pewnym momencie stwierdził, że nadszedł czas, żeby z nim skończyć, i w opowiadaniu "Ostatnia zagadka" omówił śmierć Holmesa podczas porywającej potyczki z jego odwiecznym wrogiem profesorem Moriartym. Czytelnicy długo i dobitnie wyrażali swe niezadowolenie. Sherlock Holmes po prostu musiał powrócić. Pisarz w końcu ugiął się pod presją, pięknie przywrócony do życia detektyw wystąpił w kolejnych trzydziestu trzech opowiadaniach i dwóch nowelach, "Dolinie strachu" i "Psie Baskerville'ów". Niniejszy zestaw zawiera wszystkie pięćdziesiąt siedem opowiadań i cztery nowele, w których pojawia się Holmes, w tym "Kartonowe pudło", którego Doyle nie opublikował, bał się, że występujące tam wzmianki o seksie przedmałżeńskim mogą zostać uznane za zbyt śmiałe. Opowieści Arthura Conan Doyle'a przyczyniły się do popularyzacji gatunku opowiadań detektywistycznych i na zawsze zmieniły podejście pisarzy do literatury kryminalnej, a że stale są wznawiane na całym świecie i regularnie przenoszone na sceny a także ekrany kinowe i telewizyjne, Sherlock Holmes zapewne pozostanie, też w XXI wieku, najsłynniejszym i najbardziej lubianym detektywem wszech czasów.

Szczegóły
Tytuł Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań
Autor: Doyle Arthur Conan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Rea
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Albert Waters

  Dla niektórych rzeczywiście postać Sherlocka Holmesa nieustanna się osobą prawdziwą. Niczym fikcyjne domy Romea i Julii we Włoszech. To podkreśla, że ta postać jest niezwykle kluczowa w literaturze światowej. W tym wydaniu dostajemy zebrane wszystkie dzieła Arthura Conana Doyla. Nie trzeba dużo mówić, że są to śledztwa, które potrafią budować duże napięcie. Od samego początku trudno jest się czytelnikowi oderwać od panującego wątku. Można to wydanie nazwać kolekcjonerskim albo dobrym wydaniem dla osób, które dopiero chcą się zapoznać z tą postacią. Warto przypomnieć, że decydując się na to wydanie możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy. Tyle wciągających historii w takiej cenie!

 • Agnieszka Ruszkiewicz

  jest co czytać. nie jest to podręczny format raczej kocyk i kanapa:)

 • kinga_08

  Księga perfekcyja dla fanów Sherlocka Holmesa. Wszystkie dzieła Conan Doyle`a zebrane w jednym miejscu. Trzymająca w napięciu i podekscytowaniu fabuła, interesujące charaktery, posiadające cechy podobne do każdego z nas. Doskonała do czytania wieczorem, pod kocykiem z gorącą herbatką w ręku. Zalecam :)

 • Jolanta Parka

  Gorąco polecam.

 • Anonim

  Zebrane najistotniejsze zdarzenia z udziałem Sherlocka Holmesa.

 • Katarzyna Kluziak

  fajnie jest mieć tyle historii w jednej książce, jest co czytać

 • anonymous

  Idealny upominek dla fanów Sherlocka Holmesa. Wszystkie opowiadania w jednym za przystępną cenę to wielki plus. Pamiętajcie jednak, że gabaryty książki faktycznie nie pozwalają na zabranie jej ze sobą do pociągu czy tramwaju - jest to książka ebook wyłącznie domowa - do tego kocyk i kawa :)

 • Anonim

  Cudowna oprawa graficzna. Co do treści, ja osobiście uwielbiam Sherlocka więc ❤️

 • Marta Nowaczkiewicz

  Wielki format, ładny druk, niezły papier. Nie nadaje się do wynoszenia z zacisza mieszkania (jest ogromna) lecz na wieczorną lekturę przy kubku herbaty w sam raz

 • lidia kotarska

  MĄż jest zachwycony. Gruba księga, jest co czytać. POLECAM

 • Paulina Kaliściak

  Idealna książka, każde opowieść trzyma do końca w napięciu. Polecam!

 • Cyprian

  Nic a nic opowieści się nie zestarzały, warto mieć!

 • Pax

  Nie przeczytałem jeszcze z tej edycji żadnego opowiadania. Mogę jedynie własną prywatną i niezbyt może fachową ocenę przedstawić. Porządnie wydana książka. Twarda oprawa z odpowiednim grzbietem. Papier może wydawać się bardzo cienki i delikatny lecz przy takiej objętości czytanie rozłożonej książki nie sprawia kłopotu spowodowanego samozamykaniem się i niezamierzonym przewracaniem stron. Gramatura papieru ma również znaczenie przy tej ilości stron też na wagę całej książki co jest nierzadko podnoszone jako zarzut przez innych czytelników. Skład edycyjny sądzę za całkiem interesujący i poprawny. Pobieżnie przeglądając i czytając elementy sądzę że "światło" jest nieźle dobrane. Marginesy prawidłowe. Czcionka dobrana tak że czytając wzrok podąża za linią i lekko przechodzi do kolejnej. A pomysł jakby to był materiał świeżo co wyciągnięty z maszyny autora kupuję. Co do zawartości książki, prawdopodobnie nie na darmo postać Sherlocka Holmesa jest już od wielu lat inspiracją dla wielu scenarzystów i reżyserów usiłujących co jakiś czas jak najwierniej przedstawić przygody najbardziej słynnego detektywa na świecie. Niczego więcej dodać nie trzeba. jedynie sięgnąć po całościowy zestaw i zanurzyć się w skomplikowanych kryminalistycznie historiach jak też w Wiktoriańskim świecie obydwu głównych bohaterów.

 • EwaJullia

  Zarówno ja jak i siostra jesteśmy zadowolone - niska cena a zamówienie przebiegło bez problemów!

 • Wkp

  Chociaż od powstania Sherlocka Holmesa minęło już 130 lat, postać ta po dzisiaj dzień przyciąga kolejne pokolenia czytelników i inspiruje coraz to świeżych twórców. Wszystko jednak zaczęło się od niepozornej noweli „Studium w szkarłacie”, a prawdziwy sukces przyszedł wraz z krótkimi opowiadaniami o przygodach najlepszego detektywa świata. Ostatecznie Arthur Conan Doyle spisał cztery niedługie powieści i 56 krótkich form. Ebooków prezentujących jego prace było wiele, lecz żadna z nich nie może równać się z tym prześlicznie wydanym, imponującym rozmiarami tomem, w którym zebrano wszystkie klasyczne opowieści o Sherlocku jakie kiedykolwiek powstały. Kim jest Sherlock Holmes prawdopodobnie nikomu nie trzeba mówić. To XIX-wieczny detektyw amator, który dzięki genialnemu zmysłowi dedukcji, pomaga Scotland Yardowi w rozwikłaniu niełatwych spraw. Z natury samotnik, zarozumiały megaloman, uwielbiający specyficzne, acz przełomowe sposoby śledcze a także ignorant. Funkcjonariuszy ma za idiotów, każde śledztwo traktuje w kategoriach dobrej zabawy, a narkotykami oczyszcza sobie umysł, uważając że niszczenie zdrowia to niewielka za to cena. Zresztą umysłu nie zaprząta mu dużo – tylko wiedza przydatna w pracy. Całą resztę ignoruje, łącznie z uczuciami. Pewnego dnia w jego codzienność wkracza lekar John Watson, weteran wojny w Afganistanie, który dla oszczędności wynajmuje razem z nim mieszkanie przy Baker Street. To on stanie się jego jedynym prawdziwym przyjacielem, a także człowiekiem, który zacznie spisywać śledztwa dużego Sherlocka, pokazując światu jego geniusz, lecz także i słabości… Pojedyncze opowiadania i nowele o przygodach detektywa wszech czasów są tekstami bardzo dobrymi, czasem nawet wprost doskonałymi (tu warto wspomnieć zachwycającego klimatem i grozą „Psa Baskervillów”), lecz dopiero w zbiorczym wydaniu stają się czymś absolutnie genialnym. Fenomenem. Jednym z arcydzieł literatury światowej, które wciąga, intryguje, zaskakuje, porusza, emocjonuje i po dzisiaj dzień pozostaje świeże. Dlatego również „Księga wszystkich dokonań…” to jedna z tych pozycji, jakie powinny się znaleźć na półce każdego miłośnika książek. Dla mnie prywatnie natomiast Sherlock to jedna z najistotniejszych postaci fikcyjnych, z jakimi miałem w swoim życiu do czynienia. Będąc dzieckiem czytałem krótkie opowiastki o nim zamieszczone w paru numerach magazynu „Kaczor Donald”, poznałem również kilka filmów. Z czasem sięgnąłem też po klasyczne opowiadania, lecz nie wpadłem wtedy w zachwyt. Dałem się natomiast uwieść dwóm serialom, które powstały dzięki utworom Conan Doyla. Pierwszym z nich był mniej oczywisty, kiedy myśli się o tym autorze „Dr House”, drugim genialna, stale niezakończona produkcja BBC, „Sherlock”. Wówczas powróciło moje zainteresowanie Holmesem, lecz dopiero teraz w pełni doceniłem wielkość tych typowych opowieści. Zaczynając od nowatorskiego jak na własne czasy bohatera, który daleki jest od bycia sympatycznym (ale ile ma w sobie uroku i charyzmy!), przez odkrywcze sposoby kryminalistyczne (wprawdzie częściowo zostały już obalone, lecz stale pozostają dowodem dużego wyczucia autora), po idealnie skrojone intrygi, po dzisiaj stanowiące wzór tego, jak powinno się pisać kryminały. W skrócie: idealna pozycja, którą zalecam Wam z całego serca. To idealnie napisana i cudownie wydana książka, w jakże niskiej cenie oferująca nad 1100 stron idealnej rozrywki. Nie wahajcie się ani chwili, warto po nią sięgnąć pod każdym względem.

 • madzik

  doskonały upominek pod choinkę :) Zalecam ładnie wykonana a do tego wciągająca, nie można się od niej oderwać

 • Agnieszka Tercjak

  Genialne wydanie wszystkich historii, których bohaterem jest wyjątkowy detektyw Sherlock Holmes. Może niekoniecznie książka ebook nadaje się do czytania w podróży, lecz w domu, w zacisznym kącie jak najbardziej. Jest wciągająca i i zachęca czytelnika do myślenia i podążania w ślad za Sherlockiem.

 • Anita Dąbrowska

  Prawdziwy rarytas dla wszystkich wielbicieli naszego detektywa-konsultanta. Księga zawiera 57 opowiadań a także 4 nowele, w tym niepublikowane " Kartonowe pudło". Jedynym ograniczeniem do czytania książki w każdym miejscu może być jej wielkość, jednakże dla koneserów literatury Conan Doyle'a nie powinna być ona kłopotem ;) Zapewne wielbicieli nie muszę namawiać do lektury, wiec słowa te kieruję do wszystkich pozostałych, stale niezdecydowanych czytelników- Jeżeli macie wolne wieczory ( albo całe noce) najlepsza rzeczą jaką możecie zrobić jest zaparzenie dobrej kawy i pogłębienie się w dokonaniach Sherlocka Holmesa.

 • jolkaw20

  Idealna pozycja. Rewelacyjne wydanie . Pełne zadowolenie i zaskoczenie z jakości wydawnictwa.

 • Jarosław Lonc

  Wydanie rewelacyjne.Wszystko w jednej księdze.ładnie się prezentuje, wielkie litery.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!