Czytaj więcej:
Serce Europy okładka

Średnia Ocena:Serce Europy

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Lecz tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najwieższych do epok najbardziej w okresie odległych. Dzięki temu zabiegowi twórca „Powstania ‘44”, „Europy” a także mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce pdf nie brakuje niczego.Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich fanów historii i pisarstwa Normana Daviesa.

Szczegóły
Tytuł Serce Europy
Autor: Davies Norman
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Serce Europy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Serce Europy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Serce Europy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marek Dejewski

  idealna opowiadanie o Polsce jako państwie w samym środku Europy

 • Adamus

  Bardzo dobre kompendium historii Polski. Nietuzinkowe, okraszone sporą ilością mniej syntetycznych faktów, z pogranicza anegdot, lecz zawiera też interesujące analizy, dotyczące rozmaitych aspektów takich jak literatura, sztuka czy polityka. Momentami zbyt rozwlekła, lecz to w końcu nie opowieść sensacyjna. Moim zdaniem - pozycja obowiązkowa na półce humanisty.

 • MAESTRO

  Polecam, dla tych którzy lubią trochę historycznych faktów o których się nie mówi.

 • anonymous

  szkolne podręczniki historii mogą się schować. Tak pisze się o historii szanowni zalecani przez MEN!

 • Jarosław Kubaszewski

  Znajomość historii Polski dla każdego Polaka jest rzeczą ważną i każdy powinien ja znać. To co piszę to jest oczywiste lecz w dobie drastycznego ograniczenia nauczania historii w szkole ta książka ebook ma szczególną wartość. Ta pozycja jest ważna także ze względu na osobę autora który nie jest Polakiem, nie mieszka w Polsce lecz odnosi się z sympatią do naszego państwie i zachowuje obiektywizm.

 • kkkkbas

  Zalecam książkę jak i inne książki Normana Daviesa.

 • Marcin Szindler

  Gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dobrze sie czyta i bardzo wciąga!

 • AstaCrazii

  Książkę zalecam nie tylko jako uzupełnienie wiedzy historycznej, lecz jak propozycję ciekawie spędzonego czasu. Norman Davies stworzył fajną niesztampową książkę, którą czyta się w wypiekami na twarzy,. Masa wiedzy, niezła rozrywka, lekkie czytanie = Serce Europy. Zachęcam.

 • Hickone

  W dziedzinie bestsellerów historycznych Norman Dvies nie ma sobie równych. Książka ebook zarówno merytorycznie, jak i i treściowo bardzo dobra. Naprawdę jest to jedna z nielicznych pozycji, które czyta się z olbrzymim zainteresowaniem a czytelnik nie jest przytłoczony ilością faktów i dat. Polecam.

 • CuCkorr

  Dość długo czekałem na wznowienie tej książki. I bardzo fajnie się stało, ponieważ czytałem ją kilka lat temu i pamiętam, że wówczas zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Właśnie jestem w trakcie czytania wznowienia i przyznam, że po raz następny bardzo pozytywnie ją odbieram. Napisana jest klarownym mową a ogromna wiedza autora to jej główne auty. Jeśli chcecie poznać historie Polski (główni lata 50, 60-te) w przyjemnej formie, to ta książka ebook na pewno Was nie znuży. Polecam!

 • DeluxeGolden

  Norman Davies, to taki człowiek, który jak już coś napisze, to chce się czytać. Serce Europy, jest kolejną, genialną i nietuzinkową historią, dzięki której czasy przeszłe już nie będą wydawały się takie odległe, obce i nieciekawe. Książkę przeczytałem z olbrzymią przyjemnością i oczywiście czekam na jeszcze.

 • Seaclink

  Ta książka ebook Daviesa jest wznowieniem, wiec czasy współczesne to niestety nie 2014-2015 rok, lecz początek XXI wieku. Historia Europy nie jest spisana szczegółowo, lecz zawarte są w niej najistotniejsze wydarzenia, które odegrały wielki wpływ na nasze dzieje. Kilka przydatnych ciekawostek, które rozbudzą apetyt na historię zwłaszcza młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!