Czytaj więcej:
Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji okładka

Średnia Ocena:Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji

Tajemnice, morderstwa, terror. Cała prawda o sektach i technikach manipulacji stosowanych przez ich przywódców. Kim był przywódca sekty narkosatanistów, która owijała drutem ciała własnych ofiar, żeby później móc z ich kręgosłupów robić magiczne naszyjniki? Jak Keith Raniere sprawił, że uczestniczki warsztatów samorozwoju zamieniły się w grupę seksualnych niewolnic, którym wypalano na ciele jego inicjały? W jaki sposób Jim Jones doprowadził nad 900 własnych wyznawców do największego masowego samobójstwa? Co tak naprawdę losy się wewnątrz sekt? Co sprawia, że ich przywódcy są w stanie kusić tłumy? Dlaczego tak dużo osób fanatycznie wyznaje absurdalne i groźne idee? Dzięki sprzedaży błogosławieństw Bhagwan Shree Rajneesh mógł sobie bez problemu pozwolić na zakup 93 rolls-royce’ów. Charles Manson potrafił tak zmanipulować członków własnej Rodziny, że w jego imieniu dokonywali makabrycznych zbrodni – w tym zabójstwa ciężarnej Sharon Tate. Przed wami historia dziewięciu sekt stworzonych przez ludzi, których psychopatyczne skłonności sprawiały, że bezlitośnie wykorzystywali każdą słabość ludzkiej natury. Sekty to jedyna taka książka ebook – przeraża i fascynuje. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji
Autor: Max Cutler, Kevin Conley
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Gdy dostałam pytanie z wydawnictwa czy byłabym zainteresowana recenzją tej książki to przez chwilkę miałam lekkie obawy. Przecież to gatunek nie z mojej bajki- nic bardziej mylnego ! W handlu dużo się mówi o technikach negocjacji, a czym tak naprawdę jest manipulacja ? To nic innego jak wywieranie wpływu dla swojej korzyści. Sekty są grupami, które wykorzystują różnorakie techniki manipulacji w celu uzyskania kontroli ponad własnymi członkami i wywierania na nich wpływu. Sekty nierzadko odizolowują własnych członków od rodziny i przyjaciół spoza grupy. To sprawia, że ​​członkowie są bardziej podatni na wpływy liderów sekty i mają ograniczony dostęp do informacji spoza grupy. Bardzo nierzadko wykorzystują techniki manipulacji emocjonalnej, takie jak kontrola i manipulacja strachem, poczuciem winy, wstydu czy zagrożenia. To sprawia, że ​​członkowie są bardziej zależni od liderów i bardziej podatni na ich sugestie. Kontrolują informacje, które docierają do własnych członków. Ograniczają dostęp do informacji spoza grupy i promują tylko te, które są zgodne z ich ideologią. To uniemożliwia członkom sekty zdobycie pełnego i obiektywnego obrazu świata. Nakładają ograniczenia na kontakty członków z osób spoza grupy. To może prowadzić do złamania więzi z rodziną, przyjaciółmi i innymi ważnymi relacjami, co sprawia, że ​​członkowie są bardziej zależni od liderów sekty. Co najistotniejsze ograniczają możliwości wyboru członków, narzucając im określone zasady, przekonania i działania. To sprawia, że ​​członkowie czują się bezradni i są bardziej podatni na wpływy liderów, którzy decydują za nich. Autorzy świetne przedstawiają techniki manipulacji stosowane przez sekty. Pamiętajmy, że mają one szkodliwe konsekwencje dla psychologicznego i emocjonalnego stanu osob należących do sekt. Kluczowe jest, żeby być świadomym tych technik i towarzyszących im sygnałów ostrzegawczych, żeby pomóc w ochronie przed manipulacją.

  • anonymous

    Zaznaczam od razu, że jeżeli jesteście wrażliwi na brutalne sceny i okaleczanie dzieci, to nie jest książka ebook dla Was… 📚”Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji” Kevin Conley, Max Cutler Temat sekt od wielu lat jest w kręgu moich zainteresowań. Wydawało mi się, że przerobiłam własnego czasu już wszystko, od pastafarian po scjentologów. Kiedy więc @wydawnictwoznakpl @znak_literanova zaproponowało mi współpracę przy recenzji tej książki, zastanawiałam się, czym mogą mnie zaskoczyć. Jednak to zrobili! Z dziewięciu przedstawionych przywódców znałam trzech, choć nie zagłębiałam się w ich dzieciństwo i warunki socjalne, skupiałam się jedynie na działalności mentorskiej i wpływie na ludzi. A jednak ten reportaż prezentuje doskonale, że dużo decyzji i zachowań miało własne podłoże w psychice dziecka, w rodzinie, w środowisku wychowania. Mimo, że znałam historie sekty Mansona, sekty Jima Jonesa i Ruchu Na Rzecz Przywrócenia Dziesięciu Przykazań Bożych, to jednak bardziej szczegółowe opisy ich działań spowodowały, że musiałam wyjść ze własnej strefy komfortu i nie raz i nie dwa odkładałam książkę, aby dojść do siebie. Niewyobrażalne bestialstwo, morderstwa w imię przekonań (oczywiście przekonań przywódcy), manipulacje, okaleczanie, wyrywanie wnętrzności, masowe samobojstwa. To tylko niektóre z omówionych wydarzeń. Gwoździem do tej trumny jest fakt, że to nie fikcja literacka, lecz prawdziwi ludzie. Przykre jest jednak to, że nie możemy powiedzieć, że to przeszłość. Takie historie dzieją się też dziś. Człowiek człowiekowi wilkiem. „Zabójcy z czasem stają się coraz bardziej niebezpieczni. Jeśli zbrodnia uchodzi komuś na sucho, rośnie jego pewność siebie. Jeśli go podnieca, pewność siebie prowadzi do kolejnych zabójstw. Sprawca oswaja się z mordowaniem, a nawet rozpaczliwie do niego dąży.”

  • Kasia

    Idealna książka, która przeplata biografie najbardziej krwawych przywódców sekt z próba pogłębionej analizy psychologicznej. Ciężko uwierzyć, że to reportaż a nie fikcja, ponieważ niektóre decyzje i działania tych grup jeżą włosy na głowie. Zalecam bardzo osobom zainteresowanym taką tematyką.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!