Science fiction po polsku okładka

Średnia Ocena:


Science fiction po polsku

Wspaniałe światy wykreowane przez słynnych autorów. Antologia polskiej fantastyki. Dobór tekstów - kilkukrotna laureatka nagrody im. Janusza A. Zajdla  Anna Kańtoch!Jakub Ćwiek- ObrożaDariusz Domagalski - Upiorny błękitTomasz Duszyński - Placówka na prawo od SyriuszaAgnieszka Hałas - Opowiadanie o śpiących królewnachPaweł Paliński - Wszyscy jesteśmy dzieciakami BOG-aAndrzej W. Sawicki - Nadejście zimyMilena Wójtowicz - PrzeżycieArtur Laisen - Księdza Marka trzy spotkania z demonemPiotr Sarota - Z poradnika niepraktycznego przeżycia postatomowegoSzymon Stoczek - Samolubny genIstvan Vizvary - Muneca

Szczegóły
Tytuł Science fiction po polsku
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Paperback
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Science fiction po polsku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Science fiction po polsku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Alice

    Antologia zawiera 11 opowiadań opatrzonych krótką notką biograficzną dotyczącą każdego autora a także dosyć rzeczowym wstępem napisanym przez Jakuba Ćwieka. Szczerze mówiąc sam wstęp trochę mnie rozczarował, bo spodziewałam się paru słów od Anny Kańtoch.Antologia zawiera 11 opowiadań opatrzonych krótką notką biograficzną dotyczącą każdego autora a także dosyć rzeczowym wstępem napisanym przez Jakuba Ćwieka. Szczerze mówiąc sam wstęp trochę mnie rozczarował, bo spodziewałam się paru słów od Anny Kańtoch.Opowiadania są bardzo różnorodne, chociaż kilka motywów powtarza się. Czytamy o podróżach kosmicznych, istotach z innych wymiarów i planet, rzeczywistości postapokaliptycznej czy cyberpunkowej. Dostajemy więc przekrój przez większość gatunków literackich kojarzonych z science fiction.Wampiry w kosmosie, postapokalipsa na wesoło, manipulacja genami, sztuczna inteligencja... Niestety nie jest to nowy powiew w naszym rodzimym sci-fi, żadne z opowiadań nie wstrząsnęło mną własną innowacyjnością czy niesamowitą oryginalnością. Co prawda w większości nie są to odgrzewane kotlety, jednak nie jest to również żadna nowość.Co do samych opowiadań, są na tyle krótkie, że nie widzę większego sensu w pisaniu o każdym osobno. Zwłaszcza, że trudno byłoby uniknąć spoilerów. Mogę powiedzieć, że z całej antologii wybija się opowieść Istvana Vizvary'ego i Pawła Palińskiego. Obaj panowie stworzyli teksty do których jeszcze przez jakiś czas będę wracała myślami. Za to rozczarował mnie "Upiory Błękit" Dariusza Domagalskiego, bardzo sztampowe opowieść bez większego przesłania.Dodatkowo przypadła mi do gustu okładka zaprojektowana przez Jarosława Motałę. Pomysł został zaczerpnięty z pierwszego opowiadania "Samolubny gen".3/5 Opowieść opowiadaniu nie równe, jedne są lepsze inne są gorsze. Nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę, bo spędziłam z nią kilka przyjemnych godzin.Z czystym sumieniem mogę ją polecić wielbicielom science fiction, którzy aktualnie nie mają nic innego do czytania albo chcą zapoznać się z czymś krótkim.

  • Honorka

    Antologia fantastyki po polsku również może być całkiem udana, czego przykładem jest idealny zestaw "Science fiction po polsku"... wydawać by się mogło, że w tej dziedzinie prym wiodą jedynie autorzy zagraniczni, jednak jak się okazuje wcale niekoniecznie! Przekrój - ze względu na tematykę, jest ogromny, dlatego tym bardziej polecam.