Czytaj więcej:
Samozwaniec. Tom 2 okładka

Średnia Ocena:Samozwaniec. Tom 2

Rok 1605. Polskie wojska wkraczają do Moskwy. Czas układów się skończył. Szarże skrzydlatych jeźdźców roznoszą armie cara Borysa Godunowa. Oto historia straceńców, którzy wrogów liczyli dopiero po bitwie. Zabitych... Oto historia ludzi tak szalonych, że poszli w tany z samą Śmiercią. Tak zuchwałych, że uwiedli Fortunę. Tak dumnych, że diabłu plunęli w twarz. I tak hojnych, że za przyjaciół płacili tylko krwią i życiem. Oto historia awanturników i husarzy, którzy wstrząsnęli murami Moskwy i sięgnęli po koronę carów. Drugi tom cyklu „Orły na Kremlu” to pełnokrwista opowieść husarska.

Szczegóły
Tytuł Samozwaniec. Tom 2
Autor: Komuda Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Samozwaniec. Tom 2 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Samozwaniec. Tom 2 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Samozwaniec. Tom 2 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Paweł Ruciński

  Jacek Komuda najlepszym współczesnym pisarzem o tematyce w realiach I RP jest! Super cykl.

 • Marek Baryła

  Książka ebook idealnie ukazuje pola potyczek XVII wiecznej rzeczywistości ! Idealnie też pokazany obraz szlachcica, któremu bardzo daleko do wyidealizowanych średniowiecznych rycerzy, a raczej :) Gorąco zalecam - Samozwaniec to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jacka Komudy o której dużo dobrego słyszałem i nie zawiodłem się :)

 • Michał Markowski

  Jestem po lekturze pierwszej części "Samozwańca" i nie mogłem nie przeczytać dalszych losów mojej ulubionej książki. Podobnie jak podczas czytania pierwszej części tak i teraz jestem zachwycony książką. W pierwszej kolejnośći dużo dowiedziałem się na temat oczywiście zdarzeń historyczny. Bardzo wstrząsnął mną obraz szlachty ukazany prze pisarza. Wiem, że uczynił to zgodnie z prawdą historyczną. Jednkaże do momentu przeczytania tej książki nie zdawałem sobie z tego sprawy, że to ona w głównej mierze przyczyniła się do upadku Rzeczypospolitej

 • Bartez

  Następna element porywających przygód polskiego szlachcica - Jacka Dydyńskiego i jego przygód w drodze do Moskwy.Historia osadzona w czasach świetności Rzeczy Pospolitej oddaje klimat i ducha tamtych czasów, napisana w sposób niepozwalający się oderwac ani na chwilę od czytania. Gorąco polecam!

 • Tomasz Niemotko

  Druga element opowieści o losach pana Dydyńskiego nie schodzi z wysokiego poziomu literackiego Jacka Komudy. Idealna opowiadanie utrzymująca wyjątkowy klimat.

 • Hubmaz

  Książkę czyta się na prawdę bardzo dobrze, twórca to prawdziwy historyk co bardziej uwydatnia się po każdej przerzuconej kartce. Ukazuje ona prawdziwy obraz Polskiej Szlachty, jako zabijaków widzących tylko czubek swego sarmackiego nochala. Jako warchołów, gotowych wychędożyć każdą bardziej powabną dziewkę, lecz także dumnych, bitnych i niezwyciężonych w walce towarzyszy husarskich i pancernych. W książce pdf tej cenię najbardziej dokładne opisy broni, ubioru z XVIII wieku a także idealnie wykreowane postacie, w których poczynaniach zobaczyć można zarówno dobro jak i zło, co różni postacie z Samozwańca do tych z trylogii Sienkiewiczowskiej, w której Polacy przedstawieni są jako bogobojni, świętobliwi obrońcy ojczyzny.

 • Guruma

  Kupiłem drugi tom ponieważ zakupiłem pierwszy... i jak już zacząłem czytać serię to ją skończę choćby nie wiem co. Książka ebook ma interesujące historyczne aspekty, opis uzbrojenia, życia żołnierzy itp itp. Lecz twórca usilnie trzyma się "złej" strony życia. Główny bohater ratuje kurtyuzanę i z nią spółkuje kiedy tylko może, co rusz opisy pederastii czy to cara czy popów... Jest tam tyle samo opisów historycznych co opisów spółkowania. Nie o to mi chodzi... Zacząłem czytać OiM Sienkiewicza... 100% lepsze!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!