Czytaj więcej:
Samozwaniec. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Samozwaniec. Tom 1

Rok 1605. Polskie wojska wkraczają do Moskwy. Fantastyka? Nie! Najprawdziwsza prawda historyczna! Opowiadanie o największej, awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów. Wyprawie po koronę carów Moskwy, zwanej Trzecim Rzymem. Książka ebook o zderzeniu dwóch światów - wyrosłej na gruncie wolności szlacheckiej Rzeczypospolitej i ksenofobicznej Moskwy, odgrodzonej od Europy murem prawosławia. Opowiadanie o fenomenie husarii i wojska polskiego, zwyciężających na mroźnych stepach i lodowych pustkowiach Rosji, gdzie wieki potem klęskę poniosły armie Napoleona i III Rzeszy. Pierwszym tomem "Samozwańca” rozpoczyna Jacek Komuda nowy, poświęcony stosunkom polsko-rosyjskim cykl "Orły na Kremlu”.

Szczegóły
Tytuł Samozwaniec. Tom 1
Autor: Komuda Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Rok wydania: 2009

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Samozwaniec. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Samozwaniec. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Samozwaniec. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Antoni Kania

  Nie jestem dużym znawcą historii, więc pierwszą rzeczą jaką sobie pomyślałem o fabule tej książki to fantastyka. To przecież niemożliwe, że wojska polskie i to w XVII wieku wkraczają do Moskwy "klucza Rosjan" i go zdobywają. Jednakże, kiedy sięgnąłem do innych źródeł owa historia zaprezentowana prze autora okazał się być prawdą To niesamowite i w jaki sposób twórca przedstawił wydarzenia historyczne, całość czyta się jak dobrą powieść, która wzbogacona jest o kilka fragmentów autentycznych. Jednym słowem duże pozytywne zaskoczenie

 • samuser

  Wyśmienita powieść, Jacek Komuda jest doskonałym, wszechstronnym pisarzem. Samozwaniec jest barwną opowieścią, ma również taki rozmach, że pozostaje tylko zachwyt, a czytanie mocno funkcjonuje na wyobraźnię. W powieści przewija się przygoda, napięcie i idealny klimat. Jeśli jesteś fanem powieści historycznej w ciekawym wydaniu to jest to niezła propozycja. Stale zadziwia mnie, z jaką lekkością i w jak niezwykłym stylu Jacek Komuda spisał tą książkę. Podczas lektury Samozwańca można odbyć wspaniałą, fascynującą podróż w przeszłość i przeżyć przy tym bardzo interesującą przygodę, co bardzo polecam.

 • Arkadiusz Widawski

  Czytając książki Jacka Komudy, ze szczególnym uwzględnieniem serii Samozwaniec, rzuca się w oczy przygotowanie merytoryczne autora. Opisane wydarzenia są autentyczne, zaś twórca nie usiłuje koloryzować rzeczywistości. Dodatkowo bogate przypisy pozwalają poznać pewne obyczaje sarmackiej Rzeczypospolitej. Samą książkę czyta się bardzo nieźle (drugi tom Samozwańca przeczytałem podczas podróży pociągiem). Akcja jest wartka i nieźle przemyślana. Nie ma nachalnego wyciągania bohatera z opałów i nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Sam zaś główny bohater - Jacek Dydyński - nie jest bynajmniej supermenem, lecz sprawnym żołnierzem, fachowcem w własnej robocie, a przy okazji szlachcicem rębajłą.Ogólnie książka ebook godna polecenia i po zakupie pierwszego tomu kupuję następne.

 • Jan Janicki

  Jestem dużym fanem prozy Jacka Komuda, sądzę że nikt tak jak on nie potrafi budować fabuły na zdarzeniach historycznych. Ja jestem zachwycony, zawsze w jego ksiażkach dostaję porządną dawkę historii, jednakże do tego wszystkiego niektóre wydarzenia są fikcyjne, lecz całość zawsze jest doskonała. Zalecam

 • Daria Kwiecień

  Książka, która absolutnie mnie zachwyciła. Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności autora, który z niezwykłą łatwością wplótł wydarzenia historyczne w niezwykłą opowiść. Całość jest bardzo ciekawa i czyta się ją bardzo dynamicznie i przyjemnie. Zalecam gorąco!

 • Tomasz Niemotko

  Z mieszanymi uczuciami podchodziłem do tej książki, no lecz jednak ją kupiłem.. I podjąłem słuszną decyzje. Kapitalna opowiadanie bazująca na historii naszych przodków, oparta na perypetiach towarzyszy niepokonanej husarii. Przez cały czas książka ebook utrzymuje ten wyjątkowy szlachecki klimat tamtych czasów (dobrze się czyta). Krótko mówiąc, moja bajka :)

 • JACEK WIERZBICKI

  Książka ebook oddająca ducha polski szlacheckiej tamtych czasów. Obrazuje życie szlachcica w trakcie wyprawy wojennej. Bardzo dynamicznie wciąga w dzieje głównego bohatera. Książka, którą czyta się z dużą łatwością i przyjemnością.

 • irving7

  Książka ebook bardzo przypomina trylogię Sienkiewiczowską. Twórca idealnie oddał atmosferę polski szlacheckiej, jej obyczaje, prawa i sposób myślenia obywateli Rzeczpospolitej obojga narodów. Trzeba jednak przyznać, że bohaterowie Sienkiewiczowscy są bardziej wyraziści i bardziej barwni niż u Komudy a ich przygody bardziej wciągające.

 • Dawid Wieczorek

  Polskie wojska w Moskwie? Brzmi jak początek powieści fantastycznej a okazuje się, że to historia, historia z ktorej nie wiadomo czemu nie jesteśmy dumni i się nie chwalimy. Na szczeście Jacek Komuda to zmienia. Ciekawie opowiada prawdziwą historię próby objęcia tronu moskiewskiego przez Polaków. Kto powiedział, że historia musi być nudna? Nie ta w wydaniu Komudy!

 • Amadeusz Ziemiański

  Sięgając po tę książkę spodziewałem się opowiadań z bitew, gdzie Husaria niszczyła wrogów. Tymczasem dostałem bardziej obyczajową książkę z fragmentami relacji bitewnych. Jak się okazało Komuda idealnie ukazał życie i światopogląd ówczesnego szlachcica, niektórymi sytuacjami potrafił wzruszyć, a niekiedy zwraca się bezpośrednio do czytelnika przekazując wiedzę historyczną w interesujący sposób. Warto też wspomnieć o nieprzytłaczającym wątku fantasy, który jest tutaj drugoplanowy. Gorąco polecam.

 • Grzegorz Idec

  Książkę warto przeczytać, wciąga na długie godziny i co najlepsze jest napisana przystępnym językiem. Gorąco zalecam tą pozycję, wiele po drodze można się dowiedzieć ciekawostek dotyczących Polskiej Szlachty jak i jak i innych godnych przeczytania rzeczy. Wciągająca od samego początku do końca!!! :)

 • popers4

  Niezła ksiazka,po kilku stronach widac,ze "Polska szlachecka" to konik autora. Swietnie maluje obraz XVII Polski i jej mieszkancow,dzieki czemu latwo sie zaglebic w ten specyficzny klimat. Dużo odnosnikow do historii i uzywanie specyficznego jezyka zacheci czytelnikow do poglebienia wlasnej wiedzy.Kto czytal wczesniejsze pozycje tego autora,ten powinien sie spodziewaz "Komudy w najlepszym wydaniu".Kupilem,przeczytalem i polecam.

 • kaliope

  Idealna opowieść historyczna. Zachwyciły mnie zwłaszcza opisy detali, dbałość o szczegóły i prawdę obyczajową tamtych czasów. Pan Komuda "bez słodkich złudzeń ku pokrzepieniu serc" omawia prawdziwą naturę szlachty polskiej początku XVII wieku. Wbrew temu, co omawia Sienkiewicz w Trylogii, szlachta i rycerstwo wcale nie była taka honorowa, jakbyśmy chcieli. Owszem, potrafiła rwać się do szabli i wyzywać na pojedynki za byle głupstwo, lecz jednocześnie nie przeszkadzało jej to mordować, łupić, grabić i gwałcić mieszczan w zdobywanych grodach. Nasz główny bohater też nie jest aniołkiem bez skazy, jak Wołodyjowski czy Skrzetuski.Kolejny plus za postać Maryny- to nie jest wzdychająca i rozmodlona białogłowa, lecz dziewczyna dbająca o własne interesy.Długo można by jeszcze pisać o smaczkach tej książki. Trzeba ją jednak przeczytać samemu. Książka jest bardzo niezła i czekam na drugi tom. Muszę go przeczytać.

 • Bartosz Ligocki

  Nie wiem dlaczego kupiłem tę książkę. Prawdopodobnie zwiedziony fałszywym optymizmem że może jednak będzie lepsza niż ostatnie "dzieła" Komudy. I znów:"mądry Polak, po szkodzie". Tematyka choć chwytliwa i dająca wielkie pole do różnorakich twórczych dywagacji i ubarwień historii fragmentami fantasy, została brutalnie przytłoczona przez styl, a właściwie Manierę pisarza. Liczba opisów przyrody przywodzi na myśl "Pana Tadeusza". Wartkość akcji- "Nad Niemnem". Liczba omówionych detali w przeliczeniu na powierzchnię kartki- zatrważająca. Dygresja goni dygresję, co odciaga od głównego wątku. W dodatku są one lub nudne lub pseudo-śmieszne i NIC nie wnoszą do fabuły. Poza znużeniem czytelnika. Nabijanie literówki niepotrzebnymi opisami, (znalazł sie tam nawet profesjonalny kurs siodłania konia z wyszczególnieniem każdej sprzączki i paska) sprawia że całą wartościową treść tego "tomu" można by zawrzeć w 1/3 dotychczasowej objętości. Wstyd i hańba Panie Komuda... Na pewno nie kupie drugiego tomu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!