Czytaj więcej:
Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia okładka

Średnia Ocena:Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia

Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego. Czarny Rycerz ma do spełnienia swoją misję. Próbuje uratować z rąk asasynów największą z relikwii, zapewniającą władzę ponad światem – Arkę Przymierza. Przedtem jednak musi umknąć z ponurej fortecy w górach An-Nusarija. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy? Czy przeklęty przed wiekami Miecz Salomona będzie posłuszny dłoni chrześcijańskiego rycerza? Czy odwaga i zręczność w potyczce wystarczą, by pokonać wrogów posługujących się nie tylko stalą, lecz i magią?

Szczegóły
Tytuł Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia
Autor: Orłowski Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Samotny krzyżowiec. Tom 2. Ścieżki przeznaczenia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Yerys

  Udana kontynuacja, wiadomo że to jeszcze nie koniec...

 • alfi

  Po lekturze I tomu cyklu miałem wrazenie, że IIi to trochę inna bajka. Mniej historii, wiecej przygoód głownego bohatera. Lecz prawdopodobnie to dobrze, tylko tempo akcji jakby trochę wolniejsze, co mnie akurat mniej odpowiada, wolałem te szybkie zwroty z Miecza Salomona. Z drugiej strony książka ebook bardzo sprawnie napisana, caly czas ciężko uwierzyć, że to debiut autora. MNie osobiście zachwyca język, epicki, stylowy, twórca nie popisuje się własną erudycją, lecz pozwala czytelnikowi zobaczyć i posmakować rzeczy, o kórych pisze. Bardzo niezła pozycja, idealnie napisana, zalecam wszystkim wielbicielom rasowej literatury przygodowej,

 • Ciacho

  Ścieżki przeznaczenia to ciąg dalszy przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem, którego poznaliśmy w Mieczu Salomona. Pierwsza element cyklu omawiała mroczne sekrety starożytnej Jerozolimy, potyczki zbrojne krzyżowców i Saracenów, i zbroczone krwią pola bitew, które był ich wynikiem. Z większości potyczek zwycięsko wyszedł mądry sułtan Saladyn, który zdobył dzięki temu znaczną element ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wojska krzyżowców ponosząc druzgocące straty wojsk i terytoriów musiały ratować się w inny sposób. Duży mistrz templariuszy wysłał Rolanda z sekretną misją do Starca z Góry, w celu zdobycia wykutego przed wiekami miecza, który miał pomóc w zwycięstwie ponad Sułtanem i jego armią. Niestety zdradzony przez jednego z uczestników wyprawy Roland został pojmany przez asasynów Starca i skazany na śmierć.Druga element rozpoczyna się pod murami Akki, gdzie niedobitki wojska chrześcijan dalej rozpaczliwie próbują walczyć z armią muzułmańską Saladyna. Czarny Rycerz natomiast ma dalej do spełnienia powierzoną mu misję. Okazało się, że uszedł z życiem po tym, jak został rzucony w przepaść przez asasynów Sinana Ibn Salmana, czyli Starca z Gór. Musi jednak wydostać się z obwarowanej twierdzy w górach An-Nusarija, a następnie zdobyć Arkę Przymierza, która ma pomóc krzyżowcom przezwyciężyć silny opór Saracenów. Lecz czy na pewno Roland będzie mógł swobodnie władać przeklętym przed wiekami mieczem Salomona? I czy faktycznie Arka Przymierza pomoże odzyskać utracone przez krzyżowców zamki i ziemie Królestwa Jerozolimskiego?

 • Mortal

  Czytałem z przyjemnością. Bardzo niezła książka ebook przygodowa, do tego idealnie odtworzony klimat historyczny. Duze brawa dla autora za stylowy język. Czekam na ciąg dalszy, oby równie dobry!

 • kaja

  Tom II jeszcze lepszy niż I, to dobrze, że twórca najwyraźniej się stale rozwija. Książka ebook wciąga niesamowicie, doprowadzona do perfekcji sztuka cliffhangingu po prostu zmusza do dalszego czytania. Jest tu wszystko, czego możemy oczekiwać po rasowej powieści przygodowej - nagłe zwroty akcji, szybkie tempo, wydarzenia goniące wydarzenia. Mniej tu opisów scen batalistycznych, a więcej przygód głównego bohatera. Całość napisana naprawdę dobrym, prostym, a jednocześnie plastycznym i barwnym językiem, o który we współczesnej literaturze polskiej nieraz trudno. Zaskakująca końcówka rozbudza apetyt na więcej, w każdym razie mój na pewno. Może zabrakło mi trochę wyrazistej postaci kobiecej, lecz w nocie końcowej twórca obiecał, że w III tomie rycerz Roland spotka własną miłość, więc mogę to na razie wybaczyć. Moim zdaniem książka ebook zasługuje na uczciwe 5 gwiazdek. Zalecam wszystkim fanom dobrej powieści przygodowej!

 • Tobiasz24

  Zarąbista pozycja, nie mogłem się oderwać. Polecam!

 • maurycy

  Z olbrzymią przyjemnością przyznaję, że nie zawiodłem sie na drugiej części cyklu Samotny krzyżowiec. Następny tom jest prawdopodobnie nawet lepszy od pierwszego, którym twórca debiutował. Mniej tu historycznych opisów, a jeszcze więcej akcji. Wydarzenia gonią wydarzenia, twórca nie daje czytelnikowi odpocząć. Myślę, że ta pozycja może spokojnie konkurować ze światowymi przygodówkami. O ile do do tomu pierwszego miałem niewielkie zastrzeżenia, o tyle tu nie ma się do czego przyczepić. Czyta się tym przyjemniej, ze Orłowski operuje idealnym językiem, bardzo prostym, a jednocześnie plastycznym i stylowym. To się po prostu nieźle czyta! Zalecam wszystkim fanom dobrej literatury przygodowej.

 • MorderMoror

  Element druga "Samotnego krzyżowca" okazała się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Marek Orłowski i tym razem pokazał własny styl pisząc książkę, która jest nawet lepsza od pierwowzoru. Mistrzowskie wręcz połączenie fantastyki z historią daje piorunujący efekt. Książka ebook nieźle napisana, prosto się czyta - polecam!

 • Ilian

  Poprzedni tom zrobił na mnie piorunujące wrażenie i pozostawił spory niedosyt. Gdy tylko dowiedziałem się, że twórca wydaje już następny tom długo ponad zamówieniem jej nie musiałem się zastanawiać. Jeśli druga element będzie choć w połowie tak niezła jak pierwsza to będziemy mieli murowany hit. Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!