Czytaj więcej:
Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta okładka

Średnia Ocena:Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta

Najbardziej osobista książka ebook w dorobku Hanny Suchockiej. Autorka była nie tylko premierem RP i ministrem sprawiedliwości, ale też przez dużo lat ambasadorem Polski przy Stolicy Apostolskiej. Wynikiem jej pobytu w Wiecznym Mieście nieustanna się książka ebook poświęcona tradycji nawiedzania kościołów stacyjnych w Rzymie w czasie Dużego Postu. Tradycja ta sięga wczesnego chrześcijaństwa, gdy – po zagwarantowaniu wolności religijnej przez cesarza Konstantyna Dużego – rozpoczęło się pielgrzymowanie do Rzymu do grobów zmarłych męczenników. Z czasem na każdy dzień Dużego Postu wyznaczony został konkretny kościół, w którym odprawiano mszę św. i można było uzyskać odpust. Kościoły te, niektóre pochodzące z IV wieku, uzyskały określenie kościołów stacyjnych. W późniejszym stuleciach zwyczaj ten zanikł i odrodził się dopiero w XX wieku za pontyfikatu Jana XXIII. Hanna Suchocka każdego dnia Dużego Postu zabiera nas do innego rzymskiego kościoła. Opowiada jego historię, zaznajamia ze znajdującymi się w środku zabytkami, a także medytuje ponad tekstami liturgicznymi, które przypisane są na dany dzień. W ten sposób książka ebook staje się podróżą w przestrzeni (gdyż przemieszczamy się po Wiecznym Mieście), wędrówką w okresie (bo cofamy się w głąb historii, do czasu pierwszych chrześcijan), a także ścieżką duchową prowadzącą do przeżycia metafizycznego (gdy autorka medytuje ponad tekstami biblijnymi). Książka ebook kluczowa nie tylko dla fanów Włoch czy osób zainteresowanych kulturą i sztuką śródziemnomorską, lecz dla każdego, komu zależy na powrocie do źródeł cywilizacji chrześcijańskiej.

Szczegóły
Tytuł Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta
Autor: Suchocka Hanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Rosikon Press
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rzymskie pasje. Kościoły stacyjne wiecznego miasta PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • katarzyna

  Jeśli ktoś był w Rzymie, to zalecam ten zakup. Doskonałe utrwalenie pamięci i wzbogacenie wiedzy o kościołach wiecznego miasta.

 • Marcin Stanisławski

  Bardzo interesujące spojrzenie na jedno z najładniejszych miast świata oczyma wieloletniej mieszkanki Rzymu.

 • SZYMON LEŃSKI

  Pani Hanna Suchocka była pierwszą dziewczyną na tak ważnym stanowisku; bardzo sprawnie zarządzała państwem; czas pokaże czy jej następczyni też się sprawdzi; Książka ebook stanowi wspaniałe wykorzystanie doświadczeń z pobytu w Stolicy Apostolskiej. Polecam.

 • Agnieszka Hassan

  Bardzo osobista wędrówka po rzymskich kościołach wzbogacona cudownymi fotografiami. Od pierwszych zdań tej książki ma się wrażenie, że jest się w rękach osoby, która "zrosła" się z tym miastem i idealnie czuje jego rytm. Ogólnie książka ebook stanowi bardzo ładne, staranne wydanie, wręcz luksusowe, gdzie interesujące zdjęcia idą w parze z ciekawostkami na temat wielu miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez turystów. A ze względu na własną szatę graficzną (i nie tylko) byłaby idealnym prezentem.Myślę, że jest to bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla osób wierzących.

 • Maria Zarebska-Kobak

  Jestem bardzo wdzieczna Pani Annie Suchockiej za przepiekny opis kosciołów stacyjnych z podkresleniem przede wszyskim ich znaczenia w utrzymaniu trwałości wiary chrzescijańskiej.Obiecałam sobie ,ze w czasie Dużego Postu w przyszłym roku odprawie sobie takie rekolekcje w swóim zakresie w swoim mieście mając w sercu pasus psalmu i kościoł pasyjny w Rzymie w danym dniu wskazany w tej ksiażce jako,że pobyt w Rzymie na tak długi okres jest dlamnie niemożliwy.Dziekuje jeszcze raz Pani za podzielenie się tym niesamowitym przeżyciem i mam nadzieje, że jeszcze cos Pani nam z Rzymu tego prześlicznego Wiecznego Miasta podeśle wykiorzystując swoj tworczy talent. Maria z Rzeszowa

 • m_rita

  Wędrowanie z Hanną Suchocką po zakątkach Rzymu, to prawdziwa przyjemność. Autorka skromnie wspomina, by nie traktować jej książki jako jedynego przewodnika, niemniej, sądzę ten subiektywny przewodnik za interesujący, momentami wręcz odkrywczy dla przeciętnego miłośnika i "znawcy" Rzymu. Ponieważ czy słyszeliście na przykład kiedykolwiek o kościele świętej Pudencjany? Rzymskie, wilekopostne pielgrzymowanie stało się dla autorki okazją do podzielenia się refleksjami, powstałymi podczas dziewięciu lat stykania się z kościołami stacyjnymi. To, co mnie urzekło, to wyjątkowa wytrwałość i poczucie wspólnoty pielgrzymujących, a są w tym gronie osoby piastujące naprawdę wysokie stanowiska i godności. Istotną element książki stanowią zamyślenia autorki ponad czytaniami biblijnymi. Lecz nie brak w niej też opisu miejsc, gdzie po porannej mszy można wypić aromatyczną kawę. Jeżeli dodamy do tego przepiekne zdjęcia, wysmakowaną szatę graficzną, mamy przed sobą pozycję, której po prostu nie można pominąć!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!