Czytaj więcej:
Rzeczypospolita osobista okładka

Średnia Ocena:Rzeczypospolita osobista

"Rzeczpospolita osobista" to wybór felietonów redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", opublikowanych w latach 2013-2015 w dodatku "Plus Minus". Ich tematem jest patriotyzm i historia najnowsza, lecz również wątki autobiograficzne człowieka z pokolenia, którego młodość - jak pisze sam Chrabota - "choć przykryta cieniem komunizmu, była naznaczona jednym dużym marzeniem o wolności".

Szczegóły
Tytuł Rzeczypospolita osobista
Autor: Chrabota Bogusław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rzeczypospolita osobista pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rzeczypospolita osobista Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rzeczypospolita osobista PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zaczytany w Książkach

    Bogusław Chrabota – dziennikarz, pisarz, redaktor naczelny czasopisma „Rzeczpospolita”. Rocznik 1964. Narodzony i wykształcony w Krakowie. Debiutował jako poeta w 1986 roku w „Tygodniku Powszechnym”. Przed rokiem 1989 pisał głównie do prasy podziemnej i emigracyjnej. Od początku lat dziewięćdziesiątych reporter telewizyjny.*Książka opowiada o tym, co działo się w latach 70., 80. i 90. w Polsce. Jest to zlepek tekstów publikowanych w magazynie „Plus Minus”.Autor posługuje się lekkim i bogatym językiem. W interesujący sposób opowiada nam historię Polski. Rzeczpospolita osobista młodzieży przeniesienie się do przeszłości, lat młodości ich rodziców, a osobom starszym daje okazję do przypomnienia własnego dzieciństwa. W książce pdf pojawiają się motywy biograficzne.To nie jest utwór przesiąknięty datami i nudnymi opisami wydarzeń.Chcesz się przenieść do czasów, w których został wprowadzony stan wojenny? A może interesuje cię Solidarność? O Polakach i innych narodach lubisz czytać? To świetnie, ponieważ właśnie to dzieło da ci to wszystko i znacznie więcej.Wielkie gratulacje należą się osobie, która stworzyła tę oprawę graficzną. Jest ona przecudowna! Składa się tylko z czerwonej i białej barwy. Wewnątrz nie ma mnóstwa elementów, które odwracałyby naszą uwagę.„O polskich wadach i przywarach? Z sensem i bez emfazy? Trudne zadanie.”Zastanawiałem się, czy sięgnąć po „Rzeczpospolitą osobistą”. Z historią po drodze mi nie jest (mimo iż ją rozszerzam i chyba będę zdawał ją na maturze, to nie lubię jej), lecz książka ebook ta ma w sobie coś, co przyciągnęło ją do mnie. I bardzo z tego powodu się cieszę. Dzięki lekturze tegoż utworu wiem więcej o tym, co działo się kilkadziesiąt lat temu w Polsce. Warto przeczytać to, gdy ma się jakiś test z historii. Nada się ona na wieczór. Czyta się ją dynamicznie i przyjemnie.Podsumowując: „Rzeczpospolitą osobistą” zalecam przede wszystkim tym, którzy chcą poczuć klimat tego, co działo się kilkadziesiąt lat temu w naszym narodzie.Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Narodowemu Centrum Kultury.*Źródło – książka.Tytuł: „Rzeczpospolita osobista”Autor: Bogusław ChrabotaWydawnictwo: Narodowe Centrum KulturyKorekta: Dorota KopczyńskaProjekt okładki: Diana GawronkiewiczWydanie: IOprawa: twardaLiczba stron: 174Data wydania: 30.01.2016ISBN: 978-83-7982-135-8

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!