Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Rumpel Chwast ma pięć krzywych zębów, trzy strąki włosów, zieloną skórę, a jego lewa stopa jest ciut większa od prawej. Jest dziwny. Oto najbardziej rozczulający stworek na świecie – Rumpel Chwast! Nosi skórkę od banana na głowie i nigdy nie wychodzi ze własnej kryjówki w studzience kanalizacyjnej. No, niemal nigdy… Jego historia to poruszająca serca opowiadanie o inności i poczuciu odrzucenia, o przyjaźni i pokonywaniu swoich lęków. Każdy ma w sobie coś z Rumpla, coś, co trzeba mocno przytulić. Odkryj wraz z nim (i jego wymyślonym przyjacielem zrobionym ze śmieci) radość bycia niezwykłym i magię przynależności. NR 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW „NEW YORK TIMESA” NAJLEPSZA DZIECIĘCA KSIĄŻKA ROKU WEDŁUG „FORBESA” Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Rumpel Chwast. Opowieść o bananach, przynależności i byciu sobą |
Autor: | Matthew Gray Gubler |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Znak Emotikon |
Rok wydania: | 2024 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Tytułowy Rumpel ma zieloną skórę, trzy cienkie włosy i pięć krzywych zębów. Wie, że jest inny, niż „normalni” ludzie. Jest przekonany, że na jego widok, przestraszyliby się, uciekli lub nawet obrzucili go kamieniami. Nic takiego nie miało miejsca, lecz Rumpel i tak postanawia ukryć się przed światem i zamieszkać w studzience kanalizacyjnej. To idealne miejsce. Nikt go tam nie widzi, lecz on ma idealny widok na miasteczko ponad sobą. Bardzo tęskni za kontaktem z ludźmi, nierzadko udaje, że z nimi rozmawia. Z wyciągniętych z kosza słodyczy robi nawet wyimaginowanego przyjaciela. A czasami, ciemną nocą, wychodzi ze studzienki i spaceruje samotnie po ulicach w sprytnym przebraniu ze skórki od banana na głowie. Rumpel żyje tak od bardzo dawna i jest tylko jedna okazja w roku, gdy wychodzi na ulicę w świetle dnia. Oczywiście ze skórką od banana na głowie. To Doroczna Parada Piżamowców i Watocukrowych Naleśnikowców, na którą czeka z niecierpliwością. I w końcu nadchodzi ten dzień!!! Ale… w koszu na śmieci nie ma skórki od banana. Rumpel jest zrozpaczony i zalewa się łzami. Niespodziewanie słyszy głos chłopca, który pyta, czy w tym roku również wybiera się na paradę. Zaskoczony dowiaduje się, że ludzie go widzieli i nie obawiali się go, mimo że jest dziwny! Chłopczyk mówi, że również jest dziwny, ponieważ ma całe ciało w piegach i metal na zębach. A po chwili już całe miasteczko dzieli się z Rumplem swoimi dziwactwami. Rumpel w końcu odkrywa, że WSZYSCY SĄ DZIWNI i właśnie to czyni nas wyjątkowymi! Ta chwytająca za serce opowiadanie uczy dzieci, że są wspaniałe dokładnie takie, jakie są. Że nie muszą przemieniać się, by zadowolić innych i być przez nich akceptowanym. A już na pewno nie muszą się izolować! To kluczowa lekcja, która potrafi przemienić życie! Jestem zakochana w tej książce. W jej prostych, ujmujących ilustracjach, w jej celebracji różnorodności! Nie dziwię się, że to bestseller NY Timesa! Gorąco ją Wam polecam!
Czy zdarza się Wam czasami, że czujecie się dziwni? Rumpel Chwast czuje się tak cały czas. To sprawia, że zielony stworek skrywa się pod powierzchnią ziemi. Obawia się reakcji ludzi na jego widok - wystraszą się, uciekną, a może nawet obrzucą go kamieniami. To właśnie dlatego Rumpel żyje z dala od ludzi, lecz zdarza się, że w ciepłe noce Rumpel wysuwa głowę nad studzienkę kanalizacyjną i przybierając własny kamuflaż, przymyka oczy i wyobraża sobie, że aktywnie uczestniczy w życiu społeczeństwa. W własnych wizualizacjach rozmawia z ludźmi, opowiada dowcipy, śmieje się, pomaga im... Jest tylko jeden dzień w roku, kiedy Rumpel Chwast opuszcza własną kryjówkę i świetle dnia przemierza ulice miasteczka wraz z innymi. Na ten właśnie dzień, Rumpel wyczekuje z niecierpliwością i ekscytacją. Tak również jest i w tym roku. Wczesnym rankiem, Rumpel szczególnie przykłada się do czynności toaletowych - szczotkuje 5 krzywych zębów, czesze 3 włosy, wysuwa ze studzienki rękę pokrytą zieloną skórą, by sięgnąć po własny nieustanny kamuflaż, lecz... Tym razem czeka go przykra niespodzianka, która oznacza, że w tym roku nie weźmie udziału w Dorocznej Paradzie Piżamowców i Watocukrowych Naleśnikowców. Stworek jest zdruzgotany. Jednak ten dzień okaże się dla Rumpla Chwasta przełomowy. Przekona się o tym jak bardzo mylił się co do ludzi i siebie samego. Z pozoru zabawna opowiadanie o samotności, silnej potrzebie przynależności i akceptacji, o poczuciu swojej wartości i o tym, co jest tak naprawdę kluczowe w życiu. Bardzo podoba mi się forma książki - czasami objętość książki zniechęca czytelnika, a w tym przypadku nie jest ona wyznacznikiem ilości tekstu. Ilustracje natomiast to malunki przypominające wytwory dziecięcej dłoni.
„Rumpel Chwast. Opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą” to historia o potworku o imieniu Rumpel, który z powodu własnego wyglądu czuł się dziwaczny i bał się, że inni ludzie będą się go bać. Rumpel żyje skrycie pod ziemią w kanałach kanalizacyjnych. Spędzał czas samotnie, tworząc własne domowe dekoracje z rzeczy odnalezionych w koszu na śmieci. Jego jedynym przyjacielem był Karl Słodyczak, który był tylko kupką słodyczy przyklejonych do ściany. Jednak pewnego dnia, kiedy nadchodziła doroczna parada w miasteczku, Rumpel chciał wziąć w niej udział, lecz nie miał odpowiedniego przebrania. Kiedy dowiedział się, że skórka od banana, którą zawsze nosił na głowie, zniknęła, poczuł się rozczarowany. Lecz niespodziewanie usłyszał głosy mieszkańców miasteczka, którzy zauważyli jego nieobecność i zdecydowali się go odwiedzić. Okazało się, że wszyscy mieszkańcy miasteczka mieli własne swoje dziwne cechy i nie tylko nie obawiali się Rumpela, lecz chcieli, żeby dołączył do nich w świętowaniu na górze. Rumpel wreszcie zdał sobie sprawę, że być dziwacznym nie jest niczym złym, a nawet może być wspaniałe, bo wszyscy są różni i unikalni. Każdy z nas ma jakieś odmienności, lecz to właśnie one sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Kluczowe jest, żeby zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, a także żeby akceptować innych, pomimo ich inności. Książka ebook „Rumpel Chwast. Opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą” opowiada o ważności akceptacji siebie i innych, o odwadze bycia sobą. To ciepła i pouczająca historia dla dzieci, która przypomina nam, że każdy z nas jest niezwykły i wartościowy, bez względu na to, jakimi cechami się wyróżniamy.
Rumpel Chwast to zielonoskóry stworek o niezwykłym wyglądzie – ma pięć krzywych zębów, trzy włosy na głowie, a jego lewa stopa jest większa od prawej. Te cechy sprawiają, że jego samoocena jest bardzo niska. Rumpel wierzy, że ludzie na jego widok krzyczeliby, piszczeli, a nawet rzucali w niego kamieniami. Choć nigdy nie spotkało go nic takiego, postanawia ukryć się pod ziemią, z dala od ludzkich oczu. Nierzadko jednak obserwuje ludzi z daleka, a nawet wyobraża sobie, że się z nimi bawi. Z rzeczy odnalezionych w nieodległym koszu na śmieci stworzył własnego przyjaciela, Karla Słodyczaka. Raz w roku Rumpel opuszcza własną kryjówkę. Zakłada na głowę skórkę z banana wyciągniętą z kosza i wyrusza na Doroczną Paradę Piżamowców, Watocukrowców i Naleśnikowców. Wśród tłumu, który wesoło maszeruje i śpiewa, Rumpel jest przekonany, że dzięki przebraniu nikt go nie zauważa. W tym roku też z niecierpliwością czekał na duże święto: uczesał własne trzy włosy, umył pięć zębów, lecz gdy sięgnął do kosza na śmieci po skórkę od banana, okazało się, że kosz jest pusty. Załamany, nie mógł wziąć udziału w paradzie. Jednak właśnie wówczas wydarzyło się coś, co odmieniło jego życie. To wydarzenie sprawiło, że Rumpel przestał czuć się samotny. Zrozumiał, że wszyscy jesteśmy dziwni, i to właśnie czyni nas wyjątkowymi. Ta książka ebook głęboko nas poruszyła. Historia Rumpla uczy nas samoakceptacji i tolerancji względem innych. To kluczowa lekcja, która pokazuje, że nie musimy się izolować czy zmieniać, żeby zadowolić innych – wystarczy, że zaakceptujemy siebie i innych, ponieważ każdy z nas jest nieidealny, a to właśnie czyni nas wyjątkowymi.
Każdy z nas jest Rumplem Chwastem! Każdy z nas jest trochę dziwny. Rumpel ma 5 krzywych zębów, 3 cienkie włosy, zieloną, łuskowatą skórę, a jego lewa stopa jest o 11% większa od prawej. Jest dziwny! I boi się być oceniany. Cudowna historia o różnorodności. Inność i poczucie odrzucenia to uczucia, które towarzyszą naszym dzieciakom na codzień. Ciężko zobaczyć własne mocne strony kiedy coś wybija się na pierwszy plan. A to jestem za wolny, za niski, mam piegi na nosie... A przecież magia tkwi w wyjątkowości. Każdy z nas jest inny, każdy dziwny, lecz każdy wyjątkowy! Ja np. uwielbiam szybkie tempo życia, ciągle wymyślam nowe pomysły i projekty, mam krzywy nos po upadku w dzieciństwie na rowerze, a także długą jak na kobietę stopę. Ja również jestem Rumplem. I cieszę się, że mogę nim być. Dzięki temu działam na różnorakich polach zawodowo, mam ładny lewy profil, i mocno stąpam po ziemi. 🩷🩷🩷 Chcę żebyśmy czytali naszym dzieciom takie książki jak Rumpel Chwast Opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą Bądź sobą i tylko sobą! @gublergram @znakemotikon Historia Rumpla pokazuje, że każdy z nas jest inny, ma własne supermoce, a w grupie ta inność może okazać się siłą. Kiedy zatrzymamy się na naszych deficytach, przestajemy dostrzegać zalety, i czujemy się samotni. Ukrywamy się za obrazem własnej dziwności, bojąc się jak Rumpel wychylić głowę ze studzienki i pokazać całego siebie. Chowamy się pod skórką od banana i nie pokazujemy całego siebie w obawie przed oceną. Nr 1 na li��cie bestsellerów "New York Timesa"🫶 @zaczytanapsychomama
Czy nie każdy z nas jest trochę dziwaczny na własny sposób? Poznajcie Rumpela Chwasta – zielonego stworka, który czuje się nieco samotny, ponieważ uważa, że jest inny. Lecz czy "inny" oznacza "gorszy"? 🤔 Jest tylko jeden dzień w roku, kiedy Rumpel opuszcza własną bezpieczną dziuplę, a wtedy… losy się magia! Ta historia o bananach, przynależności i byciu sobą jest pełna ciepła i humoru, która trafi zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Rumpel Chwast to zielony, nieco niezdarny stworek, który czuje się wyobcowany ze względu na własną odmienność. Mieszka samotnie w dziupli i unika kontaktu z innymi, myśląc, że nie jest akceptowany. Jednak każdego roku nadchodzi dzień, w którym Rumpel opuszcza własną kryjówkę, by na chwilę zanurzyć się w świecie. Tego dnia odkrywa coś, co zmienia jego spojrzenie na siebie i otaczający go świat… Książka ebook niesie ze sobą kluczowe przesłanie – nie musimy się zmieniać, by być akceptowani. To, co nas wyróżnia, czyni nas wyjątkowymi. Twórca ukazuje kłopoty takie jak samotność, poczucie odmienności i potrzebę przynależności, lecz także uczy, jak kluczowe jest bycie sobą i akceptacja samego siebie. "Rumpel Chwast. Opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą" to książka, która skradła nasze serca. Uwielbiam sposób, w jaki Matthew Gray Gubler, słynny aktor i reżyser, stworzył tę wyjątkową opowieść. To cudowna lekcja dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się inny. Rumpel pokazuje, że nasza wyjątkowość to coś, co powinniśmy pielęgnować, a nie się tego wstydzić. 💚
Rumpel Chwast. Kto to taki? To najbardziej rozczulajacy stworek na świecie. Ma pięć krzywych zębów, trzy kosmyki włosów, zieloną skórę a na głowie nosi skórkę od banana. Jednym słowem jest dziwny. Czym zatem poruszy nasze serca? Rumpel całe życie spędzał pod ziemią, w studzience kanalizacyjnej, w której urządził sobie mieszkanie, ponieważ martwił się, że każdy kto go zobaczy wystraszy się, ucieknie albo obrzuci go kamieniami z powodu jego dziwacznego wyglądu. Wolał pozostać niewidzialnym. Za to on widział innych. I wyobrażał sobie, że bierze udział w zabawach i życiu, które toczyło się tuż ponad nim. Lecz każdej nocy przypominał sobie, że był sam jak palec. Był jednak jeden dzień w roku, w którym Rumpel mógł wyjść ze własnej kryjówki w biały dzień, przez nikogo nie zauważony. Czekał z niecierpliwością na ten dzień przez cały rok. Jednak tym razem wydarzyło się coś dziwnego. Coś, co odmieniło życie Rumpla na zawsze. To poruszająca serca historia o inności, poczuciu odrzucenia, o przyjaźni i pokonywaniu swoich lęków i słabości. Wraz z Rumplem odkryjecie radość bycia innym, tzn niezwykłym i magię przynależności do świata. Historia Rumpla prezentuje nam, jak bardzo potrzebujemy akceptacji innych i jak bardzo czujemy się samotni, kiedy jej nie mamy. Niesie również ze sobą bardzo kluczowe przesłanie, aby akceptować wszystkich a przede wszystkim siebie, bez względu na wygląd, kolor skóry, włosów, bo każdy z nas jest...dziwny. I to czyni nas wyjątkowym🔥
Masz kompleksy? Ja teraz już nie, ponieważ nie skupiam się na tym😉 Lecz główny bohater książeczki „Rumpel Chwast. Opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą.” Ma ogromne kompleksy: * 5 krzywych zębów * 3 włosy na głowie * Zielona skóra * nierówne stopy To wszystko wpływa na jego samoocenę. Przez co siedzi całymi dniami sam w studzience kanalizacyjnej. Jest bardzo samotny, ale gdy w mieście odbywa się co roczna parada, gdzie przychodzą przebrani ludzie, wychodzi ze własnej kryjówki ze skórą banana na głowie. Ale w tym roku nie ma „swojego” przebrania i smutny zostaje w ukryciu. Aż do czasu aż ktoś go woła… To przepiękna, wzruszająca bajka, która prezentuje jak kluczowa jest akceptacja siebie samego i drugiego człowieka. Że to co my widzimy jako coś dziwnego, jako nasz kompleks dla kogoś jest bezznaczenia, że to nierzadko my sami jesteśmy największymi krytykami. Dlatego odpuśćmy sobie i uczmy własne dzieci i nie tylko jak kluczowy jest absolutnie każdy człowiek. I nie kluczowe czy jest rudy, łysy, piegowaty, czy ma krzywe zęby lub nie ma ich wcale. Ponieważ jak brzmi najładniejszy element mojej ukochanej książki „…najważniejsze jest nie widoczne dla oczu.”
Każdy z nas jest inny, przez co niezwykły i wspaniały! Rumpel Chwast ma: * Pięć krzywych zębów * Trzy cienkie włosy * Zieloną skórę * Lewą stopę większą od prawej. Uważa się za dziwnego, mieszka schowany w studzience kanalizacyjnej, obok kosza na śmieci, żeby nikt nie mógł go zobaczyć. Czasem robił sobie specjalne przebranie i wystawiał głowę, aby spoglądać na ludzi. Kiedy przychodzi jedyny dzień w roku, w którym Rumpel wychodzi ze własnej kryjówki, losy się coś pięknego 🥹 okazuje się, że każdy z nas jest dziwny! Czy potworek z książki zdobędzie prawdziwych przyjaciół i zaakceptuje własną odmienność? To opowiadanie o bananach, przynależności i byciu sobą, a także o przyjaźni a także pokonywaniu swoich lęków. Zapewniam Was, że ta książka, choć z prostymi ilustracjami i krótkimi tekstami, jest bardzo wartościową pozycją dla dzieci. Nierzadko porównujemy się z innymi, skupiamy się na własnych wadach, a w innych widzimy tylko zalety. Nie warto tak spoglądać na świat. Różnorodność jest cudowna i daje każdemu z nas inne możliwości.
Głównym bohaterem książki pt. Rumpel Chwast jest Rumpel, który ma pięć krzywych zębów, trzy cienkie włosy, zieloną skórę, a jego lewa stopa jest mniejsza od prawej. Mieszka w studzience kanalizacyjnej a kiedy z niej wychodzi zakłada na głowę skórkę od banana. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że Rumpel jest dziwaczny i boi się, że każdy kto go zobaczy wystraszy się i ucieknie lub obrzuci go kamieniami, dlatego unika kontaktu z innymi osobami przez co czuję się bardzo samotnie. Jednak pewnego dnia Rumpel dowiaduje się, że inni mieszkańcy miasteczka też mają pewne cechy, które mogą się wydawać dziwne dla innych ludzi. Książka ebook w łatwy sposób prezentuje dzieciom, że każdy z nas jest inny, mamy własne nawyki a także przyzwyczajenia. Każdy z nas wygląda inaczej i właśnie te nasze odmienności sprawiają,że jesteśmy wyjątkowi. Nie powinniśmy więc porównywać się z innymi tylko pielęgnować swoje poczucie wartości a także szacunek do innych osób i ich sposobu życia a także wyglądu. Czy to akceptujemy czy również nie każdy jest dziwaczny !