Czytaj więcej:
Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody okładka

Średnia Ocena:


Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody

Prawdziwe cuda natury w naszych domach, ogrodach i lasach Nurkowanie na rafie koralowej, safari w Kenii, w ostateczności dzikie filmy przyrodnicze Davida Attenborougha – to nasze przyrodnicze fascynacje.  Tymczasem o obłędnych sekretach zwierząt żyjących tuż obok nas nie wiemy nic. Tykające tykotki i kołaczące kołatki, które ze starych mebli zawędrowały do poematów Adama Mickiewicza. Złocistozielone chrząszcze z naszych lasów, z których sporządzano śmiertelnie groźny afrodyzjak. Kruki tak mądre jak małpy człekokształtne, potrafiące zrozumieć cudze intencje i odmienny punkt widzenia. "Rozejrzyj się!" to bogato ilustrowana książka ebook o zabawnych, czasami przerażających niczym kryminał, lecz zawsze pasjonujących obliczach polskiej przyrody, wzbogacona o intrygujący kontekst kulturowy.  Po tej lekturze już nigdy nie spojrzysz na otaczający Cię świat tak samo! "Niesamowite historie na wyciągnięcie ręki. Cudowna książka, jakiej w Polsce jeszcze nie było." Radek Rak, pisarz nagrodzony Literacką Nagrodą Nike, z zawodu weterynarz "Najnowsze naukowe odkrycia, obalone szkodliwe mity i uprzedzenia. Niezła robota autorze!" Anna Traut-Seliga, dr nauk biologicznych, trenerka edukacji ekologicznej "„Rozejrzyj się!” pęka w szwach od ciekawostek i sekretów polskiej przyrody. Pozycja obowiązkowa przed kolejnym wyjściem w teren!"  Piotr Horzela popularyzator przyrody, podróżnik Dariusz Dziektarz – leśnik z wykształcenia i życiowej pasji. Wielką sława zyskał dzięki zamieszczanym na Twitterze (X) ciekawostkom o polskich zwierzętach, prowadzi również – na Kanale Zero – audycje przyrodnicze, zbierające entuzjastyczne recenzje. Autorką cudownych ilustracji jest Aleksandra Stanglewicz, za projekt graficzny wnętrza odpowiada Martyna Wyrzykowska. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody
Autor: Dariusz Dziektarz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Powergraph
Rok wydania: 2024
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Leszek

  Świetna! Polecam. Wiele opisów, zdjęć i rysunków. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika przyrody.

 • stronisko

  Na polskim rynku jest już dużo pozycji, które traktują o naturze. Zazwyczaj jednak w mało przystępny sposób przedstawiają suche fakty. To, czego nam brakowało, to pokazanie bliskiej nam przyrody w sposób ciekawy i niezobowiązujący. I tu z pomocą przychodzi Dariusz Dziektarz z książką “Rozejrzyj się”. Twórca zabiera nas w fascynujący świat polskiej przyrody i z pasją pokazuje ciekawostki, lecz także ciemną stronę tego, co nas otacza. W książce pdf znajdziemy info na temat os, mrówek czy motyli, lecz także kretów, żab, dzięciołów, a nawet krów. I zapewniamy Was, przy tym tytule nie będziecie się nudzić! Dowiecie się czy karaluchy faktycznie przetrwają każdy armagedon, dlaczego rybiki odwiedzają w nocy nasze łazienki, jak podstępne modraszki wykorzystują mniejsze owady do swoich celów, a nawet podywagujemy sobie o ciąży urojonej wśród saren! Co więcej, książka ebook posiada niezliczoną ilość fenomenalnych zdjęć, rysunków poglądowych, a także ilustracji wykonanych akwarelą. Każdy epizod to pięknie pokazana natura, z każdej strony i w najróżniejszym wydaniu, tym, które znamy na co dzień, lecz również i tym, którego cudowna czy również brutalności nie dostrzegamy. Pierwsza książką non-fiction z Wydawnictwa Powergraph w 100% spełnia oczekiwania odbiorców. My bawiliśmy się przy tej książce pdf świetnie, a na dodatek zgromadziliśmy tyle informacji, że zupełnie inaczej będziemy spoglądać na otaczający nas świat. Co więcej, jest to pozycja, do której na pewno będziemy wracać, aby odświeżyć sobie ciekawostki ze świata przyrody.

 • Wiktor Kóska

  To aż niesamowite, jak tak nerdowski, nie pokrywający się z moimi zainteresowaniami temat, został omówiony i przedstawiony przez autora w tak wciągający i interesujący sposób, że nie mogłem oderwać się od tej książki! Czytałem o mądrych zaleszczotkach, mickiewiczowskich kołatkach czy wampirzych biedronkach z zainteresowaniem równym 100 procent. Oczywiście wpływ na to miała forma graficzna książki, podział na miejsca występowania osobników (bardzo praktyczny własną drogą), cudowne ilustracje, ułożenie tekstu, podziały na krótkie podrozdzialiki, humorystyczna warstwa upraszczająca merytoryczny przekaz a także mądrze wyselekcjonowane informacje, skupiające się na praktycznej i ciekawej stronie danego gatunku. To wszystko składa się na książkę niemal że idealną w swoim gatunku literatury faktu, popularno-naukowych publikacji. Zalecam każdemu (serio!) niezależnie od wieku! Zachęcam do zobaczenia kilku filmików na moim tiktoku - KULTura wysOKA- ze środka tej książki.

 • anonymous

  Bardzo interesujące historie i zjawiska jakie występują wokół nas, książka ebook zaciekawi każdego, a także dla dociekliwych - wprowadza ciekawe terminy i poszerza horyzonty.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!