Czytaj więcej:
Rozdzieliła nas wojna okładka

Średnia Ocena:Rozdzieliła nas wojna

Ostatnie takie lato… Sierpień 1939 roku był cudowny – nadmorskie kurorty, takie jak Jurata, Chałupy czy Jastarnia tętniły życiem. Tylko niemiecki Sopot wydawał się nieco opustoszały, cichy, jakby już wiedział i zamarł w oczekiwaniu nieuchronnego… Od sielskich kresów przez kosmopolityczną Warszawę, aż po nadmorskie plaże niedawno odzyskanego morza, ludzie żyją i kochają, pełni nadziei i ufności. Wrześniowy świt w jednej chwili zmienia ich losy, obraca w nicość marzenia i plany. Pierwsze dni wojny są jedynie zapowiedzią nadchodzących lat, pełnych mroku i strachu, wypełnionych rozpaczą i lękiem o siebie i najbliższych. Czy w czasach walczących potęg i okrucieństwa, jakiego świat do tej pory nie zaznał, jest miejsce na miłość? Czy wystawiona na ostateczną próbę ma szansę przetrwać? Rozdzieliła nas wojna to historie utraconych marzeń, przerwanych szczęść i zawiedzionych nadziei. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Rozdzieliła nas wojna
Autor: Czornyj Max , Jax Joanna , Lis Agnieszka , Paszyńska Maria , Winnik Sylwia , Wysoczańska Barbara , Ziembicka Bogna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rozdzieliła nas wojna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rozdzieliła nas wojna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rozdzieliła nas wojna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Ewelina

    Już po przeczytaniu pierwszego opowiadania bardzo zachciało mi się płakać... Nie spodziewałam się jednak takiego zakończenia. Czasy wojenne nikogo nie oszczędzały, wiadomo, człowiek robił co mógł by przeżyć. Twórca pierwszego opowiadania wspomina o tym, co się działo w tym czasie, jak wyglądała sytuacja na ulicach i w domach innych ludzi. Opowiadanie jednak skupia się na księciu, który jest jeszcze bardzo młody, lecz potrafi docenić wartość pieniądza. Tym bardziej widać jego dorosłość, kiedy wyznaje własne uczucia pewnej dziewczynie, która też pochodziła z wyższej klasy. Splotem zdarzeń zostają rozdzieleni i wiemy, że za sobą tęsknią, choć czytamy tylko o stronie męskiej. To, gdzie znajduje się wybranka wiemy z opowieści, zatem jej los jest nam nieznany. On zostaje ranny i zapada w śpiączkę. Lata mijają, a czas z nikim się łaskawie nie obnosi. Gdy udaje mu się wybudzić zaczyna pisywać listy wszędzie gdzie się da, byleby tylko odnaleźć kobietę własnego życia. Szuka jej po całym świecie. Ze skrawków informacji podąża jej krokiem, ale stale na próżno. Po okresie dostaje wiadomość, że jego wybranka serca nie żyje... Los okrutnie sobie z nich zadrwił. Bardzo trudno znosi samotność i choć ma przeszło siedemdziesiąt lat los stale utrzymuje go przy życiu sprawiając mu tylko ból i uczucie tęsknoty większe i głębsze niż morze. Po okresie jednak ktoś odnajduje wyblakły list, jego serce bije w rytmie przyspieszonego zegara, melodia ożywa, niemalże słyszy jej głos, choć jest lekko zatarty przez upływ czasu. Tam zapisany jest adres i numer telefonu... Kiedy dzwoni, głos po drugiej stronie nie należy do jego ukochanej. Dostaje bowiem informację, że połówka jego serca może do niego przybyć, tylko brak jej na to funduszy. Cóż jest warty pieniądz w obliczu takiej miłości? On nawet nie zastanawia się długo, sponsoruje wszystko, zadłuża się i czeka na nią. Z utęsknieniem wypatruje i zastanawia się, czy jej twarz stale jest tak porcelanowo biała jak kiedyś... A później... Wybaczcie, lecz nie dokończę. To zaledwie zalążek uczuć jakie odebrałam poprzez te opowieści. To tylko pierwsza, a jest ich siedem. To bardzo bolesne wydarzenie z wojną, opowieści przepełnione bólem i tęsknotą za kimś. Przeczytajcie, ponieważ to co pozostanie po skończeniu książki zostanie z wami na zawsze...

  • Ecia

    „Rozdzieliła nas wojna” to siedem historii łamiących serce. Każdą łączy wybuch wojny i strata jaka się z tym wiązała. W każdej z nich można doszukać się głębi emocji od pozytywnych do tych mniej… Począwszy od miłości, pasji przechodząc przez zaskoczenie, niedowierzanie, żal, wściekłość, ból kończąc na nadziei bądź wyzbycia się jej, ponieważ coś zostało utracone na zawsze. Mam na swoim koncie przeczytanych mnóstwo powieści obyczajowych osadzonych w czasach II wojny światowej. Choć historycznie nierzadko są tylko inspiracją bądź typową fikcją literacką nierzadko uznawaną za „romantyzowanie” dramatycznych zdarzeń ja lubię taką literaturę. Historia to jedno, należy ją znać - natomiast nie widzę nic zdrożnego w tym by pisarze tworzyli takie książki, opowiadania. Nie widzę nic co byłoby złe w ukazywaniu uczuć ludzi, którzy w tamtych czasach mieli ich naprawdę wiele. Mimo wojny kradli chwile by móc odpocząć od jej zgiełku, walczyli ramię w ramię, z mniejszym bądź większym zaangażowaniem, byli dla siebie wsparciem za murami obozów i więzień. Miłość niejednokrotnie trzymała ich przy życiu, wiara, że ukochana osoba gdzieś tam jest pozwalała usilniej walczyć o przetrwanie. Odbywały się śluby, rodziły się dzieci. Tamte czasy również opiewały w zwyczajność, którą znamy my. Ludzie, którzy żyli w okresie wojny żyli doceniali je jednak bardziej niż my. Każdy dzień był ich darem, ponieważ kolejnego mogło nie być. Siedem pięknych opowiadań autorów, z którymi w znacznej części jestem zaznajomiona. Siedem niepowtarzalnych historii wyciskających łzy z moich oczu. Tak, momentami dostawałam spazmów - czułam to co bohaterzy ponieważ ci autorzy potrafią przekazać własnymi słowami emocje. Autorom dziękuję za tak cudowne historie, dziękuję, że potraficie pisać emocjonalnie i „przeczołgać po bruku” tymi emocjami. Dziękuję po stokroć.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!