Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem okładka

Średnia Ocena:


Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem

Zestaw trzynastu rozmów z polskimi pisarzami, które Jarosław Czechowicz - niezależny recenzent - przeprowadził w 2013 roku. Dwanaście wywiadów ukazywało się w regularnym cyklu "wywiad miesiąca" na jego blogu krytycznoliterackim "Krytycznym okiem". Trzynasty publikowany jest po raz pierwszy. Kluczowe nazwiska, nietuzinkowi rozmówcy, szczere wyznania. Cykl bez tezy, lecz przez to uważny, wieloaspektowy.

Szczegóły
Tytuł Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem
Autor: Czechowicz Jarosław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Simple Publishing
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anna Sikorska

    Przez lata nauki uczono nas udzielania odpowiedzi. Stawianie pytań w szkole nierzadko było umiejętnością kłopotliwą. Ćwiczenie własnych umiejętności prowadzenia rozmowy na rodzinie i kolegów również nierzadko bywa wątpliwym rozwijaniem potencjału. Trzeba lat czytania książek, zgłębiania ludzkiej psychiki i otwartości na innych, a do tego trzeba znaleźć sobie odpowiednich rozmówców, czyli takich, których zainteresowania częściowo pokrywają się z tym, co rozmówcy robią. Mit o przyciąganiu się przeciwności jest przereklamowany: jak nie ma punktu wspólnego to powstają konflikty.Jarosław Czechowicz w zbiorze wywiadów „Rok w rozmowie” zadaje zapytania wybranym autorom na różnorodne tematy. Czasami są one tak osobiste, że powodują obnażenie się rozmówcy, innym razem pisarze krążą wokół tematu albo ucinają wątek. Twórca wywiadów nie brnie na siłę w obszary, które mogą być dla drugiej strony niewygodne, lecz również posiada dar czekania na rozwinięcie przemyśleń, dzięki czemu powstaje ciekawy zestaw rozmów z dwunastoma pisarzami.Kto został wybrańcem Jarosława Czechowicza? Nie zabraknie tam wyrazistych sylwetek dziewczyn – pisarek (Kaja Malanowska, Marta Syrwid, Joanna Bator, Joanna Bargielska, Katarzyna Bonda, Anna Janko, Inga Iwasiów) a także pisarzy poszukujących (Remigiusz Grzela, Piotr Czerwiński, Dawid Kornaga, Grzegorz Kozera, Jacek Wangin, Ignacy Karpowicz). Zestaw jest nie tylko idealnym źródłem informacji o autorach, lecz również może być przykładem dla początkujących reporterów jak prowadzić rozmowy, żeby ludzie chcieli z nami przebywać i się otwierać.Książkę zalecam wszystkim interesującym się literaturą współczesną a także tym, którzy własną przyszłość wiążą z zadawaniem pytań innym. Wywiady czyta się bardzo przyjemnie. Może być ona traktowana, jako lektura na jedno popołudnie, lecz również można po nią sięgać szukając porad w realnej rozmowie do kolejnego wywiadu, jaki pragniemy przeprowadzić.