Czytaj więcej:
Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości okładka

Średnia Ocena:Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości

Dzisiaj gdy zagubiliśmy się w owczym pędzie… Musimy zwolnić! To jedno słowo (ang. slow) określa styl życia, którym zachwyca się dzisiaj połowa świata. Najpierw pojawiła się moda na slow food, czyli celebrowanie jedzenia, bez pośpiechu i w dobrym towarzystwie. A kilka lat potem kanadyjski reporter Carl Honoré poszedł krok dalej i wymyślił slow life - codzienne życie w niespiesznym tempie. W ciągu paru lat sztuka uważnego życia – jak nierzadko określane jest slow life, nieustanna się filozofią życia wielu osób, także w Polsce trend stał się wyjątkowo popularny. Jedną z głównych idei nurtu slow jest hasło "mniej znaczy więcej". Co to znaczy? Znaczy to tyle, że bierzemy z życia wszystko co najistotniejsze dla nas, a nie "co los przyniesie". Nie szarpiemy się sami ze sobą próbując złapać dużo srok za ogon, dokonujemy świadomych wyborów.Idea slow life ma na celu, najkrócej mówiąc, nauczyć nas żyć zgodnie z naszymi marzeniami, możliwościami i przede wszystkich bez frustracji. W styczniu 2007 roku, autorka Bernadette Noll wspólnie z dr Carrie Contey zaczęła prowadzić zajęcia i warsztaty dla rodzin, które pragnęły pracować ponad pogłębieniem relacji rodzinnych. Byli to ludzie zmęczeni przysłowiowym kołowrotem codziennych spraw – bieganiną z miejsca na miejsce i od jednego zajęcia do drugiego w poczuciu, że życie rodzinne schodzi na plan dalszy. Ludzie ci poszukiwali odpowiedzi na zapytanie „Czego oczekujemy od naszego życia rodzinnego?”; „ Czego potrzebujemy, żeby żyć w zdrowiu, poczuciu pełni i więzi z innymi?”, wówczas autorka zdała sobie sprawę, z potrzeby podejścia wpisującego się w ideę slow. Tak właśnie urodził się najwieższy trend Slow rodzina - rewolucja w sposobie myślenia, pojmowania i praktykowania życia rodzinnego. Podstawowe założenia rodziny slow są proste: zwolnij, zbuduj więzi i ciesz się z życia rodzinnego. Wyhamowanie stanowi istotną element procesu przyswajania wszystkich informacji i doświadczeń osobistych zdobytych w ciągu dnia. Jest to ważny fragment przeżywania własnego życia w pełni. Idea zakłada powrót do tego, kim jesteśmy. Zachęca do tego, żeby pozwolić naszemu życiu rodzinnemu rozkwitać w atmosferze radości i bliskości. Idea slow rodzina jest wyrazem wiary, że życie rodzinne może stać się inkubatorem głębszego współczucia, kreatywności, miłości, harmonii, humoru, uznania, szacunku, zabawy, pomysłowości, umiejętności rozwiązywania konfliktów, pokoju, przyjaźni, wzrostu, porozumienia, a przede wszystkim prawdziwej, niekończącej się i potężnej radości. Życie bez pośpiechu nie polega na tym, że przez cały czas nic nie robisz, choć zdarzają się i takie popołudnia, kiedy jest to dokładnie to, czego ci trzeba i co ostatecznie wybierasz. Podejście slow skupia się raczej na jakości relacji z otoczeniem i na uważnej obecności w tymże procesie. Podejście to znajdziesz w doświadczanych na przestrzeni dni, miesięcy i lat chwilach przerwy i refleksji ponad tym, czego dokładnie oczekujesz od życia rodzinnego i jak chcesz, żeby ono wyglądało.

Szczegóły
Tytuł Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości
Autor: Noll Bernadette
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rodzina Slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zacisze Lenki

    Książka ebook ma formę poradnika, który pozwala spojrzeć na rodzinę w inny sposób. W ówczesnym, pędzącym świecie, każdej rodzinie przydałoby się zwolnienie tempa. Rodzina SLOW=zwolnij, zbuduj więzi i ciesz się życiem. Rodzina to źródło pomysłów i inspiracji, trzeba jednak zainteresować się każdym członkiem rodziny z osobna, lecz i również w ujęciu rodziny jako całości. Scala ją robienie czegoś wspólnie np. spacer, gotowanie, robienie herbu rodzinnego, aktywność fizyczna, można również dzielić się własnymi pasjami i zaangażować w to całą rodzinę. Sprzyja to budowaniu więzi i zachowaniu równowagi psychicznej. W książce pdf poruszone zostały różnorakie kwestie: miłości, wdzięczności, rodzicielstwa, bliskości, radości, rodzinnej aktywności, świadomego oddechu, słuchania itp. Mnie osobiście zaintrygowały "POPRAWKA" a także ile można zdziałać w dodatkowe wolne 5-10 minut. O ile łatwiej byłoby, gdybyśmy do kłótni podchodzili w myśl zasady: westchnij, wybacz, puść w niepamięć i żyj dalej.Książkę bardzo nieźle się czyta, a treści w niej zawarte oparte są na przykładach z życia. Warto, żaby sięgnęła po nią każda rodzina i wprowadziła w życie porady w niej zawarte.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!