Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej okładka

Średnia Ocena:


Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej

Wieloaspektowa analiza wpływu przemysłu muzyki rozrywkowej jako zjawiska kulturowo-socjologicznego na jej odbiorców, w tym psychikę i postawy moralno-etyczne różnorakich grup społecznych. Twórca zwraca uwagę na powiązania muzyki rozrywkowej z towarzystwem Loży Iluminatów, agencją Wicca, wykazuje relację z okultyzmem, magią, satanizmem, New Age, cyberkulturą, deifikacją artefaktu i sprowadzeniem nauki różnorakich nurtów etycznych do współczesnej groteski. Refleksje autora odwołują się do specjalistycznych badań prowadzone przez psychologów, socjologów, filozofów, teologów, kulturoznawców, lekarzy, muzykologów.

Szczegóły
Tytuł Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej
Autor: Hawryszczuk Sławomir
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Eneteia
Rok wydania: 2010
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Maciej Łukszo

    Większych głupot nie czytałem od czasów ekonomii politycznej socjalizmu. Nie wiem skąd twórca czerpie swą "widzę".Czy 'Stairway to Heaven' jest na płycie 'Presence' ?????!!!!!!!!, Dio nagrał płytę 'Holy Driver' ????.

  • czytelniczka

    Kupiłam ją jakiś czas temu, teraz krąży po znajomych, ponieważ każdy z nich chce ją przeczytać. Napisana fajnym językiem, czyta się ją z olbrzymią ciekawością, najlepiej samemu sprawdzić, jeśli ktoś lubi tego typu klimaty.

  • Maciej Łukszo

    Nie sądze, że twórca trakuje poważnie to o czym pisze. Możemy się z książki dowiedzieć, że praktycznie wszystkie wytwórnie płytowe powstały z inspiracji masonów i iluminatów, jak demoralizująca jest okładka 'Sticky fingers' i tytuł 'Kiss me,kiss me, kiss me'. Najbardziej satanistycznym zespołem był 'The Beatles'. Członkowie 'Kiss' na koncertach demonstrowali cyrkowe popisy seksualne, a 'Deep Purple' przenoszenie przedmiotów siłą woli. Dio nagrał płytę 'Holy Driver' itd.To musi być żart, chyba, że tego uczą na wydziałach teologii.

  • Marek

    Dawno nie czytałem tak konkretnej książki i tak dogłębnie przytoczonej argumentacji zwłaszcza jeśli idzie o tematykę związaną z religia i muzykę. To niesłychanie niełatwy temat i aby go podjąć trzeba być erudytą lub po prostu filozofem kultury i religii co w przypadku hawryszczuka ma miejsce. Główną ideą która przyświeca publikacji, jest przede wszystkim zwrócenie uwagi czytelnika na bardziej krytyczny stosunek względem światopoglądów , które promowane przez wielu muzyków zdradzają własny demoralizat

  • Witold.T.T

    Książka ebook wyjątkowo ciekawa, trudna, lecz daje mnóstwo konkretnych informacji, interesujące refleksje.Na pewno trzeba ja przeczytać wiecej niż raz

  • Edmund

    przedstawia się ciekawie zwłaszcza po opisie i okładce:) może być konkretnie ! piramida iluminatów respect !