Czytaj więcej:
Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata okładka

Średnia Ocena:Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata

Wojna, krew i kontrakt! Byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz Formozy, gangster, a później świadek koronny a także młokos z prowincji szukający przygód i zarobku – co ich wszystkich łączy? Wszyscy na pewnym etapie życia zostali najemnikami: czy to w Legii Cudzoziemskiej, w firmach ochroniarskich w Iraku i Pakistanie, czy w ochronie statków przed piratami. Dziennikarz Krzysztof Wójcik przeprowadził wywiady z paroma najemnikami, którzy przewinęli się przez światowe fronty, od Indochin lat 50. ubiegłego wieku, po współczesny Irak, Afganistan czy Pakistan. Książka ebook ta zawiera ich osobiste historie, barwne wspomnienia napisane soczystym językiem. Bogactwo szczegółów, żywe emocje i zróżnicowane dzieje bohaterów dają niezwykły wgląd w ciężką służbę najemnika.

Szczegóły
Tytuł Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata
Autor: Wójcik Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Danielak

  Książke czyta się przyjemnie a także przyjemnie. Ukazuje ona Bezradność Polski podczas PRL-u. Ukazuje Legię Cudzoziemską z 2 perspektyw. Nie zalecam książki osobim najmłodszym niż 13-14 lat, bo zawiera ona treści nie odpowiednie dla najmłodszych odbiorców. Moim zdaniem książka ebook interesująca Polecam!!

 • nsd52

  Gorąco zalecam każdemu miłośnikowi historii wojennych. Wspaniałe opisywane historie Legii Cudzoziemskiej widzianej z dwóch stron a także innych kontraktorow. Ksiąźka oddaje klimat bezraności Polaków w okresie PRLu a jednocześnie pochłonke Was klimat wojen w dżungli czy życia na statku.

 • Adam Leszczyński

  Szczerze mówiąc zawód.Nic frapującego,książka napisana bez ognia.Przeczytałem,zapomniałem.Nie polecam.

 • lukaspat

  Książkę czyta się lekko i przyjemnie, wciąga od 1 strony, dzięki szczegółowo omówionym historiom, które dosłownie przenoszą nas w środek opisanych misji. Razem z serią Navala jest to moja ulubiona literatura o polskich siłach specjalnych

 • LilluXone

  Super książka, jeśli ktoś siedzi w tych klimatach to jak najbardziej polecam. Jeśli ktoś czytał Navala to z pewnością ta książka ebook mu się spodoba

 • jarosław oniszczuk

  miło się czyta

 • Magia słowa

  Na samym początku, chciałabym nieco napisać Wam o stylu, jakim posługuje się Pan Wójcik. Czyta się dość szybko, nie ma przeładowania materiałowego. Jeżeli ktoś nie czyta tego typu powieści, może to być nieco przytłaczające. Twórca nie szczędzi również brutalnych scen, dlatego to wygląda tak brutalnie chwilami, że trzeba odłożyć lekturę na bok, odłożyć ją na pewien czas. Okładka może nieco podpowiadać, że to nie będzie lekka lektura, która nie pozostawi po sobie ani śladu. Nie jest on jedynym narratorem. Owszem, opowiada nam o tym wszystkich, lecz oddaje głos bohaterom poszczególnych rozdziałów. Z reguły najemnikom, lecz nie tylko. Poznamy elementy życia wielu ludzi, którzy przeżyli coś, co teraz dla nas jest mocno wstrząsające. To samo życie, nic nie jest tutaj fikcją... Czytając tę lekturę możemy sobie zrobić wycieczkę po Indochinach. Pakistan, Afganistan czy Irak będzie nieustannym niemalże miejscem akcji. Dodatkowe emocje bohaterów tej książki, a sam fakt ich wspomnień będzie emocjonalnym przeżyciem dla czytelnika. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy zapała przyjaźnią do tego egzemplarza, bo nie każdy lubi taką brutalną tematykę. Jest to samo życie, lecz nie dla każdego. Są osoby, które nie są psychicznie silni, by udźwignąć czyjeś wspomnienia. Wielkim plusem są czarno białe zdjęcia, które podkreślają realność zdarzeń omówionych w książce, a w dodatku ta autentyczność jest bardziej namacalna? Udowadnia, że nie są to wymysły najemników... Więc to jak najbardziej na plus. Reasumując tą bardziej opinię niż recenzję, chciałabym zaznaczyć, że pozycja jest dla ludzi o mocniejszych nerwach. Przykre, krwawe opisy potrafią namącić w wyobraźni. Lektura zostaje przez nas zapamiętana, może nie w całości, lecz w urywkach na pewno. Jestem w stanie zrozumieć, że więcej osób będzie na nie dla tej książki, ponieważ to nie Wasz gust. Mimo wszystko chciałabym byście chociaż spróbowali dać jej szansę. Kto wie, może Wasi dziadkowie, ojcowie czy wujkowie sięgną po ten egzemplarz? Ja na pewno podrzucę Tacie, jak znajdzie czas na pewno przeczyta. Mnie się podobało i zrobiło na mnie wrażenie. Polecam.

 • Sozanski

  Interesująca książka ebook o rzadko poruszanej tematyce. Polecam.

 • Iwona Strojna

  bardzo interesująca książka, nieźle się ją czyta.polecam

 • Piotr Górzny

  Czy Lucek to Majami?

 • Radosław

  Bardzo nieźle się czyta tę książkę. Co prawda raziło mnie ciągłe powtarzanie słów "półświatek", "niewyobrażalne pieniądze" i jeszcze kilka innych, lecz to szczegół i prawdopodobnie kwestia niedokładnej korekty. Same historie są bardzo ciekawe. Czasami wręcz czułem niedosyt, ponieważ wydawały się opisywane zbyt mało dokładnie. Gdyby pokusić się o bogatsze opisy, książka ebook musiałaby być podzielona na dwa tomy. Może byłoby to dobre rozwiązanie.

 • Marcin Kowalski

  Prawdziwe psy wojny.

 • Róża Pindór

  Cos dla fanów ksiązek o współczesnych konfilktach zbrojnych. Spisane z werwą, dużo bardzo interesujących obserwacji. Krwiste postaci bohaterów (choć to nie fabuła). Ci, którzy czytali Navala powinni być usatysfakcjonowani.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!