Czytaj więcej:
Przyjaciółki okładka

Średnia Ocena:Przyjaciółki

Rozwiedziony nauczyciel, trzydziestoparoletni samotny mężczyzna, upatruje sobie atrakcyjną piętnastoletnią uczennicę i pod pozorem pomocy w nauce, lansując zdolną, ambitną i piękną dziewczynę, bez trudu ją uwodzi. Serena powoli uzależnia się od Marcusa, stając się jego powolnym narzędziem. Związek, obarczony piętnem zakazanego owocu, trzyma w tajemnicy. Ujawnienie go grozi utratą pracy ukochanemu, a jej kompromitacją względem rodziny i przyjaciół. Wkrótce facet zaczyna ujawniać przed nią własne prawdziwe oblicze – brutala i gwałciciela - domagając się ślepego posłuszeństwa, eskalując przemoc. Atmosfera pomiędzy kochankami się zagęszcza, osiągając swoistą kulminację, kiedy Marcus wprowadza do ich związku „tę trzecią”, też, jak Serena, naiwną niewinną piętnastolatkę Poppy. Chory związek nauczyciel-uczennica zyskuje świeży wymiar za sprawą świadka i zarazem uczestniczki tego romansu. Pomiędzy dziewczynami, oszukiwanymi, gwałconymi i bitymi, powstaje rodzaj chorej więzi. Nienawidząc się nawzajem, w chwilach ekstremalnych potrafią okazać sobie rodzaj lojalności i wsparcia. W końcu dochodzi do tragedii, w wyniku której ginie psychopatyczny kochanek. Jedna z kobiet – Poppy – trafia pod zarzutem morderstwa na blisko dwadzieścia lat do więzienia. Równolegle z tymi zdarzeniami toczy się „współczesność” – Serena zdążyła wyjść za mąż i narodzić dwójkę dzieci; Poppy wychodzi z więzienia i mozolnie, opuszczona przez najbliższych, z etykietą „morderczyni” usiłuje odbudować, a ściślej, zbudować na nowo własne życie, które legło w gruzach. Dzieje dziewczyn znów się splatają: Poppy wierzy, że Marcus zginął z rąk Sereny, i postanawia ją zmusić do wyznania winy, by odzyskać dobre imię i pozbyć się stygmatu morderczyni. Sęk w tym, że Serena jest przekonana o winie Poppy. Raz jeszcze chora relacja pomiędzy kobietami zaczyna rzutować na ich dorosłe życie.

Szczegóły
Tytuł Przyjaciółki
Autor: Koomson Dorothy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przyjaciółki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przyjaciółki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przyjaciółki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • IzaBrytanczyk

  Jak zawsze Dorothy Koomson mnie nie zawiodła :-) Nie sposób oderwać się od tej książki od pierwszych jej stron do ostatniego słowa :-)

 • Magdalena

  Książka ebook idealna idealna zalecam serdecznie na zimowe wieczory i nie tylko

 • prenston

  Książka ebook jest bardzo fajna a co dla mnie najlepsze do samego końca nie było wiadomo kto zawinił. Super i wciągająca.

 • Monika Milewska

  Po przeczytaniu tej książki przeraża mnie fakt, że to jest całkiem realny problem. Nie od dzisiaj wiemy, że nastolatki kochają się w własnych nauczycielach. Moralność w dzisiejszych czasach to bardzo dyskusyjny temat. Książka ebook porusza poważny problem, dzięki czemu skłania do wielu refleksji. Myślę, że nie tylko mnie...

 • Laurie

  Nie wiedziałam, że Dorothy Koomson napisze taką książkę, opis jest rewelacyjny. Muszę ją mieć. Teraz tyle słyszy się w radiu i telewizji o takich rzeczach, że chętnie podejmę ten temat w książce. Autorkę znam z innych tytułów, bardziej kobiecych, romantycznych opowieści do poduszki, a ty takie zaskoczenie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!