Czytaj więcej:
Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek okładka

Średnia Ocena:Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek

Rodzina Sosnowskich jest ogromnie dumna i szczęśliwa, ponieważ w ich okolicy po długich latach nieobecności znów pojawiło się stado wilków. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy wioski cieszą się z obecności wilków. Pan Zysk ignoruje fakt, że zwierzątka te są pod ochroną i nocą wyrusza do lasu, żeby się ich skutecznie pozbyć. Kiedy Pan Adam słyszy dochodzące z lasu strzały, wyrusza na ratunek. W lesie, w śniegu znajduje małego wilczka, który jest bardzo wycieńczony i przemarznięty. Zabiera go do leśniczówki, gdzie cała rodzina robi wszystko, żeby go uratować. Mały wilczek stopniowo przyzwyczaja się do nowego otoczenia, bardzo pomaga mu w tym Zmora, suczka państwa Sosnowskich. Dzieci, bardzo dumne z tego, że ocaliły życie wilkowi, nadają mu imię Chaber i bezgranicznie się do niego przywiązują. Nadchodzi dla nich ogromnie niełatwy dzień… Pan Adam oznajmia, że Chaber musi wrócić do lasu, ponieważ tam jest jego dom i tylko tam będzie szczęśliwy i wolny. Dzieci zdają sobie sprawę, że tato ma rację. Nie chcą jednak się z tym pogodzić i pożegnać z Chabrem. Czy Chaber wróci do lasu, gdzie jest przecież jego miejsce? Czy odnajdzie własną wilczą rodzinę i wróci bezpiecznie do stada?

Szczegóły
Tytuł Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek
Autor: Cholewińska-Szkolik Aniela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przyjaciele zwierząt. Chaber, mały wilczek PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • olasz

    super książeczka dla dzieci, córka jest zachwycona

  • emik84

    "Chaber, mały wilczek" to, jak wskazuje zresztą sam tytuł, opowiadanie o wilczku. Zwierzak przyszedł na świat w okolicy leśniczówki w Chabrówce. Niestety okoliczni mieszkańcy wiedząc iż w lesie pojawiły się wilki nie kryli obaw i krytyki w stosunku do nich. Pewnego razu leśniczy usłyszał w lesie niepokojące strzały. Postanowił sprawdzić co się stało i po długich poszukiwaniach wraz z synem znalazł osamotnionego, zmarzniętego i głodnego małego wilczka. Leśniczy zabrał zwierzaka do własnej leśniczówki i wraz z rodziną otoczył opieką. Maluch dynamicznie zaufał świeżym opiekunom, zaprzyjaźnił z dzieciakami leśniczego - małą Amelka i jej starszym bratem Wojtkiem. Też ich pies, wielki owczarek zaprzyjaźnił się z wilczkiem. Dzieci nie wyobrażały sobie, że ta sytuacja mogłaby się zmienić. Wilczek, który otrzymał imię Chaber był jednak egzotycznym zwierzęciem i najlepiej byłoby gdyby mieszkał w lesie, na wolności wśród swoich...Sięgając po lekturę dzieci nie tylko przeczytają ciekawą opowiadanie o egzotycznym wilczku lecz też poznają dużo ciekawostek związanych z życiem tych wyjątkowych zwierząt objętych w Polsce ochroną od 1995 roku. Info te wplecione są w tekst lecz też zawarte dodatkowo na paru ostatnich stronach publikacji. Poza tym dużo scen autorka zaprezentowała z perspektywy zwierząt. Pisała o ich uczuciach, strachu o tym jak przywiązują się do tych, którzy otaczają je opieką, karmią...Jeżeli chodzi o historię wilczka to zdecydowanie czytało się ją bardzo przyjemnie, jest wciągająca i pouczająca. Fabuła jest naprawdę ciekawa, są również różnorodni bohaterowie. Poznamy zarówno tych dobrych, którzy znają wilki, ich zwyczaje i życie tych zwierząt w okolicznych lasach bardzo ich cieszy, lecz są również ci źli, którzy poprzez swą niewiedzę i brak szacunku do przyrody, do życia, zrobią wszystko żeby je z tego lasu usunąć.Dzieci zapewne ucieszy fakt iż lektura opatrzona jest czarno - białymi naszkicowanymi ilustracjami, które goszczą na co drugiej rozkładówce. Co równie kluczowe czytanie ułatwia również wielkich rozmiarów czcionka, która z pewnością zachęci dzieci do sięgnięcia po książkę.Myślę, że lekturę mogę polecić wszystkim maluchom, które lubią czytać o przygodach zwierząt nie koniecznie tych udomowionych jak koty i psy. Nauczy ich ona, że zwierzak to nie rzecz lecz żywa istota odczuwająca strach czy ból tak samo jak człowiek. Z pewnością historia małego wilczka warta jest uwagi i poświęcenia jej wolnej chwili, których w wakacje żadnemu maluchowi nie zabraknie ;)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!