Czytaj więcej:
Przewodnik archeologiczny po Polsce okładka

Średnia Ocena:Przewodnik archeologiczny po Polsce

Bogato ilustrowany przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią zwiedzać nasz kraj. Napisany we współpracy z ośrodkami badawczymi w całej Polsce, przedstawia najciekawsze stanowiska archeologiczne: grody, świątynie, kurhany, cmentarzyska, zamki. Wszystkie miejsca opisano w sposób umożliwiający zaplanowanie ciekawej wycieczki, podano informację, jak do nich dotrzeć, na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania. Fotografie (współczesne i archiwalne), opisy i rekonstrukcje pokazują obecny stan zabytków i pozwalają wyobrazić sobie, jak żyli ludzie w odległych epokach.

Szczegóły
Tytuł Przewodnik archeologiczny po Polsce
Autor: Malinowska-Sypek Agnieszka, Sypek Robert, Sukniewicz Daniel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Arkady
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przewodnik archeologiczny po Polsce pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przewodnik archeologiczny po Polsce Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przewodnik archeologiczny po Polsce PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    "Przewodnik archeologiczny po Polsce" to jeden z lepszych przewodników archeologicznych na naszym rynku. Dużo cudownych ilustracji, ciekawie opisanych, sprawia, że chce się odwiedzić te zagadkowe i bardzo kluczowe miejsca dla historii Polski. Publikacja posegregowana jest według województw, co sprawia, że możemy prześledzić miejsca, które najbardziej nas interesują. Pozycja ta bardzo dokładnie przybliża nam życie naszych przodków i uzmysławia jak bujne i różnorodne było ich życie.Lektura wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony, lekki styl twórców i przepiękne ilustracje zachęcają do zapoznania się z tą pozycją. Przewodnik jest obszerny i drobiazgowo omawia liczne zabytki warte zwiedzenia. Omawia dużo interesujących znalezisk archeologicznych: kurhanów, świątyń, grodzisk czy zamków. Dzięki tej pozycji dowiedziałem się o wielu miejscach, które warto zwiedzić i na co zwracać baczna uwagę podczas wycieczek. Info zawarte w książce pdf są nieźle uporządkowane, a opisu zwięzłe i klarowne. Podczas lektury wyjątkowo wyraźnie można sobie wyobrazić jak żyli nasi przodkowie w dawnych, dawnych czasach.Pozycja ta jest dość obszerna i w bardzo szerokim stopniu zgłębia poruszany temat. Autorzy dzielą się własną bogatą wiedzą i zachęcają do zapoznania się z naszą bogatą historią. Pozycja wydana jest na wysokiej jakości papierze, a twarda okładka sprawia, że idealnie pokazuje się na półce. W książce pdf opisywane jest dużo stanowisk archeologicznych, które dostarczyły sporą ilość znalezisk z naszych ziem. Miejscami opisanymi są chociażby: Ostrów Lednicki, Giecz, Grodzisko w Tumie, Biskupin, Trzcinica czy Kopiec Wandy. Autorzy zawarli też dużo mniej słynnych miejsc, które też jak najbardziej warte są poznania. Dzięki badaniom archeologicznym coraz lepiej poznajemy naszą historię i coraz więcej faktów wyłania się z odmętów historii."Przewodnik archeologiczny po Polsce" to pozycja wyjątkowo bogata, jak najbardziej warta tego żeby po nią sięgnąć. Na kartach książki odnajdziemy losy najstarszych ludów z naszych ziemi, osad, kultur czy zamków i miast. Autorzy proponują dużo szlaków archeologicznych, które mogą posłużyć jako motywacja do odbycia nie jednej niezapomnianej wyprawy. Pomaga w tym podział na województwa, dzięki czemu odnajdziemy najbardziej ciekawe nas lokalizacje. Liczne cudowne fotografie zabytków, osad i zamków zachęcają żeby zobaczyć je na swoje oczy. Gorąco polecam.

  • ms331

    To bardziej album niż przewodnik: nad 700 stron, nad 200 omówionych miejsc i obiektów (zabytków, kolekcji i rekonstrukcji). Pierwsza element "Przewodnika..." to wprowadzenie w tematykę: krótko o archeologii jako nauce, zarys prehistorii ziem dzisiejszej Polski, tabela chronologiczna. Dalej są opisy obiektów, pogrupowane według położenia na mapie Polski - w każdym z województw przedstawionych ich jest z reguły kilkanaście. Najwięcej jest zabytków średniowiecznych - najbardziej "zauważalne" i atrakcyjne dla przeciętnego zwiedzającego. Przy każdym opisie mapka, udane fotografie i info dotyczące dojazdu i możliwości zwiedzania, przy wielu rysunkowe rekonstrukcje pierwotnego wyglądu, ciekawostki i anegdoty. Dodatkowo propozycje szlaków tematycznych. Bardzo niezła pozycja. Wady (dla fachowców): brak wielu obiektów, lakoniczne opisy.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!