Przewodnik archeologiczny po Polsce okładka

Średnia Ocena:


Przewodnik archeologiczny po Polsce

Bogato ilustrowany przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią zwiedzać nasz kraj. Napisany we współpracy z ośrodkami badawczymi w całej Polsce, przedstawia najciekawsze stanowiska archeologiczne: grody, świątynie, kurhany, cmentarzyska, zamki. Wszystkie miejsca opisano w sposób umożliwiający zaplanowanie ciekawej wycieczki, podano informację, jak do nich dotrzeć, na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania. Fotografie (współczesne i archiwalne), opisy i rekonstrukcje pokazują obecny stan zabytków i pozwalają wyobrazić sobie, jak żyli ludzie w odległych epokach.

Szczegóły
Tytuł Przewodnik archeologiczny po Polsce
Autor: Malinowska-Sypek Agnieszka, Sypek Robert, Sukniewicz Daniel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Arkady
Rok wydania: 2010
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Przewodnik archeologiczny po Polsce w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Przewodnik archeologiczny po Polsce PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Triskel

    "Przewodnik archeologiczny po Polsce" to jeden z lepszych przewodników archeologicznych na naszym rynku. Dużo cudownych ilustracji, ciekawie opisanych, sprawia, że chce się odwiedzić te zagadkowe i bardzo kluczowe miejsca dla historii Polski. Publikacja posegregowana jest według województw, co sprawia, że możemy prześledzić miejsca, które najbardziej nas interesują. Pozycja ta bardzo dokładnie przybliża nam życie naszych przodków i uzmysławia jak bujne i różnorodne było ich życie.Lektura wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony, lekki styl twórców i przepiękne ilustracje zachęcają do zapoznania się z tą pozycją. Przewodnik jest obszerny i drobiazgowo omawia liczne zabytki warte zwiedzenia. Omawia dużo interesujących znalezisk archeologicznych: kurhanów, świątyń, grodzisk czy zamków. Dzięki tej pozycji dowiedziałem się o wielu miejscach, które warto zwiedzić i na co zwracać baczna uwagę podczas wycieczek. Info zawarte w książce pdf są nieźle uporządkowane, a opisu zwięzłe i klarowne. Podczas lektury wyjątkowo wyraźnie można sobie wyobrazić jak żyli nasi przodkowie w dawnych, dawnych czasach.Pozycja ta jest dość obszerna i w bardzo szerokim stopniu zgłębia poruszany temat. Autorzy dzielą się własną bogatą wiedzą i zachęcają do zapoznania się z naszą bogatą historią. Pozycja wydana jest na wysokiej jakości papierze, a twarda okładka sprawia, że idealnie pokazuje się na półce. W książce pdf opisywane jest dużo stanowisk archeologicznych, które dostarczyły sporą ilość znalezisk z naszych ziem. Miejscami opisanymi są chociażby: Ostrów Lednicki, Giecz, Grodzisko w Tumie, Biskupin, Trzcinica czy Kopiec Wandy. Autorzy zawarli też dużo mniej słynnych miejsc, które też jak najbardziej warte są poznania. Dzięki badaniom archeologicznym coraz lepiej poznajemy naszą historię i coraz więcej faktów wyłania się z odmętów historii."Przewodnik archeologiczny po Polsce" to pozycja wyjątkowo bogata, jak najbardziej warta tego żeby po nią sięgnąć. Na kartach książki odnajdziemy losy najstarszych ludów z naszych ziemi, osad, kultur czy zamków i miast. Autorzy proponują dużo szlaków archeologicznych, które mogą posłużyć jako motywacja do odbycia nie jednej niezapomnianej wyprawy. Pomaga w tym podział na województwa, dzięki czemu odnajdziemy najbardziej ciekawe nas lokalizacje. Liczne cudowne fotografie zabytków, osad i zamków zachęcają żeby zobaczyć je na swoje oczy. Gorąco polecam.

  • ms331

    To bardziej album niż przewodnik: nad 700 stron, nad 200 omówionych miejsc i obiektów (zabytków, kolekcji i rekonstrukcji). Pierwsza element "Przewodnika..." to wprowadzenie w tematykę: krótko o archeologii jako nauce, zarys prehistorii ziem dzisiejszej Polski, tabela chronologiczna. Dalej są opisy obiektów, pogrupowane według położenia na mapie Polski - w każdym z województw przedstawionych ich jest z reguły kilkanaście. Najwięcej jest zabytków średniowiecznych - najbardziej "zauważalne" i atrakcyjne dla przeciętnego zwiedzającego. Przy każdym opisie mapka, udane fotografie i info dotyczące dojazdu i możliwości zwiedzania, przy wielu rysunkowe rekonstrukcje pierwotnego wyglądu, ciekawostki i anegdoty. Dodatkowo propozycje szlaków tematycznych. Bardzo niezła pozycja. Wady (dla fachowców): brak wielu obiektów, lakoniczne opisy.