Czytaj więcej:
Prowincja pełna słońca okładka

Średnia Ocena:Prowincja pełna słońca

Czy coś - prócz pierwszej litery – łączy Mazury z Marokiem? Ludmiła, bohaterka kolejnej części „prowincjonalnego” tryptyku, po raz następny stawia czoło życiowym wyzwaniom. Tym razem znajdzie się na emocjonalnym zakręcie. Zagadkowe zniknięcie bliskiej osoby spowoduje, że dziewczyna wyruszy w zmieniającą jej życie podróż do północnych Włoch.Spotkanie z Aminą, ofiarą muzułmańskiej tyranii i organizacja jej ucieczki od męża to tylko niektóre z przystanków tej podróży.Na własną mazurską prowincję wróci odmieniona i przekonana, że szczęście to nie tylko miłość.  A gdy już przewartościuje wszystko i od świeża ułoży własne życie, pojawi się ktoś, na kogo wcale nie czekała.Czy po raz następny spotkanie okaże się nieprzypadkowe?Katarzyna Enerlich prowadzi nas do interesujących mazurskich miejsc ponad jeziorami Bełdany, Śniardwy i Mikołajskim, do leśniczówki w Śniardewnie i ruin po zamierzchłym kurorcie w Kulinowie.  Przedwojenne pocztówki z kolekcji Wojciecha Kujawskiego i fotografie opisanych miejsc pomogą Czytelnikowi wejść w klimat omawianej historii.„Prowincja pełna słońca” to trzecia element „prowincjonalnego” tryptyku. Czytelników, uwiedzionych „Prowincją pełną marzeń” i „Prowincją pełną gwiazd” okazało się tak wielu, że Autorka zdecydowała się na napisanie kontynuacji losów Ludmiły. Książka ebook powstawała ponad słonecznym brzegiem Adriatyku, w miejscowości Gatteo a Mare. Dzieje Aminy i jej matki są prawdziwe i nieustanny się inspiracją do marokańskiego wątku powieści.

Szczegóły
Tytuł Prowincja pełna słońca
Autor: Enerlich Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mg
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prowincja pełna słońca pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prowincja pełna słońca Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prowincja pełna słońca PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Optymista

  Spotkanie z twórczością Katarzyny Enerlich to gwarancja chwili refleksji i zadumy. Życiowe zawirowania doskonale nadają się do roztrząsania kłopotów moralnych, etycznych i egzystencjalnych. Ludmiła w własnych przemyśleniach dochodzi do ciekawych, niepospolitych wniosków. Idealnym dodatkiem do lektury są fotografie opisanych miejsc, które pomagają w odbiorze historii. To niepowtarzalne uczucie - widzieć miejsca, gdzie toczą się dzieje fikcyjnych postaci. "Prowincja pełna słońca" byłaby książka ebook idealną, gdyby nie niechlujstwo korektorskie. W tekście zdarzały się błędy, które wyłapywałem z łatwością o pierwszej ponad ranem, będąc wycieńczonym. Tę wpadkę rekompensuje genialna, przyciągająca wzrok okładka. Jeżeli jeszcze nie poznaliście twórczości Katarzyny Enerlich (w co wątpię) to zapewniam, że warto. Gorąco polecam!Więcej o książce: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/02/miosc-kopoty-i-obwarzankowa-podroz.html

 • Magdalena Kasprzak

  Prowincja pełna słońca stanowi uzupełnienie serii o perypetiach Ludmiły, która zamieszkała z mężem i dzieckiem w krainie 1000 jezior. Autorka zapewniła czytelnikowi podróż przez Polskę. Jednak początek tej historii znajduje się gdzie indziej... Bohaterka spotyka się z koleżanką, w tym okresie bez wyjaśnienia z ich wspólnego domu znika jej małżonek - Martin. Ludmiła musi sama sobie radzić z otaczającą ją rzeczywistością i kredytem do spłacenia. Młoda dziewczyna zostawia pod opieką siostry córeczkę Zosię i wyjeżdża do Włoch, żeby zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia. Następnie Katarzyna Enerlich zabiera nas w podróż do dalekiego Maroka. Poznajemy dręczoną przez męża Aminę, której Ludmiła pomaga od niego uciec. Później umieszcza ją w leśniczówce u pana Janusza... Być może w tym malowniczym miejscu mama Zosieńki znajdzie miłość?W książce pdf tej autorki po raz następny odnalazłam: aromat ziół, charakterystykę różnorakich roślin i metody ich uprawy, opisy cudownych krajobrazów, intrygującą historię

 • matylda

  Trzecia element mazurskiej trylogii Katarzyny Enerlich nie zawodzi. Dalsze, troche skomplikowane dzieje bohaterki, wartka, interesująca akcja , przecudne opisy mazurskich krajobrazów no i to co najważniejsze, wspaniały, magiczny, poetycki język. Czyta się jednym tchem. Uczta dla ducha i dzieki starym fotografiom w sepii dla oka też. Bardzo gorąco polecam.

 • markietanka

  "Prowincja pełna słońca" to ciepła, klimatyczna i pełna uczuć powieść. Pełna barw, aromatów i smaków - cudownie napisana. Delektowałam się nią, czytałam bez pośpiechu rozkoszując się omówionymi miejscami. To wyjątkowa opowiadanie o ludzkich losach, o niełatwych sytuacjach i radościach. Nastraja pozytywnie, daje wiarę w ludzi i siłę ich wsparcia. Ta książka ebook żyje, opowiadanie płynie wraz z wędrówką Ludmiły, zmieniają się miejsca, ludzie, a czytelnik podąża jej śladem."Prowincja pełna słońca" to bardzo życiowa opowieść, niesie ze sobą dużo emocji i uczuć - jest promykiem słońca podczas tej mroźnej zimy! Serdecznie zalecam - mnie zachwyciła :)

 • Monika Łusińska

  Prowincja pełna słońca to najwieższa opowieść Katarzyny Enerlich a zarazem trzecia element mazurskiego prowincjonalnego tryptyku.W trzeciej części (mam nadzieję że nie ostatniej) śledzimy dalsze dzieje bohaterki Ludmiły która mieszka w nowo wybudowanym drewnianym domu, ma wspaniałego, przystojnego męża, udaną córeczkę Zosię i wiedzie szczęśliwe i poukładane życie pośród mazurskich krajobrazów.Tą sielankę przerywa nagła decyzja męża Ludmiły o odejściu. Nie podaje on powodu własnej decyzji, po prostu pakuje własne rzeczy i znika. Ludmiła jest zrozpaczona ponieważ oto niespodziewanie zostaje sama, z małą córeczką, z kredytem zaciągniętym na dom, bez nieustannej i pewnej pracy. Musi zastanowić się co w tej sytuacji zrobić. Pewna Koleżanka pomaga jej znaleźć pracę, daje kontakt do Miriam, Polki pochodzącej z Mazur, prowadzącej hotel we Włoszech. Ta załatwia jej tam pracę pokojówki. Bohaterka nie ma wyboru, musi zostawić córeczkę pod opieka siostry i wyjechać na cały sezon wakacyjny do Włoch.To bardzo bolesne, zostaw

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!