Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania okładka

Średnia Ocena:


Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania

opis zastępczy

Szczegóły
Tytuł Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania
Autor: Hofmann-Delbor Agenor, Bartnicka Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Tytuł „Programiści i tłumacze” może sugerować, że książka ebook jest przeznaczona dla programistów i tłumaczy. Nic bardziej mylnego. Jest to lektura dla wszystkich tych, którym leży na sercu kierunek, w jakim zmierza świat: czyli sztuczna inteligencja, logika rozmyta, systemy eksperckie, coraz większa presja czasu i rozproszenie zasobów. Autorzy wykazali się olbrzymim talentem do opowiadania zabawnych historii o wspomagających tłumaczenia narzędziach CAT, które pieszczotliwie nazywają kotami, o tym, co w każdej grze bez wyjątku robi – nomen omen – jajko wielkanocne, o magii, czarach, kulisach i mrocznych zakamarkach tłumaczenia – po poznaniu całej prawdy i tylko prawdy czytelnikowi cisną się na usta słowa: „Przebaczam i po stokroć przebaczam te wszystkie gnioty językowe, które ranią moje zmysły w oprogramowaniu, na stronach internetowych i w grach”. Ta napisana bardzo lekkim i strawnym mową pozycja zawiera mnóstwo dykteryjek i ciekawostek. Nie wiedziałam na przykład (chociaż się domyślałam), że nad 90% całego zbioru wiedzy od zarania dziejów powstało w ostatnich dwóch latach, w znacznej mierze nie dzięki człowiekowi, a jego maszynom. Jednym słowem – warto przeczytać, aby sobie poszerzyć horyzonty, przemienić punkt siedzenia i pośmiać się z tego, co nie wyszło innym (wszyscy to przecież lubimy robić). Nie mam nic wspólnego z programowaniem, lecz przeczytałam od deski do deski.