Czytaj więcej:
Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka? okładka

Średnia Ocena:Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?

Dlaczego nasi przywódcy polityczni nie potrafią ze sobą współpracować w obliczu zagrożeń i narastających problemów? Dlaczego ludzie tak chętnie przypisują bliźnim najgorsze motywy? W książce pdf Prawy umysł psycholog społeczny Jonathan Haidt analizuje genezę podziałów pomiędzy ludźmi i wskazuje drogę ku wzajemnemu zrozumieniu. Punktem wyjścia są dla niego intuicje moralne – niemalże natychmiastowe odczucia dotyczące innych ludzi a także ich zachowań. Intuicje te wydają nam się oczywistymi prawdami, wzbudzając w nas niewzruszoną pewność, że ci, którzy są innego zdania, nie mają racji. Haidt pokazuje, że owe intuicje różnią się w zależności od kultury, pomiędzy innymi kultury lewicy i prawicy politycznej. Autor łączy efekty swoich badań z odkryciami antropologów, historyków i innych psychologów, żeby sporządzić czytelną mapę królestwa moralności. Objaśnia też, dlaczego konserwatyści posługują się tą mapą bardziej sprawnie niż liberałowie. Haidt przygląda się genezie moralności, obalając pogląd, że ewolucja uczyniła z nas istoty na wskroś egoistyczne. Nie twierdzi jednak, że jesteśmy urodzonymi altruistami, ale wysuwa bardziej subtelną tezę – uważa, że ludzie są z natury istotami grupowymi. To nasza skłonność do łączenia się w grupy – objaśnia twórca – jest źródłem naszych największych radości, naszych podziałów religijnych i naszych sympatii politycznych. W idealnym ostatnim rozdziale poświęconym ideologii i cywilizacji Haidt pokazuje, w czym każda ze stron ma rację, i wyjaśnia, dlaczego potrzebujemy idei liberałów, konserwatystów i libertarian, żeby osiągnąć sukces jako społeczeństwo. Od wydawcy: "Wnikliwa analiza różnorodnych psychologicznych korzeni moralności a także ich roli w powstawaniu konfliktów politycznych. Można mieć nadzieję, że książka ebook ta okaże się pomocna w łagodzeniu owych konfliktów".Richard E. Nisbett, twórca książki "Geografia myślenia""Haidt podważa poglądy „nowych ateistów” i udowadnia, że religia stanowi ważny fragment naszego dziedzictwa moralnego. Jego błyskotliwa synteza pokazuje, że chrześcijanie nie powinni się bać paradygmatu ewolucyjnego, ale mogą z niego czerpać ważne korzyści".Michael Dowd, twórca książki "Thank God for Evolution""Badania Haidta zrewolucjonizowały psychologię moralności. Ta idealnie napisana książka ebook madalekosiężne implikacje dla wszystkich, którzy interesują się polityką, religią lub licznymi kontrowersyjnymi kwestiami, które dzielą współczesne społeczeństwa. Jeśli pragniesz wiedzieć, skąd wzięły się Twoje przekonania moralne i dlaczego wielu ludzi się z Tobą nie zgadza, przeczytaj tę książkę".Simon Baron-Cohen, twórca książki "Teoria zła""Oto pierwsza próba przeprowadzenia wnikliwej analizy postawy i przekonań moralnych liberałów i konserwatystów. Dzięki lekturze tej książki poznałem lepiej samego siebie. Nie mogłem się od niej oderwać!"Michael Gazzaniga, twórca książki "Kto tu rządzi. Ja czy mój mózg?"

Szczegóły
Tytuł Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?
Autor: Haidt Jonathan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Smak Słowa
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Aleksandra Romanowska

  Bardzo aktualna w własnej treści książka. Z konfliktami o charakterze politycznym czy religijnymi mamy do czynienia już od bardzo dawna. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego tak się dzieje, a książka ebook Jonathana Haidta odpowiada na dużo pytań dotyczących tej tematyki moralności i to w szerokim zakresie. Haidt porusza takie choćby zagadnienia jak geneza takich konfliktów i prowadzi wnikliwe analizy. Tym samym książka ebook pomaga lepiej poznać i zrozumieć siebie i poznać źródło własnych poglądów. Już samo to jest wartościowym i cennym doświadczeniem. Książkę polecam, jest bardzo ciekawa i wyrabia światopogląd.

 • vasiekr

  Bardzo interesująca książka, która porusza dużo tematów. Myślę, że każdy czyetlnik znajdzie w niej coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że autorem tej książki jest psycholog, który bardzo umiejętnie wskazuje czytelnikowi wyznaczniki moralne, które wpływają na rządzących, a to determinuje działaniem władzy. Całe rozważania poparte są wnikliwymi badaniami, które potwierdzają tezę autora. Do tego wszystko spisane dosyć prostym i zrozumiałym językiem. Każdy z nas na pewno się w niej odnajdzie. Ja nie miałem ochoty odłozyć tej książki na bok. Zalecam gorąco!!!

 • Bartek Duda

  Szczegółowa i wnikliwa analiza ludzkiej moralności poparta szerokimi badaniami psychologicznymi, antropologicznymi i behawioralnymi na przestrzeni całej ewolucji człowieka. Interesująca ze względu na fakt, że zmusza do przemyśleń na temat związku moralności z konfliktami ideologicznymi, nie tylko w kwestiach politycznych, lecz w ogóle. Daje szansę zrozumienia pojęcia moralności innych ludzi i poznania własnych swoich wartości, którymi kierujemy się w życiu. Z pewnością skłania również do większej akceptacji poglądów, które są skrajnie odmienne od naszych własnych. A wszystko podane w łatwy i przejrzysty dla laika sposób.

 • Kajetan Wójcik

  Są tematy, które w trakcie rozmowy uchodzą za bliskie punktom zapalnym, starczy iskra i.. Niewątpliwie polityka i religia do takich należą. Książka ebook uczy jak rozumieć i szanować cudze poglądy, nawet jeśli nasze są odmienne. Właśnie ta możliwość szerszego spojrzenia na dużo zagadnień natury moralnej jest w tej pozycji najbardziej interesująca.

 • PricelessHero

  Dla wszystkich zainteresowanych tematem uważam, że jest to tytuł zdecydowanie godny polecenia. Interesuję się psychologią, więc ten temat wydał mi się interesujący. I był. Lekkie pióro autora a także poruszanie szalenie interesujących zagadnień to największe plusy tej książki. Twórca na dużo dręczących mnie pytań odpowiedział, dlatego wystawiam mu ocenę 4/5.

 • Cozymevella

  Podział społeczny i polityczny znamy z naszego polskiego podwórka aż za dobrze. Książka ebook Jonathana Haidta porusza bardzo ciekawe zagadnienia, sięgające nawet ludzkiej psychiki i mentalności. Można się dowiedzieć wielu fascynujących psychospolecznych zagadnień. Nieźle jest mieć ich świadomość.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!