Prawo informacyjne. Problem badawczy teorii prawa administracyjnego okładka

Średnia Ocena:


Prawo informacyjne. Problem badawczy teorii prawa administracyjnego

to monografia stanowiąca próbę kompleksowego ujęcia i uporządkowania ważnych zagadnień dotyczących informacji i informatyki na gruncie prawa administracyjnego, która może okazać się cennym wkładem we współczesne prawo administracyjne zważywszy, iż jest to najprawdopodobniej jedyne opracowanie, w którym oferuje się wyraźne wyodrębnienie prawa informacyjnego, wskazuje się przesłanki decydujące o potrzebie wyodrębnienia prawa informacyjnego i szczególną rolę prawa administracyjnego w tym zakresie. Książka ebook z uwagi na oryginalność opracowania w zakresie zagadnień prawa informacyjnego powinna być pomocna dla wykładowców i studentów a także prawników i administratywistów a także pracowników szeroko rozumianej administracji publicznej, informatyków. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jana Zimmermanna, Kierownika Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego Prawo informacyjne – kłopot badawczy teorii prawa administracyjnego” jest dojrzałym dziełem naukowym (…) Tematyka recenzowanej pracy jest bardzo nowa i aktualna, chociaż w ostatnich latach wręcz lawinowo rośnie liczba opracowań dotyczących zagadnień informacji publicznej i relacji: prawo – informacja – informatyka. Brakuje jednak jeszcze opracowań monograficznych i z tego powodu pracę dr K.Celarek należy powitać z uznaniem. (…) Zasadniczym zagadnieniem, jakie postawiła przed sobą Autorka jest kwestia wyodrębnienia czy również wyodrębniania się nowej dziedziny prawa (prawa administracyjnego?), jaką jest prawo informacyjne. Rzeczywiście dużo wskazuje na takie właśnie zjawisko - zapytanie tylko czy ta świeża gałąź ma być samodzielna, czy również ma się ona wpisać w zakres prawa administracyjnego. Gdyby podjąć próbę odpowiedzi na to zapytanie w oparciu jedynie o tytuł pracy K.Celarek, można sądzić, że prawo informacyjne Autorka mieści w ramach prawa administracyjnego, a co więcej widzi w nim kłopot badawczy tej dziedziny prawa i w dodatku kłopot badawczy z teorii tego prawa. Lektura pracy potwierdza w zasadzie taką tezę, choć są tu fragmenty, które prowadzą Autorkę ku szerszej wizji zupełnie oddzielnej gałęzi prawa (...) Autorka umiejętnie posługuje się sposobem dogmatyczną a także w istocie empiryczną (…) Sposób posługiwania się tymi sposobami budzi zaufanie do Autorki i sprawia, że czytając jej pracę ma się wrażenie bardzo dobrego warsztatu badawczego i bardzo poważnego podejścia do omawianych zagadnień (…) Recenzowana praca została oparta o bardzo obszerną, nieźle dobrana literaturę i o szeroki zbiór aktów normatywnych i orzecznictwa sądowego.

Szczegóły
Tytuł Prawo informacyjne. Problem badawczy teorii prawa administracyjnego
Autor: Celarek Krystyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Difin
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Prawo informacyjne. Problem badawczy teorii prawa administracyjnego w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Prawo informacyjne. Problem badawczy teorii prawa administracyjnego PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.