Czytaj więcej:
Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy okładka

Średnia Ocena:Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy

Elżbieta II, jedna z najdłużej panujących monarchów angielskich jest zagadką. Publicznie ogranicza się do optymistycznej nieszczerości i pełnych rezerwy uśmiechów, prywatnie – wesoła, zabawna, lecz również złośliwa, idealna parodystka. Czołowy brytyjski reporter opowiada fascynującą historię prawdziwej  Elżbiety.Wstąpiła na tron mając zaledwie dwadzieścia pięć lat i przez sześćdziesiąt lat stoi na czele brytyjskiego państwa. Zna wielu światowych przywódców, wie więcej niż ktokolwiek inny o konfliktach i przyjaźniach największych mocarstw. Widziała, jak jej syn i następca, książę Karol, prowadzi cudzołożny romans, przeżyła śmierć księżnej Diany, niechęć obywateli i rodziny, bunt wnuków. Ale nawet po wyjawieniu licznych rodzinnych sekretów, pomimo plotek, domniemywań i wielu załamań nigdy nie zaniedbała własnych obowiązków i nie powiedziała słowa o kłopotach, jakie przeżyła. Cena, jaką musiała zapłacić za ten pozorny spokój była ogromna.Andrew Marr spisał książkę o kobiecie, która przez cały okres panowania tak skutecznie chroniła własną prywatność, że wszyscy pytamy dziś: „Jaka naprawdę jest Elżbieta?”

Szczegóły
Tytuł Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy
Autor: Marr Andrew
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prawdziwa królowa. Elżbieta, jakiej nie znamy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • squadka

  Ojej...To nie był przemyślany wybór . Nie dobrnęłam do konca.

 • Marek Jóźwiak

  Prezentuje trochę sekretów dworu , z życia królowej Elżbiety jej męża a także zaczarowanego sposobu postępowania (etykiety dworskiej)

 • Gosia

  Ciekawie napisana książka ebook o dziewczynie i ludziach, których znamy z gazet, telewizji, a taka normalnie normalna. Bardzo nieźle i ciekawie się czyta :)

 • Fiji

  O tej książce pdf było dużo w mediach po premierze. Dość kontrowersyjna bo rodzina królewska a w szczególności sama Królowa nie lubi zdradzać dużo ze własnego życia. Tutaj autorka przez lata zgłębiająca historię Elżbiety omawia historię nie tylko jej alei całej jej rodziny. Niektóre fakty mnie zaskoczyły, inne bardzo zaciekawiły. Bardzo niezła lektura, zalecam szczerze.

 • Sesilka

  Sięgając po biografie osób, które w pewien sposób mi imponują, nierzadko mam duszę na ramieniu, czy nie zepsują mojej opinii. Jednak książka ebook Marra utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, jak idealna jest Elżbieta II mimo wszystkich obowiązków, prywatnych kłopotów i całego medialnego szumu wokół brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie odniosłam wrażenia, żeby Marr gloryfikował królową. Jest to rzetelna i szczera biografia dziewczyny z klasą.

 • Ekspert Empiku

  Jest to porywająca opowiadanie o wyjątkowej dziewczynie od dzidziusia przygotowywanej do roli głowy państwa, którą to funkcję ona sama postrzega przede wszystkim jako służbę swoim poddanym. Poznając życiorys Elżbiety II dowiadujemy się, co ją ukształtowało, co jest dla niej najważniejsze, jak wygląda jej życie osobiste. Śledzimy także polityczne i obyczajowe przełomy kolejnych dekad XX wieku. Bardzo nieźle pokazane jest umocowanie monarchy w brytyjskim ustroju a także brytyjska świadomość historyczna, co widać zwłaszcza na przykładzie postrzegania II wojny światowej i jej następstw. Ewa Downar, Empik Kraków

 • amy16

  Przyznam szczerze, że miałam mieszane uczucia sięgając po tą książkę. Z jednej strony interesowała mnie prywatna, nieznana strona życia Elżbiety II, z drugiej zaś obawiałam się, że książka ebook nie wniesie nic nowego w porównaniu z innymi publikacjami. Jednak muszę to napisać, książka ebook pozytywnie mnie zaskoczyła. Andrew Marr bardzo rzetelnie omawia życie Elzbiety II, jej liczne obowiązki, relacje z rodziną. Lecz co najistotniejsze odkrywa prawdziwe oblicze zapracowanej kobiety, która usiłowała przez 60 lat pogodzić obowiązki reprezentacyjne z rolą matki, małżonki i babci. Cieszę się, że w książce pdf jest wiele zdjęć, nawet bardzo aktualnych prezentujących Królową w tym roku. I jeszcze jedna zaleta tej publikacji. Ona jest po prostu prześlicznie wydana. Doskonała na prezent.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!