Czytaj więcej:
Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela okładka

Średnia Ocena:Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela

Opowiadanie o  wyjątkowym sukcesie McDonald’s ustami jego założyciela Raya Kroca! Niewielu przedsiębiorców może poszczycić się tym, że radykalnie zmieniło styl życia ludzi, a Ray Kroc właśnie do nich należy. Jego rewolucja w funkcjonowaniu restauracji szybkiej obsługi, systemie franczyz, pomysły na ujednolicone szkolenia dla personelu i reklamę stawiają go w czołówce nawet wśród autorów biznesowych imperiów. Kroc nie był jednak klasycznym rekinem biznesu, własną pierwszą franczyzę McDonald’s otworzył dopiero w wieku 52 lat. W Prawdziwej historii zaś spotykamy nie tylko Raya Kroca sprawnego biznesmena, ale przede wszystkim Kroca człowieka kryjącego się za światowym gigantem w branży fast foodów.  „Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca albo zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Ale nawet jego wrogowie zgadzają się, że w trzech kwestiach. Ray Kroc nie ma sobie równych: w sprzedawaniu hamburgerów, zarabianiu pieniędzy i opowiadaniu historii”. z Prawdziwej historii McDonald’s

Szczegóły
Tytuł Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela
Autor: Kroc Ray
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Aga H

    Restauracje McDonalnd's znają wszyscy. Małe dzieci na całym świecie rozpoznają złote łuki McDonalda znacznie częściej, niż symbol krzyża. W niemalże każdym zakątku świata możemy znaleźć jedną z jej filii. Jednak niewiele osób wie skąd wziął się pomysł na restauracje, jak to się stało, że ma tak dużo oddziałów na cały świecie, a w reszcie, skąd pomysł na dania w niej serwowane? Jeśli pragniesz się tego dowiedzieć, ta książka ebook udzieli Ci odpowiedzi na powyższe pytania. Książka ebook opowiada jednak nie tylko o jedzeniu i restauracji. Jest ona po części biografią autora, po części książką o prowadzeniu biznesu. Ray Krock's przedstawia nam historię, jak od sprzedawcy kubków, można zostać milionerem i właścicielem sieci restauracji na całym świecie, fundacji a także ekipy baseballowej. Oczywiście amatorzy hamburgerów, znajdą tutaj filozofię towarzyszącą założeniu restauracji, wprowadzaniu świeżych dań, a także ich przygotowywaniu. Jednak osoby chcące założyć swój biznes powinny przeczytać "Historię McDonalda". Dzięki niej poznają pewne mechanizmy jakie funkcjonują w świecie biznesu i zobaczą żmudną drogę do osiągnięcia sukcesu. Ray Krocks pokazuje, ile wysiłku i jakiego poświęcenia wymaga swój biznes. Co więcej daje do myślenie, wyjawiając własną filozofię i dbałość o szczegóły, które przez przedsiębiorców, nierzadko są bagatelizowane, a dla klientów istotne. Wielbiciele McDonaldowych frytek, dowiedzą się jak kluczowy jest wybór ziemniaków, ich przechowywanie i w jaki sposób należy je smażyć, więc każdy czytelnik powinien być usatysfakcjonowany. "Prawdziwa historia McDonalda", jednak w znacznej mierze jest biografią autora i dużo miejsca książka ebook poświęca jego życiu przed założeniem restauracji a także różnorakich perturbacji życiowych. To jest jedyny zarzut względem tej książki. Trochę za wiele Raya, za mało Maca.

  • ryszawa.blogspot.com

    Ray Kroc był amerykańskim biznesmenem, który miał czeskie korzenie. Założył McDonald’s Corporation, firma powstała po przejęciu restauracji założonej przez braci Maurice’a i Richarda McDonaldów. Szczerze powiedziawszy, nie znałam historii, tej jakże słynnej restauracji. Po prostu myślałam, że założył ją jakiś McDonald, ot co. Zupełnie nie miałam pojęcia o istnieniu jakiegoś Raya Kroca, a tymczasem, to on sprawił, że dzisiaj na świecie jest przeszło trzydzieści tysięcy restauracji McDonalds. Książkę czyta się szybko. Na ogół nie lubię autobiografii, lecz ta jest niezwykle ciekawa. Kroc omawia własne życie, od czasów, gdy jeszcze nie był milionerem. Bardzo podoba mi się w nim to, że miał własne zasady i się ich trzymał. Był uparty i zacięty, jeśli mu na czymś zależało, to dopinał swego. Zaczynał praktycznie od zera. Nie narodził się bogaty. Trudno pracował, imając się różnorakich prac, zanim trafił, na górę złota. Był akwizytorem ze wschodniego wybrzeża, który sprzedawał na terenie Stanów Zjednoczonych multimiksery do koktajli mlecznych. Nigdy nie ciągnęło go do kariery naukowej, podczas gdy jego brat został lekarzem, on sprzedawał papierowe kubki, a wieczorami pracował jako pianista. Trzeba przyznać, że ten facet miał łeb na karku. Pewnego dnia klientami Kroca, zostali bracia McDonald i tak właśnie zaczął się świeży etap w jego życiu. Mawiał „Myśl o sprawach wielkich, a dużym się staniesz”. Może wszyscy powinniśmy myśleć w ten sposób? Choć na myśleniu się nie kończy, Ray Kroc funkcjonował i nie obawiał się ryzyka. Jeśli jesteście ciekawi, jak dokładnie doszło do otwarcia tej słynnej sieci fast foodów i jak wyglądało życie tego sympatycznego biznesmena, koniecznie przeczytajcie książkę! Ludzie nierzadko oczekują po tego typu pozycjach jakichś „smaczków” w postaci anegdot, ubarwień, ciemnych machlojek, tymczasem „Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela” jest prawdziwa, omawia to, jak naprawdę wyglądało życie Raya Kroca. Nie potrafię napisać, czy było ono interesujące, czy również nie, ponieważ jak tu oceniać czyjeś życie. Musicie koniecznie przekonać się sami.

  • erka

    Według Wikipedii McDonald's zostało założone w 1940 roku. Bardzo dynamicznie bary szybkiej obsługi sygnowane tą nazwą zyskały olbrzymią popularność. Nie tylko w USA, lecz i na całym świecie. Ich hamburgery, czy frytki są wymieniane wśród "ulubionych dań". Cóż są gusta i guściki, Lecz nie w tym rzecz. Wszystko to zasługa jednego człowieka czeskiego pochodzenia Roya Kroca. Jego wizja i pasja sprawiły, że charakterystyczny żółty znak rozpoznawalny jest niemal przez każdego. W książce"Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela" Kroc snuje opowiadanie o swoim życiu. Opowiada o własnych pasjach, sukcesach i porażkach. Możemy się z tej lektury dowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło, co przyświecało mu kiedy tworzył własne imperium i czy w ogóle lubił produkty, których w sumie były tworzone pod jego kontrolą. Zwany Hamburgerowym Królem, do końca życia pozostał aktywny i uczestniczył w życiu firmy. Podsumowując całkiem ciekawa lektura. Kroc czasami kreował się niemal na wybawiciela Amerykanów. Jednak pomijając ten fragment publikacja ta to całkiem ciekawy przekrój przez historię Ameryki od początku lat czterdziestych. McDonald's wykreował nie tylko kultowe przekąski, lecz i przyczynił się do wzrostu otyłości, nie tylko w Stanach. Lecz to tak na marginesie. Pozostaje mi polecić tą autobiografię waszej uwadze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!