Czytaj więcej:
Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają okładka

Średnia Ocena:Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają

W hotelowym lobby w Hong Kongu lekarz z gorączką spotyka nieznajomego.W Świeżym Jorku reporter uczestniczy w branżowym spotkaniu pełnym spanikowanych bankowców.W Australii turystka udostępnia w sieci film, który uczyni ją sławną – i którego będzie bardzo żałować… Wybuchające epidemie – chorób, newsów i idei – rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Co nimi rządzi, według jakich zasad się roznoszą? I co nam mówią o naszym życiu? "Trudno wyobrazić sobie bardziej aktualną książkę…  Po jej przeczytaniu lepiej rozumiemy współczesny świat". "The Times" "To idealny moment na książkę taką jak ta… a zasady domina, które, jak przekonuje Kucharski, można zastosować do wszystkiego: od legend i kryzysów finansowych po choroby i samotność, budzą teraz szczególne zainteresowanie". "Sunday Times" "Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został omówiony w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował idealny przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka ebook jest też wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, aby inni również ją przeczytali". Alex Bellos, twórca "Alex's Adventures in Numberland"   Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają
Autor: Kucharski Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected]com a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Sylwia Budzyńska

    Książka ebook dla osób, które chcą zrozumieć, jak opracowywane przez naukowców modele roznoszenia się chorób, pomagają w potyczce z różnorakimi epidemiami. Twórca zajmuje się m.in. wirusami ebola i zika. Omawia także początki samej epidemiologii, pokazując jak wyglądały pierwsze teorie dotyczące roznoszenia się malarii a także jak z czasem epidemiologia zaczęła wykorzystywać coraz bardziej skomplikowane modele matematyczne. To pozwoliło wyjść poza obszar samych chorób i przewidywać różnorakie tendencje w dziedzinie finansów (powstawanie piramid finansowych) czy w social mediach (popularność fake newsów). Twórca serwuje nam dużą dawkę naukowej wiedzy a także własnych doświadczeń w potyczce z największymi epidemiami ostatnich lat, co pozwala nam lepiej zrozumieć obecną sytuację wywołaną koronawirusem a także dążenia władz do "wypłaszczania krzywej zachorowań". W książce pdf znajdziemy trochę wykresów a także wzorów stosowanych w epidemiologii, lecz opisanych w sposób zrozumiały dla osób, które nie interesowały się wcześniej tym tematem.

  • kuguar

    Zdumiewająco aktualna książka, chociaż powstała, zanim koronawirus spadł nam wszystkim na głowy. Naukowiec polskiego pochodzenia precyzyjnie (ale i bardzo przystępnie) objaśnia, w jaki sposób po świecie roznoszą się wszelkiego rodzaju epidemie. Oczywiście dostajemy sporą porcję wiedzy o historii, chorobach i możliwościach zapobiegania im, lecz także o wirusowym marketingu, internetowych "wyzwaniach" (najsłynniejsze - ice bucket challenge), rozsiewaniu plotek i wielu innych zjawiskach, które rozsiewają się po świecie. Książka ebook ważna, niezbędna i co najistotniejsze - daje nadzieję.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!