Czytaj więcej:
Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz okładka

Średnia Ocena:Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz

Fascynująca opowiadanie o tym, jak u kresu zimnej wojny rozpoczęła się współpraca polskich tajnych służb i CIA. „Przez całą pierwszą dekadę XXI wieku Polska pomagała nam się zmagać z niemalże każdym poważnym kłopotem w polityce zagranicznej, jaki mieliśmy” – mówi były dyrektor CIA Michael Sulick. Współpraca z Polską to „jedna z dwóch najistotniejszych relacji wywiadowczych, jakie kiedykolwiek utrzymywały Stany Zjednoczone” – twierdzi z kolei były szef CIA George Tenet. "Pozdrowienia z Warszawy" to historia sojuszu, który urodził się pomiędzy ówczesnymi rywalami na początku lat 90. To wówczas dawni komunistyczni szpiedzy w brawurowej akcji wywieźli z Iraku sześciu amerykańskich dyplomatów. Od tamtej pory polski wywiad funkcjonował w każdym miejscu, do którego Amerykanie nie odważyli się udać. Jak wyglądały szczegóły operacji „Przyjazny Saddam”? Czy gdyby amerykański rząd słuchał polskich tajnych służb, nie doszłoby do ataków 11 września? Co polskie władze wiedziały o działaniach CIA w Starych Kiejkutach? Nagradzany reporter John Pomfret kreśli wciągający obraz polsko-amerykańskiej współpracy, ujawnia kulisy tajnych rozmów i akcji a także zadaje kluczowe zapytania o cenę sojuszu, jaką musiała zapłacić Polska."Pozdrowienia z Warszawy" to najwieższa historia Polski pokazana przez pryzmat losów najsłynniejszych agentów wywiadu. „Prawdziwa i porywająca historia szpiegowska. John Pomfret ujawnia, jak Amerykanie uwiedli Polaków, wyrwali ich z ramion KGB i wciągnęli we swoje awantury i nieszczęścia – od Iraku poprzez Koreę Północną do ciemnej strony CIA. Pokochałam tę książkę i dużo się nauczyłam”. Barbara Demick, autorka "Światu nie mamy czego zazdrościć" „Pełna suspensu […] wciągająca opowiadanie o spotkaniu szpiegów, którzy w okresie zimnej wojny byli po przeciwnych stronach, wypełniona szczegółami wprost od samych uczestników zdarzeń”. NPR „Otwierająca oczy opowiadanie o relacjach Ameryki z Polską i jej służbami wywiadowczymi [...] Żywe i wnikliwe spojrzenie na niedostrzegany międzynarodowy sojusz”. „Kirkus Review” „Odsłaniając kulisy zdarzeń, Pomfret kreśli mocne portrety szpiegów i dyplomatów z obydwu stron i opowiada o kluczowych wydarzeniach, w tym o brawurowym uratowaniu sześciu amerykańskich dyplomatów z Kuwejtu w okresie wojny w zatoce. Kluczowy wkład w badanie stosunków europejsko-amerykańskich”. „Booklist” „Arcydzieło historycznego dziennikarstwa śledczego”. „SpyTalk” „Nie wahaj się i wyrusz w podróż pełną szpiegostwa, odwagi, dużych ucieczek i wstrząsającej zmiany, jaka dokonała się w rękach polskich i amerykańskich oficerów wywiadu. Pozdrowienia z Warszawy Johna Pomfreta jest niczym przejażdżka kolejką górską z ostatnich lat zimnej wojny w blask światła nowej ery. To odyseja, której nie możesz przegapić”. David E. Hoffman, laureat Pulitzera Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz
Autor: Pomfret John
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • r2

  Kawał polskiej historii opowiedziany z niezwykłej perspektywy: geopolityki i szpiegostwa!

 • Julka

  To jest książka, która rzeczywiście otwiera oczy na dużo spraw. Polecał ja na swoim Facebooku Vincent V. Severski, który jest jednym z jej bohaterów. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach każdy powinien ją przeczytać, aby lepiej zrozumieć, to co losy się teraz na świecie. I to się czyta z zapartym tchem.

 • Monika

  Mądra książka, która mogłaby stanowić kanwę niejednego filmu szpiegowskiego! Mało słynne historie, które wykraczają poza wyobraźnię scenarzystów, a zdarzyły się naprawdę. Gwarancja zarwanej nocy - tę książkę pochłania się jak thriller, który wciąga jak czarna dziura.

 • Aleksandra

  wciąga jak niezły kryminał. Aż ciężko uwierzyć, że to wszystko działo się w Polsce. Zalecam tę książkę

 • Zofia Zaremba

  Co to jest za książka!!! Czyta się jak najlepszy thriller.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!