Czytaj więcej:
Powiedz Ameryce okładka

Średnia Ocena:Powiedz Ameryce

"Powiedz Ameryce" to powieść, w której autorka w interesujący sposób przybliża życie Polaków w komunistycznej rzeczywistości a także trudne czasy polskiej transformacji. W powieści nie brakuje wątków romantycznych, a nawet komicznych, jak też nagłych zwrotów akcji. Przeżycia głównej bohaterki skłaniają do refleksji ponad swoimi postawami i wyznawanymi wartościami.Izabela to młoda kobieta mimowolnie uwikłana w politykę dużych mocarstw. W okresie studiów wyjeżdża na praktyki w Tajdze, gdzie natyka się na jeńców wojennych. Po powrocie dostrzega wokół siebie coraz więcej nieprawości. Wspomnienia i wewnętrzne rozdarcie nie dają jej spokoju przez długie lata. Jak wpłynęło na życie Izabeli spotkanie z amerykańskimi żołnierzami uwięzionymi na dalekiej Syberii? Czy nie zapomniała o ich prośbie? Czy w komunistycznej rzeczywistości możliwe było, żeby im pomóc?

Szczegóły
Tytuł Powiedz Ameryce
Autor: Szwyngiel Roma
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Białe Pióro
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Powiedz Ameryce pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Powiedz Ameryce Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Powiedz Ameryce PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • corah

    Książka ebook do pożarcia w jedną noc! Na początku wiejska sielanka, później główna bohaterka wyjeżdża na praktyki studenckie do ZSRR a później napięcie już tylko rośnie. Od tej chwili jej życie nigdy nie powróci już na słynne bezpieczne tory. Do ostatniej strony fabuła trzyma w napięciu. Mimo tego, że główną bohaterką jest kobieta, nie brak zaskakujących zwrotów akcji, intryg służb specjalnych, potyczki o prawdę i potyczki z swoimi słabościami. Jest to również podróż do czasów PRL, czy sentymentalna? Sami poczytajcie;-)

  • Ósemkowy Klub Recenzenta

    Roma Szwyngel jest z wykształcenia historykiem. Interesuje się podróżami, etnografią, socjologią i historią sztuki. Przez dużo lat pracowała jako nauczyciel, publikowała wtedy na potrzeby dydaktyki."Powiedz Ameryce" to historia pewnej dziewczyny , która żyła w czasie PRL-u. Wychowała się na wsi. Zajmował się nią ojciec. Nie miała matki. Wyjechała na studia do większego miasta razem ze własną najlepszą przyjaciółką Anią. Kobiety wynajmowały wspólne mieszkanie. W okresie studiów wiele czasu poświęcały na naukę, dlatego miały same piątki i czwórki. Do rodzinnych stron wracały tylko na święta. Na studiach poznały własne pierwsze miłości. W nagrodę za dobre stopnie kobiety miały możliwość wyjazdu na praktyki za granicę. Izabela oznajmiła swojemu tacie, że jedzie do Związku Radzieckiego. Jej Ojciec nie był z tego powodu zadowolony. Odradzał jej stanowczo ten wyjazd. Jednak ostateczną decyzję pozostawił Izabeli. Kobieta pojechała na te praktyki. Razem z nią pojechał jej chłopak. Izę zaniepokoiło to, że nie znają miejscowości docelowej. Poza tym ona i jej koledzy czuli się trochę nieswojo w towarzystwie Rosjan. W okresie praktyk studenci dużo się nauczyli. Pomiędzy innymi poznali nowe gatunki roślin i owadów.Pewnego dnia studenci dostali zadanie, tak jak codziennie. Zawsze pracowali w grupach lub parach. Iza oddaliła się od grupy i zgubiła w lesie. Ta noc spędzona samotnie w takim miejscu pozostawiła trwały ślad w psychice dziewczyny. Od tego czasu Iza nie może spokojnie spać.Po powrocie do Polski usiłuje obie wszystko poukładać. Jednak życie nie oszczędza Izy. Kobieta znajduje stałe zatrudnienie w Gajowniczkach, poznaje świetnych ludzi. Zaprzyjaźnia się z panem Franciszkiem i Martą. Jedna tylko sprawa nie daje jej o sobie zapomnieć. Kobieta ma kłopoty z bezsennością . Nierzadko pije alkohol, aby móc spokojnie zasnąć.Co jeszcze spotyka Izabelę? Czy wyjdzie na prostą? Czy jeszcze kiedyś zaśnie bez wyrzutów sumienia?Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią historie nawiązujące do życia codziennego. Książka ebook zachęca do wielu osobistych przemyśleń. Myślę, że ta opowieść każdemu umili jesienny wieczór.Kasia, lat 19źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!