Czytaj więcej:
Poszukiwana okładka

Średnia Ocena:Poszukiwana

Jesień 1904r., Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na kłopoty finansowe przyjmuje zlecenie od słynnego przemysłowca i filantropa Stanisława Wereszyńskiego, który poszukuje własnej zaginionej żony. Dynamicznie okazuje się, że jest to człowiek bezwzględny i pełen tajemnic. Jeden z jego służących znika w tajemniczych okolicznościach. Przesłuchiwani świadkowie sprawiają wrażenie zastraszonych. W tym samym okresie krakowska policja odnajduje ciało młodego, najprawdopodobniej zamordowanego chłopca. Szantażowany Korczyński usiłuje połączyć fragmenty układanki, a zarazem uchronić przed niebezpieczeństwem zarówno siebie, jak i bliskich – przede wszystkim piękną szlachciankę, Emilię Hornowską. "Poszukiwana" to mroczny kryminał osadzony w drobiazgowo naszkicowanym Krakowie na początku XX wieku. Pełen groźnych tajemnic, które nie zawsze powinny ujrzeć światło dzienne.

Szczegóły
Tytuł Poszukiwana
Autor: Kochanowicz Małgorzata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Poszukiwana pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Poszukiwana Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Poszukiwana PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Goosial

  Do zakupu książki skłoniła mnie cudowna klimatyczna okładka i oczywiście nazwisko autorki, której jedną opowieść mam już w własnych zbiorach. Poszukiwana, to fajny kryminał w modnej ostatnio scenerii retro. Autorka jak zwykle kapitalnie poradziła sobie z tematem, obraz przedwojennego Krakowa w dalszym ciągu mam przed oczami, idealnie opowiedziana historia lecz dla mnie numerem jeden było zakończenie. Polecam!

 • Roberto A

  Warto przeczytać tę powieść, bo utwierdza mnie ona w przekonaniu, że mamy u nas w państwie pisarzy wartościowych. Ta książka ebook pokazuje, że potrafimy pisać dobre powieści. Od pierwszych stron wciągnąłem się w tę powieść, a czym dalej tym było jeszcze lepiej. Gratuluję autorce i życzę kolejnych sukcesów. Pozdrawiam.

 • Szymono

  Całkiem dobra książka ebook kryminalna, która wciąga od pierwszych stron. Autorka ma bardzo lekkie pióro. Mowa jej jest żywy, nieomalże plastyczny, a główni bohaterowie idealnie nakreśleni. Książka ebook zbudziła we mnie emocje i nie pozwoliła, abym odłożył ją przed poznaniem zakończenia. Za to ma ode mnie zasłużone 4/5. Polecam.

 • pawel_chodorkowski

  Przeczytałem "Poszukiwaną" z olbrzymią przyjemnością, obserwując rozwój wszystkich zdarzeń. Małgorzata Kochanowicz to autorka, która posiada dużo interesujących pomysłów, potrafiących zainteresować nawet wymagającego czytelnika. Zalecam tę pozycję, bowiem jest to powieść, która wciąga i pobudza wyobraźnię, tworząc wspaniałe obrazy, jak i również budząc niesamowite emocje.

 • Jurcza

  Małgorzata Kochanowicz po udanym debiucie zabrała się za pisanie kolejnych powieści. Tajemnica jest książek, w głównej mierze polega na charakterystycznych i wyrazistych bohaterach, którzy nie emanują naiwnością jak w innych kryminałach. Fabuła przemyślana, nawet udało się wpleść kilka opisów Krakowa. Dla czytelników lubiących powieści retro polecam.

 • Bolek

  Jestem wielbicielką wszelkiego rodzaju kryminałów. Jeśli akcja losy się w czasach retro to jest jeszcze lepiej. Książka ebook była dla mnie ciekawą rozrywką. postacie zostały przez Małgorzatę Kochanowicz skonstruowane wyjątkowo pomysłowo. Poszukiwana to jedna z moich ulubionych ebooków kryminalnych. Zalecam każdemu fanowi gatunku.

 • Majus

  „Poszukiwana” Małgorzaty Kochanowicz to nieskomplikowany kryminał, którego akcja osadzona jest na początku XX wieku w Krakowie. Główny bohater, Witold Korczyński, otrzymuje zlecenie, którego nie może odrzucić, zlecenie odnalezienia Anny, małżonki przemysłowca i filantropa w jednym, Stanisława Wereszyńskiego. Ten, zaniepokojony nagłym zniknięciem małżonki postanawia zrobić wszystko żeby sprowadzić ją do domu. Jak się okazuje brutalne metody stawiania na swoim, których doświadczył sam Witold, nie są zupełnie obce Wereszyńskiemu. Facet ma brudną przeszłość a także paskudną teraźniejszość i kieruje się niemoralnymi pobudkami, gotów jest do najokrutniejszych zbrodni.Korczyński otrzymał niełatwe zlecenie, które utrudni fakt wmieszania w nie najbliższych mu osób, zwłaszcza dwóch cudownych kobiet…Powieść czyta się dynamicznie i przyjemnie, a łatwa intryga jest jej atutem i sprawia, że ze zniecierpliwieniem czeka się rozwiązania zagadki. Książka ebook idealna, aby się zrelaksować, na spokojny, cichy wieczór.

 • Ariana

  Początkowo książka ebook zapowiadała się naprawdę dobrze (nie mam w zwyczaju czytać okładek, które starają się naszkicować fabułę, preferuję niespodzianki), pierwszy epizod otwierało znalezienie wyrzuconego przez rzekę ciała zamordowanego chłopca i byłam przekonana, że to właśnie ta sprawa będzie opisana, jakże bardzo się myliłam. Prawda, wszystko zostało wyjaśnione. Ba! Nawet okazało się, że między tymi dwiema sprawami istnieje powiązanie.Miałam nadzieję na coś innego, marzyła mi się klimatyczna książka, nieco mroczna pozwalająca odczuć dreszczyk emocji i nawet jeśli chwilami coś jakby kuło mnie w nieokreślony punkt na moim ciele, to nie mogę szczerze powiedzieć, że akcja mnie porwała. Czasami niestety odrobinę stawała w miejscu, co mocno psuło zabawę.Jednak oceniam tę książkę na plus, zwłaszcza za kreację głównego bohatera, jest postacią bardzo wyrazistą i nietuzinkową, muszę przyznać, że to właśnie on zatrzymał mnie przy lekturze.

 • anetapzn

  .Plusem są opisy innych bohaterów. Kreacje stworzone przez pisarkę są doskonałe. Nieistotne, czy chodzi o drobnego złodziejaszka, czy dozorcę, dorożkarza, subiekta w sklepie...każda z postaci odmalowana jest z niezwykłą dbałością o szczegóły. Jednak mnie najbardziej ujęła Jadwiga, gosposia Korczyńskiego. Niesamowita, troskliwa, mamrocząca wiecznie pod nosem, a jednocześnie taka po matczynemu troszcząca się o własnego chlebodawcę.Jednak tym, co mnie zaczarowało są opisy Krakowa. I nie chodzi tu tylko o zabytki, uliczki, zaułki, lecz także o życie w mieście i to życie ludzi pochodzących z wszystkich warstw społecznych. Mądry misz masz i świetne opisy z oddaniem najdrobniejszych szczegółów.Dzięki tym opisom atmosfera książki jest niepowtarzalna. Całość czyta się wyśmienicie, dynamicznie i z prawdziwą przyjemnością (przynajmniej mnie się tak czytało:)).Gorąco zachęcam do lektury.

 • Jarr74

  Kraków, stare, naznaczone czasem i bliznami historii miasto, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością, czuć tętniącą wielokulturowość, pełne urokliwych uliczek, salonów, cukierni, charakterystycznego klimatu i smaku. To też miasto wielu skrajności: cudownych bogatych kamienic i dzielnic skrajnej nędzy, kwitnącego życia kulturalno- oświatowego i szerzącego się występku, szlachetnych ideałów i wszechobecnej zbrodni. W tym również wielobarwnym, przesyconym klimatem przełomu wieków ( XIX i XX) i swoistą zagadkową aurą miejscu Małgorzata Kochanowicz umieściła akcję własnej kryminalnej powieści. Jej główny bohater Witold Korczyński wyjątkowo inteligentny i co kluczowe bardzo skuteczny detektyw (znajdujący się właśnie w finansowym dołku) na zlecenie wpływowego przemysłowca Stanisława Wereszyńskiego podejmuje się odnalezienia jego zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach żony. Od początku jednak coś w tej historii wydaje się nie grać. Nie przekonują wyjaśnienia zleceniodawcy, fak

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!