Czytaj więcej:
Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta okładka

Średnia Ocena:Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta

Jest to następny tom z luksusowej kolekcji bestsellerowych reportaży literackich zatytułowanej "Poruszyć świat". Jest to – jak mówi o tej książce pdf Olga Tokarczuk – „gawęda o Berlinie, jego ulicach, placach i parkach. Spacerując bez pośpiechu, poznaje się jednak przede wszystkim berlińczyków, tę swoistą, wieloetniczną nację, która sprawia, że Berlin jest Europą Środkową w miniaturze, z jej trudną, powikłaną historią i ogromnym, nieokiełznanym potencjałem twórczym, który nas wszystkich tak bardzo fascynuje”. Przy całym swym nieprzebranym faktograficznym i topograficznym bogactwie, jest to w znacznej mierze opowiadanie emigracyjna: o tym, jak to począwszy od lata 1981 r. pochodząca z Poznania maturzystka, później studentka slawistyki, w końcu aktywna zawodowo i rodzinnie dziewczyna wrasta w pejzaż miasta, w język, kulturę i obyczajowość metropolii ponad Szprewą. W każdym z tomów kolekcji, znajdują się dwie zakładki: cienka kolorowa wstążka przymocowana do grzbietu a także elegancka zakładka tekturowa prezentująca wszystkie 12 tomów do zamocowania na końcu wstążki.   Dorota Danielewicz (1964) – reporterka i literaturoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Berlińskiego i Monachijskiego. Od 1881 roku mieszka w Berlinie. Publikuje w prasie polskiej i niemieckiej. Wydala antologię poezji polskiej Miłować to, co niewidzialne (1997), tom wspomnień polskich berlińczyków Berlin. Polnische Perspektiven (2008) a także reportaż literacki Berlin. Przewodnik po duszy miasta (W.A.B. 2013).

Szczegóły
Tytuł Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta
Autor: Danielewicz Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Poruszyć świat. Berlin. Przewodnik po duszy miasta PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Stefan Mark

  Berlin poznalem jak bylem mlody, pragnacy "Wolnosci", kiedy ljeszcze w Polsce "ktos" decydowal czy moge w mojej rece trzymac (Moj Wlasny) paszport.A później po latach pojawila sie ta ksiazka. No i bez wahania kupilem ja. Bylem ciekawy: "Jaka dusze Berlina" widzi Dorota.Moze to nie "Dusza", ktora wtedy, jako 24-letni mlody maz i ojciec spotkalem w Berlinie, lecz to "Dusza", ktora trzeba poznac.Nie zaluje, ze przeczytalem ta ksiazke. Zalecam szczerze.s.

 • bibion

  Doskonała książka. Dużo razy byłem w Berlinie, a teraz mam ochotę na kolejną wycieczkę, właśnie do miejsc opisanych przez autorkę. Zalecam

 • Gabriela Nowak

  TEJ KSIĄŻCE PANI DOROTY DANIELEWICZ DAJĘ 5 GWIAZDEK!!!!. Oceniam ją tak wysoko, bo przeczytałam ją z zapartym tchem. Lektura naprawdę fascynująca!!! Myślę, że nie tylko dla mnie! "Ich bin ein Berliner" - nie znam języka niemieckiego, lecz te ponadczasowe słowa prezydenta Kennedy'ego, przytoczone przez autorkę, potrafię napisać po niemiecku, gdyż WIELKIMI LITERAMI wyryły się w mojej pamięci. Chociaż jestem tylko zwykłym, szarym zjadaczem chleba powszedniego, czytelniczką - plebejuszką ośmielę się w stu procentach ze słowami pisarki "berlińczykiem może być każdy w dowolnym miejscu na świecie, każdy starający się o upadek muru, dzielącego coś na części, co powinno być całością." wszyscy Polacy, wszyscy polscy politycy powinni nie tylko je przeczytać, lecz przede wszystkim wziąć ich "doniosłą treść" głęboko do własnych serc. Albowiem społeczeństwo każdego państwie jest jedno, Pomimo swej różnorodności zawsze powinno stanowić monolit i nikomu nie wolno tego zmieniać! Nigdy nie byłam w Berlinie, a dzięki tej książce pdf to miasto stało się jakieś bliskie, jakby znajome. Poznałam dużo interesujących miejsc, dużo historii wyjątkowych osób i przeżyłam... żeby mnie zrozumieć, trzeba po prosu ją przeczytać!!!!! Teraz z olbrzymią niecierpliwością oczekuję kuriera z nową książką tej autorki. Powiadomiono mnie, że jest już w drodze! Jeszcze raz podkreślam, iż w/w pozycję oceniam na 5 gwiazdek, a nie na jedną, jak to pokazują!!!!!!

 • Piotr Nowak

  Super książka. Uwagę zwraca zarówno 'lekkie" pióro autorki, jak i olbrzymi zasób jej wiedzy. Powinno ją przeczytać, jak największe grono ludzi. Może wtedy "świat" byłby nieco lepszy.

 • Maja Popiak

  Pięć gwiazdek to za mało! ( nie wiem dlaczego wyswietla się tylko jedna gwiazdka i nie chce więcej chociaż klikam i klikam) Cudowna książka!. Rzetelna wiedza reporterska w wyjątkowy sposób splata się z magią i cudownym poczuciem humoru.

 • Gabriela Nowak

  Tę książkę Pani Doroty Danielewicz przeczytałam z zapartym tchem. Fascynująca lektura!!!!! Myślę, że nie tylko dla mnie! "Ich bin ein Berliner" - nie znam języka niemieckiego, lecz te ponadczasowe słowa prezydenta Kennedy'ego, przytoczone przez autorkę, potrafię napisać po niemiecku, bo WIELKIMI LITERAMI zapisały się w mojej pamięci. I chociaż jestem tylko zwykłym, szarym zjadaczem chleba powszedniego, czytelniczką - plebejuszką, ośmielę się w stu procentach zgodzić ze słowami pisarki: "berlińczykiem może być każdy w dowolnym miejscu na świecie, każdy starający się o upadek jakiegoś muru, dzielącego coś na części, co powinno być całością." Wszyscy Polacy, wszyscy polscy politycy powinni nie tylko je przeczytać, lecz przede wszystkim wziąć ich "doniosłą treść" do własnych serc. Albowiem społeczeństwo każdego państwie jest jedno! Mimo swej różnorodności powinno zawsze stanowić monolit i nikomu nie wolno tego zmieniać. Nigdy nie byłam w Berlinie, a dzięki tej książce pdf to miasto stało się jakieś bliskie, jakby znajome. Poznałam dużo interesujących miejsc, dużo historii wyjątkowych osób i ... żeby mnie zrozumieć, trzeba ją po prostu przeczytać!!!!!!! A teraz z olbrzymią niecierpliwością oczekuję kuriera z nową książką tej autorki, ponieważ dosłownie kilkanaście minut temu ją zakupiłam. Tę, którą przeczytałam oceniam najwyżej. Daję 5 gwiazdek, a nie jedną, jak przez moją pomyłkę wyświetliło.

 • Anna Wachowska-Kucharska

  Jaki jest Berlin? Wyjątkowo normalne miasto? Czy jednak zwyczajnieniezwykłe? W książce pdf odnajdujemy dzieje berlińczyków i historię miasta -różnorodnego kulturalnie, sentymentalnego i jednocześnie niezmiennieprzerabiającego własną powikłaną historię. Miasta do życia, miasta sztuki,pośpiechu i bez pośpiechu, zieleni. Miasta, do którego można wpaść na momentjednak wyjeżdża się po kilku latach... Jak “buduje” się takie miasto? Miastowielu kultur, obyczajów, wolności... Lektura dla tych, którzy Berlin kochają i dla tych, którzy go jeszcze nie znają.Koniecznie trzeba przeczytać.

 • Malina

  Książka, przez którą idealnie można poznać tkankę Berlina. Nie jest to typowy przewodnik, bardziej reportaż czy esej o mieście oparty na autobiograficznych przeżyciach Dorota Danielewicz. Czytając, nie mogłam odlożyc jej z ręki i cieszyłam sie na każdą nową historię o jej Berlińczykach. Autorka zna Berlin od przeszło trzydziestu lat, spotykała tam słynne osobowości, takie jak Grass czy Miłosz, zarazem pisze o zwykłych ludziach i miejscach, dla turystów jeszcze nieodkrytych, takich jak plac świętego Marka, gdzie mieszka. Czuć i widać, że Dorota Danielewicz idealnie wrosła w Berlin i posiada głęboka wiedzę o życiu tego fascynującego miasta. Dotychczas nie udało mi się przeczytać drugiej takiej książki polskiej emigrantki czy emigranta, to ewenement. Uwagę zwróciłam na „Berlin. Przewodnik po duszy miasta” zaraz po pierwszym wydaniu, kiedy Szymon Hołownia polecił ją w „Pani” jako zdarzenie literackie roku 2013. Pamiętam również idealny esej o Berlinie publikowany w „Polityce” autorstwa Doroty Danielewicz czy również jej wywiad z Hertą Müller. „Berlin. Przewodnik po duszy miasta” zalecam na upominek dla wszystkich świeżych Berlińczyków lub osób, wybierających się do stolicy Niemiec na kilka dni jako lekturę podróżną.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!