Czytaj więcej:
Polskie morderczynie okładka

Średnia Ocena:Polskie morderczynie

Książka ebook oparta na faktach. Powstała, żeby pokazać, że nic nie jest czarno-białe. Stawia pytania, skąd bierze się agresja i czy jest bariera pomiędzy nami i bohaterkami nakreślonych portretów. Pomysł napisania "Polskich morderczyń" zrodził się kilka lat temu, gdy jej autorka, Katarzyna Bonda, pracowała jako sprawozdawca sądowy w jednym z ogólnopolskich dzienników. Przed warszawskim sądem toczyło się właśnie kilka procesów dziewczyn oskarżonych o zabójstwo. Media wykreowały ich wizerunek – złych, zdegenerowanych, bezlitosnych bestii w ludzkiej, nierzadko pięknej, skórze. Pochodzą z różnorakich domów, zabiły z różnorakich motywów, mają odmienne osobowości, wiek i wygląd. Autorka, szukając odpowiedzi na nurtujące ją zapytania – Jak to możliwe, że te dziewczyny wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach, same zabiły lub wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn? Jakie są? Dlaczego? Skąd wzięła się ich agresja? – przeprowadziła w ciągu dwóch lat dużo kilkugodzinnych wywiadów z każdą z bohaterek książki. Zbrodnia podzieliła ich życie na dwie części. I tak również autorka starała się pokazać morderczynie. Nie chce ich usprawiedliwiać, wybielać, udowadniać, że nie ma w nich zła. Postanowiła dać prawo wypowiedzi każdej z nich. Dużo z tych dziewczyn po raz pierwszy udzieliło wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią o różnorakich aspektach życia kobiety: miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach, śmierci. Ich zbrodnie zaś poznajemy z epizodów sporządzonych na podstawie akt sądowych, które autorka przeczytała i posiłkując się nimi – wszystkie historie starała się omówić rzetelnie i bez emocji.

Szczegóły
Tytuł Polskie morderczynie
Autor: Bonda Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Polskie morderczynie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Polskie morderczynie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Polskie morderczynie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Interesująca lekka książka, którą idealnie się czyta. Zalecam

 • Karolina Ornowska

  Interesuję się taką tematyką, więc książka ebook była dla mnie pozycją obowiązkową do przeczytania. Historie z pierwszej ręki, można poznać bohaterki książki, i starać się je zrozumieć. Zalecam serdecznie

 • wanda

  Idealna książka! Moim zdaniem Autorka powinna zostać przy pisaniu reportaży, są o niebo lepsze, niż kryminały Jej autorstwa.

 • selena0001

  Bardzo wciągająca idealnie się czyta zalecam na długie wieczory a nawet noce

 • Natalia Wiśniewska

  Mądra książka, która daje do myślenia. Zalecam z całego serca wszystkim, którzy są nią zainteresowani.

 • Agnieszka Walaszczyk

  mocna książka, zalecam

 • asiarasia

  Rewelacyjna! Już dawno tak dynamicznie nie pochłonęłam książki. I ten przeskok z głębokiej historii więźniarki na restrykcyjny opis zbrodni z akt...cudo!

 • Aesencja

  Nocne historie.

 • Speedymomo

  Nie ma takich ebooków na rynku. Zaskoczenie to mało powiedziane.

 • ELŻBIETA BIL

  niezła

 • tuita

  Niezła książka, która niestety prezentuje jak życie w złym towarzystwie obraca się przeciwko dziewczynom (na razie jestem w połowie książki). Najbardziej podoba mi się zestawienie opowiadań skazanych z suchym przedstawieniem ich i ich przestępstw w opisach z akt sądowych. Jeżeli podoba Ci się Orange is the new black to ta książka ebook także powinna Ci się spodobać.

 • magmis25

  Bardzo niezła książka. Idealnie prezentuje jak czasem niewinne zdarzenia doprowadzają do tragedii.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!