Polska - Izrael. Współpraca gospodarcza - wybrane zagadnienia okładka

Średnia Ocena:


Polska - Izrael. Współpraca gospodarcza - wybrane zagadnienia

Przez nad sześćdziesiąt lat dużo zmieniło się na Bliskim Wschodzie. Ziemię po trzykroć świętą dla chrześcijan, muzułmanów i żydów zdominował kult – separacji i oddzielenia. Izrael wciśnięty pomiędzy Strefę Gazy a Zachodni Brzeg chce obecnie pozbyć się za wszelką cenę własnej orientalnej tożsamości, by najściślej związać się z Zachodem (zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, będącymi najbliższym sojusznikiem Izraela jak i z państwami Unii Europejskiej, które dopiero zaczynają poznawać plusy współpracy gospodarczej z Izraelem), zarówno politycznie jak i ekonomicznie.Państwo Izrael od momentu ogłoszenia niepodległości w 1948 roku działa w stanie wojny. Początkowo chłopczykowi międzynarodowa była przekonana, że Arabowie zmiotą nowe państwo z powierzchni ziemi. Jednak dzięki zgodności stanowiska mocarstw a także uporowi pierwszych władz izraelskich, a także zdeterminowaniu zwykłych mieszkańców państwie udało się umocnić Izraelowi własne państwo na arenie międzynarodowej – politycznie, militarnie i ekonomicznie. Dzięki innowacyjności własnych działań w każdej sferze egzystencji państwa, Izrael przetrwał liczne konflikty i kryzysy, zdobył szacunek własnych partnerów politycznych i gospodarczych a także pozycję lokalnego mocarstwa, które jest w stanie skutecznie wpływać na politykę a także gospodarkę w regionie Bliskiego Wschodu. Gospodarka izraelska jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się na świecie, gdyż może zaoferować innowacyjne produkty a także rozwiązania technologiczne i organizacyjne w większości sfer gospodarki. Przedsiębiorstwa izraelskie są chętne do współpracy z świeżymi partnerami z Zachodu.Celem publikacji jest przybliżenie polskiemu Czytelnikowi warunków współpracy gospodarczej na terenie Izraela. Ukazanie zarówno społeczno – kulturowych jak i polityczno – prawnych uwarunkowań kooperacji w różnorakich branżach i sektorach pozwoli Czytelnikowi zrozumieć zależności jakie pomiędzy nimi istnieją a także wykorzystać ich znajomość w kontaktach z partnerami biznesowymi z Izraela. W przypadku Czytelnika izraelskiego, głównym zadaniem monografii jest zachęcenie go do: podjęcia współpracy z polskimi przedsiębiorstwami i samorządami (zwłaszcza w celu wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach sektora świeżych technologii) a także zapoznania się z atrakcyjnością i chłonnością polskiego rynku w wybranych branżach.

Szczegóły
Tytuł Polska - Izrael. Współpraca gospodarcza - wybrane zagadnienia
Autor: Pieńkowski Gniewomir
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: E-bookowo
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Polska - Izrael. Współpraca gospodarcza - wybrane zagadnienia w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Polska - Izrael. Współpraca gospodarcza - wybrane zagadnienia PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.