Czytaj więcej:
Podział ostateczny okładka

Średnia Ocena:Podział ostateczny

C.S. Lewis, słynny przede wszystkim z siedmiotomowego cyklu Opowieści z Narnii, tym razem daje poznać się z innej strony. Podział ostateczny to literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło. Ta autobusowa podróż z Piekła do Nieba, przypominająca nieco "Boską Komedię", skłania do zastanowienia się ponad życiem doczesnym, którego jakość decyduje, w którym kierunku złapiemy pośmiertny autobus. Lewis zastanawia się, czy nie jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do naszego cielesnej egzystencji, by odjechać kiedyś we właściwą stronę.

Szczegóły
Tytuł Podział ostateczny
Autor: Lewis C.S.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2005

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podział ostateczny pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podział ostateczny Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podział ostateczny PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • renata kowalczyk

  Jak zwykle S.C. Lewis powoduje, ze zastanawiamy sie ponad naszymi wyborami w zyciu, co jest dla nas najwazniejsze I co tak naprawde zabierzemy ze soba w te ostatnia podroz...I ,ze nigdy nie jest zapozno jesli tylko otworzymy sie na...ale dowiedzcie sie sami.

 • palczi

  Książka ebook jest bardzo niezła dla każdego, kto chciałby zajrzeć w głąb siebie. Gorąco zalecam

 • iweta rajlich

  Bardzo wciągająca historia podróży dusz z piekła do czyśćca. W czyśćcu na spotkanie przybywających autobusem owych dusz wychodzą aniołowie - najbliżsi i koledzy dla owych dusz ludzie z ziemi. Aniołowie rozmawiają z duszami próbując je wyzwolić z upartego trzymania się grzechu. Każda z dusz rozpacza z uwagi na innych dominujący u niej grzech. Cudowna opowieść. Cudowna wizja. Niespotykany obraz zaświatów. Inspirująca książka ebook do której się wraca i czyta jednym tchem!

 • pantereczka

  Wraz z bohaterem książki wyruszamy na wycieczkę autobusem - do nieba. Ta alegoryczna książka ebook C. S. Lewisa prezentuje nam, jak nasze ludzkie przyzwyczajenia powstrzymują nas od świętości. Zalecam książkę wszystkim wielbicielom C. S. Lewisa, znajdziemy w niej genialne i niepowtarzalne obrazy, a także dużo elementów dostarczających nie lada intelektualnej rozrywki.

 • Maribell

  Ci, którzy kojarzą C.S. Lewisa tylko ze świata Narnii mogą się wielce zdziwić. C.S.Lewis jest autorem wielu interesujących egzystenconalno-metafizycznych wspaniałych opowieści dla dorosłych. Po "Dopóki mamy twarze" sięgnęłam po "Podział ostateczny" i nie zawiodłam się. Książka ebook poruszająca, wymaga zastanowienia się ponad niektórymi kwestiami naszego życia ( nie zdradzę za dużo). Obie pozycje książkowe goraco polecam.

 • Ewa Buzała

  "Podział ostateczny" C.S. Lewisa to książka, która posiada trzy dominujące cechy - jest króciutka, niełatwa do zinterpretowania, a jednocześnie niezmiernie ciekawa. Jest to alegoria przedstawiająca świat pozagrobowy rozumiany jako niebo i piekło. W powieści towarzyszymy bohaterowi, który wybrał się autobusem.... w zaświaty. Może się wydawać, iż jest to nieco dziwna sytuacja, ale lektura może sprawić, że spojrzymy na życie po śmierci z zupełnie innej perspektywy. Książka ebook naprawdę wciąga i zmusza do myślenia ponad własną treścią - żeby w pełni ją zrozumieć, musimy zaangażować się w stopniowe odkrywanie znaczenia zastosowanej przez pisarza symboliki. Myślę jednak, że warto się trudzić, gdyż myśl, jaką miał zamiar przekazać autor, jest naprawdę olśniewająca. Zdecydowanie polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!