Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2 okładka

Średnia Ocena:


Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2

Podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia w zawodach do nauczania zawodu technik pojazdów samochodowych (symbol cyfrowy 311[52]) na poziomie technikum i szkoły policealnej. Rok dopuszczenia do użytku szkolnego MEN 2010. Druga element podręcznika poświęconego budowie podwozi i nadwozi samochodowych. Przedstawiono w niej budowę i działanie układów hamulcowego, kierowniczego i jezdnego a także zawieszenia i nadwozia wraz z układami bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jak też zagadnienia dotyczące ram nośnych, przyczep, naczep i motocykli. Opisano zasady diagnostyki, obsługi i napraw omawianych fragmentów a także stosowane narzędzia i materiały eksploatacyjne. Materiał nauczania bogato zilustrowano przykładami nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych a także schematami blokowymi obrazującymi tok postępowania podczas oceny stanu technicznego i poszukiwania przyczyn niesprawności pojazdu. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono ćwiczenia i testy kontrolne (z poprawnymi odpowiedziami na końcu książki), umożliwiające sprawdzenie stopnia opanowania podanych wiadomości. Odbiorcy podręcznika: uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, uczniowie szkół o pokrewnym profilu kształcenia, osoby zdobywające kwalifikacje zawodowe w ramach kształcenia pozaszkolnego a także zajmujące się działalnością praktyczną w zakresie techniki samochodowej.

Szczegóły
Tytuł Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2
Autor: Gabryelewicz Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: 2-01-Ruch krzywoliniowy. Prędkość w ruchu krzywoliniowym.pdf - Rozmiar: 1.18 MB
Głosy: -9
Pobierz

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych. Część 2 PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Fizyka klasa: 2 T/G Ruch krzywoliniowy. Prędkość w ruchu krzywoliniowym. A. Wstęp Poznaliśmy pojęcie prędkości (liniowej), która wskazuje na przemieszczenie ciała w wybranym układzie odniesienia. Zrozumienie pojęcia prędkości wiąże się bezpośrednio z użyciem go do opisu ruchu, którego tor może być dowolny. B. Treść lekcji 1. Krótkie przypomnienie  prędkość ciała – iloczyn przemieszczenia do czasu, w którym ciało się przemieściło:  tor ruchu – linia, po której porusza się ciało  droga – suma długości poszczególnych elementów toru ruchu 2. Ruch krzywoliniowy – ruch w układzie odniesienia związanym z obserwatorem, którego torem jest linia krzywa. a) przykłady ruchu krzywoliniowego Tor ruchu bakterii, obserwowany pod mikroskopem. Tor ruchu pojazdów podczas wyścigów Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie Strona 1 Strona 2 Fizyka klasa: 2 T/G b) opis ruchu krzywoliniowego Opis położenia ciała w wybranym układzie odniesienia Droga i wektor przemieszczenia ciała Wektory położenia oraz wektor przemieszczenia c) prędkość w ruchu krzywoliniowym Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie Strona 2 Strona 3 Fizyka klasa: 2 T/G prędkość w ruchu krzywoliniowym, zawsze jest zgodna z przemieszczeniem i styczna do toru ruchu w danej chwili czasu. Prędkość planeta krążącej wokół Słońca jest styczna do orbity Wektory prędkości w różnych chwilach ruchu jednostajnego po okręgu. Punkt materialny A porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. C. Podsumowanie W skrócie:  prędkość jest wektorem,  prędkość jest zawsze jest zgodna z przemieszczeniem (chwilowym lub średnim)  prędkość jest zawsze styczna do toru ruchu w danej chwili czasu. D. Zadanie 1. Przeczytać z podręcznika rozdział 1.12. 2. Przemyśleć pojęcie prędkości praz powyższe przykłady i te podane w podręczniku. 3. Przerobić zadania pod rozdziałem 1.12. Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie Strona 3