Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych okładka

Średnia Ocena:


Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych

Podręcznik zawiera wiadomości, które są niezbędne do dalszego kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych. W przystępny i interesujący sposób zapoznaje uczniów z podstawami anatomii człowieka (budowa komórki, tkanki, skóry, rodzaje cery, układy: hormonalny, kostny, mięśniowy, nerwowy, krwionośny, chłonny, oddechowy, pokarmowy, moczowo-płciowy) a także podstawami dermatologii. Przybliża także wpływ sposobu odżywiania na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zrozumienie i opanowanie materiału ułatwiają czytelne ilustracje i schematy, a także bogaty zbiór ćwiczeń.

Szczegóły
Tytuł Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych
Autor: Kaniewska Magdalena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: prezentacja.termogeneza (1).pdf - Rozmiar: 40 kB
Głosy: 0
Pobierz
Nazwa pliku: ZADANIE NR 2 TUK Alina Konashevych.pdf - Rozmiar: 118 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Wszystko napisanej jest w niej rzeczowo. Sięgając po nią uzyskamy w przejrzysty sposób informacje. Przydatna książka ebook do nauki w zawodzie technika usług kosmetycznych.

  • Małgorzata Woźniak

    Idealny podręcznik do nauki zawodów. Bardzo nieźle przygotowuje do egzaminu państwowego. Super przypomnienie do egzaminu.

  • izabela świecka

    Książka ebook ma bardzo fajne tematy, można wiele się z niej dowiedzieć.

  • jaszczura95

    Bardzo pomocna książka ebook do nauki anatomii i dermatologii do zawodu technika usług kosmetycznych. Jedna z lepszych na rynku. Polecam.

 

Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce. Podręcznik do nauki zawodu Technik usług kosmetycznych PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Termogeneza Strona 2 Czym jest termogeneza? Termogeneza zaliczana jest do naturalnych procesów fizjologicznych i metabolicznych, które zachodzą w organizmie człowieka. Nasila się ona podczas aktywności fizycznej i po spożyciu pokarmów. To proces polegający na wytworzeniu ciepła w celu utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Strona 3 Rodzaje termogenezy 1. Termogeneza drżeniowa 2. Termogeneza bezdrżeniowa 3. Termogeneza poposiłkowa Strona 4 Termogeneza drżeniowa To proces wytwarzania ciepła przez szybko, ale nieznacznie i nieskoordynowanie kurczące się włókna mięśniowe. Jest to podstawowy mechanizm dostarczania ciepła u człowieka dorosłego, narażonego na działanie zimna. Zapobiega ochłodzeniu ciała w niskiej temperaturze otoczenia. Drżenie mięśniowe kontrolują odpowiednie neurony ośrodka termoregulacji, które są aktywowane przez impulsy z receptorów zimna na skórze. W wyniku tego mechanizmu w niewykonujących pracy zewnętrznej mięśniach wytwarzana jest energia chemiczna, która przekształca się w ciepło. W czasie maksymalnej aktywności drżeniowej organizm wytwarza cztero- pięciokrotnie więcej ciepła niż w warunkach normalnych. Strona 5 Termogeneza bezdrżeniowa Pod wpływem zimna zwiększa się aktywność tzw. układu adrenergicznego. W wyniku czego zostają uwolnione hormony, które powodują zwiększenie natężenia przemian metabolicznych i w konsekwencji – ogrzania organizmu. Prawdopodobnie kluczową rolę w mechanizmie regulacji temperatury odgrywa brunatna tkanka tłuszczowa. Do niedawna sądzono, że tkanka ta występuje u noworodków i małych dzieci, ale badania prowadzone przez ostatnich kilka lat pokazały, że brunatną tkankę tłuszczową znajdziemy też u osób dorosłych. Co więcej znacznie mniej mają jej osoby otyłe i z cukrzycą typu II. Strona 6 Termogeneza poposiłkowa Termogeneza poposiłkowa to przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej po posiłku. Jest ono związane z przyspieszeniem metabolizmu. Ciepło wytwarza się bowiem wskutek konieczności strawienia spożytego przez nas posiłku, wykorzystując przy tym kalorie, które zostały pobrane wcześniej, aby móc przemianować je na energię potrzebną do procesu trawienia. W zależności od tego co jemy, na tyle intensywna będzie termogeneza. Przykładowo: białko jest najbardziej wymagającym składnikiem dla naszego organizmu, dlatego do jego strawienia konieczne jest więcej energii niż w przypadku węglowodanów i tłuszczy. Strona 7 Termogeniki W naturze znajdziemy związki, które wpływają na termogenezę i tym samym zwiększają tempo przemiany materii. Dlatego zaleca się je osobom, które chcą się odchudzać. Oczywiście jako uzupełnienie zdrowej diety i aktywności fizycznej. To na przykład: ● zielona herbata, która zawiera EGCG (galusan epigallokatechiny); ● czarny pieprz, w którego składzie znajdziemy rozgrzewającą piperynę; ● ostre przyprawy, jak: imbir, cynamon, papryka chilli; ● kawa, ze względu na wysoką zawartość kofeiny; ● czosnek, który zawiera allicynę. Strona 8 Bibliografia