Czytaj więcej:
Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1 okładka

Średnia Ocena:Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1

Życie Patrici kręci się głównie dookoła szkoły i ojca alkoholika. Po odejściu matki kobieta nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji i za wszelką cenę pragnie wyciągnąć z nałogu mężczyznę. Jednak utrzymanie w tajemnicy rodzinnych kłopotów nie jest wcale takie proste, zwłaszcza gdy ma się nadopiekuńczego kuzyna. Kiedy Nassim dowiaduje się o uzależnieniu wuja, wpada w szał i postanawia zaopiekować się dziewczyną. Przybywa do Atlanty wraz z przyjacielem, Noahem, i siostrą, Carie. We trójkę zamierzają dbać o Patricię i wprowadzić do jej życia więcej luzu. Okazuje się jednak, że kobieta wcale nie potrzebuje ratunku… „Po prostu zaufaj” to opowieść, która ujawnia konsekwencje tego, co losy się z psychiką dziecka, kiedy żyje w otoczeniu alkoholika, jak niebezpieczna może się okazać z pozoru niewinna zabawa w seksting i w jaki sposób tłumienie emocji przeradza się w autoagresję. To historia o bólu, cierpieniu, rezygnacji, lecz też o odwadze, nadziei i odkrywaniu miłości…

Szczegóły
Tytuł Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1
Autor: Adamska Grażyna A.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Grażyna A. Adamska
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Po prostu zaufaj. Zranione serca. Część 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • blondeside

    Nastoletnia Patricia za wszelką cenę stara się ocalić własnego ojca. Facet jest alkoholikiem, spada na dno, a kobieta pragnie mu pomóc, bowiem nie jest w stanie go porzucić i po prostu odejść. Skrzętnie ukrywa to, co losy się w czterech ścianach. Tajemnica jednak wychodzi na jaw, a o problemach Patrici i jej ojca dowiaduje się wuj a także kuzyn Nassim. Chłopak wraz z siostrą i swoim przyjacielem imieniem Noah przeprowadzają się bliżej Patrici, żeby pomóc jej poradzić sobie z problemami. Zająć się nią. Jak się okazuje, nie tylko ona zmaga się z wewnętrznymi demonami. Noah też cierpi, a za tym rozpaczą stoi jego ojciec. Ukojeniem dla wewnętrznej cierpienia jest zadawanie sobie bólu fizycznego. I gdy w życiu chłopaka pojawia się Patricia, wszystko może się zmienić... jednak, może nic nie będzie takie, jak powinno? "Po prostu zaufaj" to historia o przepełnionych bólem sercach. O zagubionych duszach, które jedyne czego pragną, to zaznać spokoju. To historia o wyrządzonych krzywdach, o rozpaczy, o ucieczce od zmartwień, na różnorakie sposoby. Lecz przede wszystkim, jest to historia o problemach, jakie mogą dosięgnąć ludzi w każdym wieku. Bez względu, czy jest się dorosłym, czy nastolatkiem. Autorka porusza poważne kwestie i na podstawie bohaterów tej powieści, kolejno nam je przedstawia. Przeczytamy o alkoholizmie, przemocy domowej, o autoagresji. A także o tym, czym jest seksting i o nastolatkach, których to fascynuje. Grażyna Adamska opowiedziała nam o młodych ludziach, którzy choć niczego po sobie nie pokazują - potrzebują pomocy. Milczą, jednak coś wewnątrz krzyczy. Choć nie jest to długa powieść, to przyznam, że chwilami potrzebowałam zrobić sobie przerwę, żeby przetrawić to, co właśnie przeczytałam. I nie dlatego, że nie podobało mi się, a wręcz przeciwnie. Po prostu momentami potrzebowałam chwili na wyciszenie, zastanowienie się, ponad losem bohaterów i ponad tym, z czym przyszło im się mierzyć. A uwierzcie, na ich barkach spoczywał spory ciężar. Momentami, do oczu napływały mi łzy. Tak bardzo chciałam wyciągnąć do tych młodych ludzi pomocną dłoń. I gdy już myślałam, że odnaleźli własną drogę i nadeszło upragnione szczęście, Autorka miała dla mnie zakończenie, które po prostu odebrało mi mowę. Stale nie mogę uwierzyć w to, co tam się wydarzyło. Grażyna Adamska następny raz udowadnia, że jej opowieść to coś więcej. To emocjonalny rollercoaster, to móc wrażeń w najlepszym wydaniu. To bohaterowie z krwi i kości, o których nie sposób zapomnieć. Pragnę zaznaczyć, że książka ebook niekoniecznie spodoba się wielbicielom lekkich powieści, w których bohaterowie wiodą spokojne życie. Nastawcie się na lekturę, która poruszy, momentami wstrząśnie. Mnie ta historia chwyciła za serce i rozbiła na milion kawałeczków. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Zdecydowanie polecam!

  • Anonim

    RECENZJA PATRONACKA „Fala emocji która mnie zalewa jest niczym tsunami. Nie potrafię jasno określić, co teraz czuje. Ponieważ jest tego tyle że mogłabym wybuchnąć.” „Mam wrażenie, że moje życie to jedno duże bagno, z którego nie potrafię się wydostać.” Patricia, to młoda kobieta, która w swoim życiu przeszła więcej niż nie jeden dorosły człowiek. Jej życie kręci się dookoła szkoły i ojca alkoholika. Musi odnaleźć się w nowej codzienności, bez matki i za wszelka cenę chce pomóc ojcu wyjść z nałogu. Usiłuje nikogo nie obarczać własnymi kłopotami i utrzymuje je w tajemnicy. Niestety, pewnego dnia jej sekret wychodzi na jaw. Nassim, młody chłopak, który dowiaduje się o uzależnieniu wuja, postanawia zaopiekować się kuzynką. Długo nie myśląc postanawia jej pomóc, przeprowadza się do Atlanty wraz z przyjacielem Noah a także z siostrą Carie. Lecz jak pomóc komuś, kto nie potrzebuje ratunku? Czy Patricia da sobie radę? Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, i myśle ze nie ostatnie. Napewno sięgnę po inne propozycje autorki. „Po prostu zaufaj” to książka ebook która porusza trudne tematy, takie jak alkoholizm, przemoc domowa a także autoagresja. Niestety, takie kłopoty mogą dosięgnąć nas, naszych przyjaciół, kolegów czy kogoś z naszego otoczenia. Historia opowiada nam o przepełnionych bólem nastolatkach, którzy jedyne co pragną to zaznać spokoju. Czytając tę książkę, mogłam się zastanowić ponad swóim życiem. Idealnie omówiona historia, którą pochłonęłam jednego dnia. Emocjonalny rollercoaster gwarantowany, w jednym momencie pędzi daje nam pełne napięcia momenty, by potem zwolnić i dać nam wiele spokojniejsze. Książka ebook zdecydowanie wciąga, od pierwszej strony. Idealnie wykreowani bohaterowie, nie sposób ich nie lubić. Książka ebook pisana jest z trzech perspektyw - Patrici, Nassima a także Noah. Przemiany bohaterów są widoczne, lecz najbardziej widoczna przemianę przeszła Patricia. Nieustanna się silną i pewną siebie kobietą, która pokonuje własne demony. Na zakończeniu zostałam totalnie zaskoczona. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jestem interesująca co będzie w kontynuacji, teraz zostaje tylko czekać na dalsze dzieje bohaterów. Książka ebook zdecydowanie godna polecenia!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!