Czytaj więcej:
Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie okładka

Średnia Ocena:Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie

"Po pierwsze ja…" jest próbą wyjaśnienia, co nami kieruje, gdy pragniemy zadowolić innych, a także podpowiedzią, jak bardziej skupić się na sobie i lepiej o siebie zadbać. Uczy, jak rozpoznawać swoje uczucia i potrzeby, jak zadbać o innych, bez brania na siebie ich problemów, i jak wyznaczać granice w relacjach z ludźmi, którzy nas krzywdzą. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie
Autor: Reed-Turrell Emma
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • asia gębicz

    Żeby naprawdę być równymi potrzebujemy pozwolenia na bycie i wrażliwymi i silnymi." Póki nie przeczytałam tej książki, nie miałam świadomości jak bardzo moi rodzice mieli wpływ na moje późniejsze życie. Od małego bowiem miałam wpajane poczucie obowiązku, bycie grzeczną i..ze zawsze jestem ,,tą brzydszą od siostry". Pewnie dlatego zawsze starałam się ich zadowolić w inny sposób. Jak zresztą i wszystkich wokół. Zbyt dużo myślę o innych, zbyt mało o sobie. Niestety..wielu moich decyzji nie da się już cofnąć, lecz na szczęście z biegiem lat nauczyłam się być bardziej asertywna i nie pozwalam tak mocno wchodzić sobie na głowę. Jeśli więc masz podobnie do mnie, ta pozycja z pewnością Cię zainteresuje. Autorka podzieliła ją na rozdziały, gdzie najpierw przedstawia nam cztery rodzaje zadowalaczy, a później szczegółowo opisuje jak wygląda relacja każdego z nich z rodzicami, przyjaciółmi, w związkach czy w pracy. Podaje konkretne przykłady zachowań na podstawie rozmów ze własnymi pacjentami, a na koniec zadaje nam zapytania i podpowiada co robić, żeby zaakceptować porażki, odpuścić i po prostu polubić samego siebie, ponieważ nie jesteśmy ,,zupą pomidorową", którą powinni lubić wszyscy. Uczy nas jak rozpoznawać swoje uczucia i potrzeby i przede wszystkim jak stawiać granice w kontaktach z innymi ludźmi. Ponieważ to w końcu nasze życie i to my powinniśmy być dla siebie najważniejsi. Dla mnie była to bardzo interesująca pozycja, która uświadomiła mi kilka spraw. Przede wszystkim to, jaką krzywdę mogą wyrządzić dzidziusiowi rodzice wpychając je w przestarzałe stereotypy i nie pozwalając na okazywanie swoich uczuć. Czy zmieni coś w moim życiu? Pewnie nie, lecz mam nadzieję, że sięgną po nią młode osoby, którym pomoże otworzyć oczy i pozwoli uniknąć wielu błędów.

  • Anonim

    "Po pierwsze ja" to książka ebook napisana przez Emmę Reed Turrell. Dawno nie czytałam książki, która tak doskonale omawia mnie. Nie zliczę ile razy próbowałam uszczęśliwić innych, swóim kosztem. Niesamowicie się cieszę, że otrzymałam egzemplarz tej książki od @wydawnictwomuza Książka ebook jest podzielona na części, które nazwane zostały "uszcześliwiaczami. Autorka prezentuje jak nakierować własne myślenie, by podjąć próbę podejmowania decyzji w taki sposób, żeby była ona zgodna z naszym sumieniem- niekoniecznie taka, by zadowalać wszystkich wokoło. Pani Turrell własną książkę opiera na doświadczeniu jakie zdobyła w pracy terapeutki. Znajdziecie tu rady jak odpuszczać, jak pracowac ponad sobą, by nie obawiać się porażki, co zrobić gdy przytłacza nas myśl, że ktoś nas nie akceptuje, daje porady jak stawiać granice w ralacjach z innymi ludźmi a także dużo innych. Bardzo podobały mi się też przykłady "z gabinetu" - historie pacjentów, przedstawione kłopoty i sposób w jaki warto do nich podejść. Lekkie pióro autorki, treść a także sposób w jaki została napisana ta książka ebook sprawił, że mogę polecić tę pozycję. Warto jednak podkreślić, że nie będzie to książka ebook dla każdego - jest to klasyczny poradnik. Ja odnalazłam w niej wiele siebie, dlatego zdecydowanie czas spędzony z nią zaliczam do idealnie wykorzystanego.

  • Anonim

    @fascynacja.ksiazkami Dzisiejsza premiera,która sprawiła mi znaczna przyjemność w okresie czytania📚 Żałuję,że nie przeczytałam jej gdy byłam w wieku nastoletnim. Objaśnia i uświadamia w fachowy sposób,że należy uszczęśliwiać siebie,bo czasem uszczęśliwianie innych przynosi wynik odwrotny. 🌟W chwili obecnej książka ebook jest także dla Mnie przydatna,ponieważ porusza temat uszczęśliwiania „jako rodzic”-„jako kobieta”-„na specjalne okazje”…. 🌟Autorka dzięki przykładom tłumaczy jak zadbać o innych,nie zaniedbując siebie🥰 Książka ebook kończy się słowami : „Dla niezła wszystkich,uszczęśliwiaj siebie”♥️ Z pewnością niejednokrotnie sięgnę po książkę,aby przypomnieć sobie,że w życie jestem „po pierwsze JA”

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!