Czytaj więcej:
Pierwszy bilans po apokalipsie okładka

Średnia Ocena:Pierwszy bilans po apokalipsie

E-booki, audiobooki, teksty w Wordzie i pdf-y… Czy książka ebook papierowa przetrwa? A może koszmarny świat przyszłości omówiony w powieści Raya Bradbury’ego "451° Fahrenheita" z wolna zaczyna się urzeczywistniać? Frederic Beigbeder uważa, że w tych groźnych czasach powinien bronić własnych kumpli po piórze, autorów – jak nazywa tradycyjne książki – „papierowych tygrysów”. Najpierw, w 2002 roku, w tomie "Dernier inventaire avant liquidation" ("Ostatni inwentarz przed likwidacją") ustosunkował się do efektów przeprowadzonego przez „Le Monde” i "Fnac" plebiscytu, w którym francuscy czytelnicy wybrali pięćdziesiąt najważniejszych, ich zdaniem, dzieł literackich XX wieku. Obecnie postanowił stworzyć swój wykaz. I tak otrzymaliśmy listę jego „stu ulubionych książek, które trzeba przeczytać na papierze, zanim będzie za późno”. Czytelnicy znający twórczość Beigbedera z pewnością się domyślają, że tak niespokojny duch jak on nie mógł nam zaserwować przykładnego, tradycyjnego katalogu szacownych klasyków. Kryteria, jakimi się posłużył przy porządkowaniu własnego spisu, obejmującego książki powstałe w XX i na początku XXI wieku, mogą wzbudzić ironiczne uśmieszki – jeśli nie wręcz dreszcz grozy – u literackich ortodoksów. Aby nie psuć czytelnikom przyjemności, możemy jedynie zdradzić, że pierwszym warunkiem był… wygląd autora. W efekcie otrzymaliśmy frapujący miszmasz, w którym niemalże pomnikowi pisarze w rodzaju Hemingwaya, Fitzgeralda, Apollinaire’a czy Gide’a sąsiadują z twórcami, o których wielu z nas być może nigdy nawet nie słyszało. Dowcipną i erudycyjną książkę Beigbedera można potraktować jako nieco zwariowany przewodnik po zaskakującym i przebogatym świecie.

Szczegóły
Tytuł Pierwszy bilans po apokalipsie
Autor: Beigbeder Frederic
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pierwszy bilans po apokalipsie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pierwszy bilans po apokalipsie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pierwszy bilans po apokalipsie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • PurpleAlfie

  Wyjątkowy literacki przewodnik autorstwa Frederica Beigbedera. Przeczytałam z dużym zainteresowaniem ale także zaskoczeniem. Beibeder jak zwykle pokazał element własnej fascynującej osobowości, własny humor, własną klasę.. To coś co koniecznie wypada przeczytać, nie tylko z uwagi na wyjątkowość osoby autora.

 • Lucek

  Całkiem interesująca książka. Powieści jakie wybrał twórca są bardzo interesujące i różnorodne :) Nie trzyma się utartych schematów. Wybrał dzieła niszowe, lecz równie ciekawe. W zasadzie dzięki niemu poznałem twórczość różnorodnych twórców :) Jestem mu za to naprawdę wdzięczny, bo co poniektórzy to naprawdę niezłe indywidua :)

 • Thor

  Co tu wiele mówić. Dla mnie jest to jedna z najlepszych i najciekawszych tytułów ostatnich lat. Życzyłbym sobie więcej takich pomysłowych ebooków od innych słynnych i lubianych autorów. Mogła być to wówczas całkiem interesująca lista :) Osobiście zalecam ten tytuł nawet w ciemno. Zalecam z czystym sumieniem!

 • Congrey

  Nie mogłem oprzeć się tej książce. Do zakupu skłoniła mnie interesująca inicjatywa autora, która bynajmniej popieram :) Uważam, że na tym świecie są książki, które warto po prostu choć raz przeczytać przed śmiercią i kropka. Zestaw książek, które wybrał nam twórca jest w istocie nieszablonowy :) Moim zdaniem tytuł godny polecenia. Pozdrawiam.

 • Nighteetar

  Każdy, kto czytał choć jedną książkę Beigbedera wie, że wato będzie przeczytać i tą publikację. Ja przede wszystkim uwielbiam styl i humor autora. Jest niepowtarzalny i genialny. Oczywiście świetnego warsztatu i wiedzy a także obycia z tematem, również nie można mu odmówić, lecz to co mnie przyciąga do jego ebooków to humor :). Po tę książkę z pewnością również sięgnę.

 • Patrycja Pyrek

  W czasach kiedy studiowałam polonistykę przeprowadziliśmy burzliwą dyskusję na temat konkurencji ebooków pisanych i elektronicznych. Konkluzja była taka, że papier jako przekaźnik jest bezpieczny...Wtedy nie było jednak komfortowych tabletów, a także czytników e-booków - sytuacja wyglądała więc zupełnie inaczej. Z chęcią przeczytam tę książkę -jej opis bardzo mnie zaciekawił.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!